Podsumowanie roku 2014 i plany na 2015

utworzone przez | sty 3, 2015 | Cykle & wpisy gościnne | 16 Komentarze

podsumowanie roku 2014Pierwsze tygodnie stycznia to czas, kiedy wszyscy podsumowują miniony rok i zdradzają plany na przyszły. W pierwszych sekundach roku 2014 powiedziałam sobie, że to będzie MÓJ ROK. I faktycznie tak było. Osiągnęłam wiele zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Mimo wielu przeszkód pokazałam po raz kolejny, że nie ma rzeczy niemożliwych. Byłam szczęśliwa i doceniłam obecność niektórych osób w moim życiu. Poznałam wiele bardzo wartościowych osób. Długo by wymieniać rzeczy, z których się cieszę i z których jestem dumna. Dlatego skupię się teraz na podsumowaniu tego, co działo się na Sofie w roku 2014.

Niemiecka Sofa w 2014

Dane statystyczne (03.01.2014-03.01.2015)

Odsłony 182 981

Użytkownicy 38 257 ( w tym najwięcej w ostatnich miesiącach)

Strony/sesja 3,36

Liczba wpisów 99

Facebook 1266  lubisiów

Instagram 80 followersów

Twitter 80 obserwujących

Cykle: Pokoloruj niemiecki, Czesio szuka ciała, Wieczór z serialem, Poranek z bajką, Co w trawie piszczy, Zeit fuer mich, Blogowinki

Akcje: W 80 blogów dookoła świata, Złap 14 chwil, Blogowanie pod Jemiołą

Najpopularniejsze wpisy:

10 rzeczy, które lubię i 10 rzeczy, których nie znoszę
Blogowanie pod jemiołą – Dzień 7 – Świąteczny poncz
Jak język niemiecki wpłynął na moje postrzeganie świata?
5 niemieckich książek, które powinnaś przeczytać
Jak napisać list po niemiecku? + Wunschliste
Kuchnia w Niemczech – Przepis na Currywurst
Mój typowy dzień
Ślub na Niemieckiej Sofie!
10 miejsc w Niemczech, które chciałabym zobaczyć
Historia nazwy mojego bloga

Niemiecka Sofa w 2015

Postanowiłam sobie, że rok 2015 będzie rokiem wyzwań, próbowania czegoś nowego i będzie to widoczne również tutaj na Sofie. Chcę wprowadzić tu trochę więcej porządku, przejrzystości, żeby było Ci łatwiej odnaleźć to, czego szukasz (wszelkie wskazówki, sugestie zostaw w komentarzach). Wprowadzę zmiany do newslettera, gdzie oprócz informacji o nowych wpisach, pojawią się też materiały niedostępne nigdzie indziej. Dlatego nie zwlekaj i już teraz zapisz się do newslettera używając formularza zapisu po prawej stronie bloga. Pojawią się nowe bądź odświeżone kategorie na blogu. Jak pisałam chwilę wcześniej, rok 2015 to rok wyzwań, dlatego na blogu co miesiąc będzie pojawiało się nowe wyzwanie, do którego będzie mógł przyłączyć się każdy. Już niedługo więcej informacji i wyzwanie na miesiąc styczeń. Cykliczne wpisy będę publikowała w miarę regularnie o stałej godzinie (10:00).

Poniedziałek wpisy z idiomami co 2 tygodnie

Środa wpisy gramatyczne minimalnie raz w miesiącu;

           Blogowinki raz w miesiącu

Sobota Wieczór z serialem raz w miesiącu

Niedziela Poranek z bajką raz w miesiącu

Poza tym będą się pojawiały inne nieregularne cykle i wpisy o różnorodnej tematyce. Będę kontynuowała także współpracę z blogerami w ramach akcji „W 80 blogów dookoła świata”. Kto wie, może po drodze pojawią się też inne ciekawe projekty. Nadal mam na uwadze spotkanie online z Tobą. Dla mnie rok 2015 będzie po części kontynuacją tego, co rozpoczęłam w roku 2014. To będzie rok nie tylko pod hasłem wyzwań, ale także „Jest Bosko!”. W końcu to składowa mojego nowego nazwiska 😉


Jakie postanowienia noworoczne znajdą się na Twojej liście?


Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk