Bohaterki Niemieckiej Sofy – czyli historie moich kursantek. Odcinek 5

utworzone przez | lut 3, 2022 | Cykle & wpisy gościnne, Motywacja i wskazówki | 0 komentarzy

Zapraszam Cię do kolejnego odcinka, w którym podzielę się z Tobą historią kolejnej mojej kursantki. Dowiesz się z niego, jak Hela przygotowała się ze mną do rozmowy kwalifikacyjnej.

Moje kursantki nazwałam w tym cyklu bohaterkami Niemieckiej Sofy, bo uważam, że każda z nich jest na swój sposób bohaterką. Każda historia pokazuje, że można uczyć się niemieckiego w różnych warunkach i osiągać wymarzone rezultaty. I jestem z nich niesamowicie dumna, każdego dnia, z każdym małym sukcesem na koncie.

Nie wszystkie kursantki wyraziły zgodę na publikację swojego wizerunku, czasem nie wiedzą nawet, że będę o nich pisać, dlatego postanowiłam, że w takich sytuacjach będę używała imienia Hela. Jednak za każdą Helą stoi realna, prawdziwa historia, która być może i Ciebie zainspiruje do działania.

Hela Zmieniająca Pracę

W tej historii moja Hela zapragnęła zmienić pracę na lepszą, z wykorzystaniem języka niemieckiego. Język znała już całkiem dobrze, ale nie używała go tak często w obecnej pracy. Postanowiła więc coś zmienić. Wiadomo, rozmowy kwalifikacyjne zawsze stresują, a co dopiero, gdy musimy przeprowadzić je w języku niemieckim. 

Hela zaczęła przerabiać w klubie MNS obszar “Berufsleben”. Przygotowała sobie z nim CV w języku niemieckim, poznawała zasady tworzenia takiego dokumentu. Zapoznawała się z przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej w języku niemieckim. Tworzyła własne schematy odpowiedzi na pytania, które mogła zastosować podczas takiej rozmowy. Gdy poczuła się już pewniej, umówiła się ze mną na konsultacje, gdzie otrzymała ode mnie dodatkowe wskazówki i podpowiedzi. Przegadałyśmy jej odpowiedzi na różne pytania i umówiłyśmy się na próbną rozmowę kwalifikacyjną w języku niemieckim.

Dzięki tym wszystkim działaniom, które podjęła Hela, na swoją pierwszą rozmowę po niemiecku poszła z większą pewnością siebie. Stresowała się, ale już nie tak bardzo jak kiedyś. Z tego co wiem, dzisiaj ma już inną pracę i korzysta z niemieckiego na co dzień.

Od Oli Jakubowskiej: Brawa dla Heli za wzięcie sprawy w swoje ręce i zmienienie pracy na tą wymarzoną!

Jestem przekonana, że Ty także możesz osiągnąć takie rezultaty. Już teraz zapraszam Cię do współpracy w ramach platformy Moja Niemiecka Sofa. Do 4 lutego masz możliwość dołączenia do MNS. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk