Platforma edukacyjna
“Moja Niemiecka Sofa”

To miejsce dla osób, które chcą skutecznie nauczyć się języka niemieckiego, szukają wsparcia i doświadczonego nauczyciela.

Kolejna możliwość dołączenia do platformy w marcu 2021. By być na bieżąco, zapisz się na listę oczekujących.

Nie będę wysyłać Ci spamu, Twój e-mail jest u mnie bezpieczny.

Nowa oferta „MOJEJ NIEMIECKIEJ SOFY”

Sprawdź, co przygotowałam dla Ciebie w nowej wersji platformy:

Z

Społeczność Klubowiczek/czów

czyli nasza grupa na WhatsApp. Każdy klubowicz otrzyma zaproszenie do wewnętrznej grupy na WhatsApp, w której rozmawiamy na bieżące tematy.

Z

Materiały edukacyjne

Nie będzie podziału na miesiące. W każdym dziale tematycznym znajdą się lekcje, które krok po kroku przeprowadzą Was przez różne zagadnienia. Oprócz tradycyjnych ćwiczeń pod lekcją pojawią się też lekcje powtórkowe, w których będziecie mogli się sprawdzić, czy wszystko opanowaliście. Wszystkie lekcje i materiały będą dostępne od razu po wykupieniu dostępu do platformy. 

Z

Spotkania na żywo

– Konwersacje  spotkania raz w miesiącu na żywo. Będą trwały około godziny i będziemy spotykać się wieczorami.

– Spotkania praktyczne – każdej lekcji będzie jakieś zadanie ustne i z tym zadaniem przychodzisz na takie spotkanie. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu. To będzie krótkie spotkanie nastawione na praktykę i mówienie.

Z

Dostęp do wszystkich innych płatnych produktów

czyli otrzymasz dostęp do moich wszystkich warsztatów, szkoleń, kursów, które będę wypuszczać w 2021 roku plus materiałów z bezpłatnych wyzwań czy nagrań webinarów. Nie będziesz potrzebować kupować nic dodatkowego, aby skorzystać z moich innych propozycji.

Co znajdziesz w „MOJEJ NIEMIECKIEJ SOFIE”?

Przykładowe tematy i działy, nad którymi obecnie pracuję, by pojawiły się na starcie. Co 3 miesiące planuję wrzucać na platformę aktualizacje i nowe działy tematyczne, dlatego nie martw się, że nie ma jakiejś tematyki. Pojawi się w przyszłości.

Starter Pack tematy gramatyczne, bez których ani rusz

 • Odmiana czasownika
 • Szyk zdania – prosty i przestawny
 • W-Fragen (zaimki pytające)
 • Zaimki dzierżawcze
 • Rodzajnik określony i nieokreślony
 • Der? die ? das? sposób na rodzajniki
 • Biernik
 • Przeczenie kiedy kein, kiedy nicht
 • Liczba mnoga
 • Czasowniki modalne
 • Czasowniki rozdzielnie złożone
 • Mówienie o przyszłości
 • Perfekt
 • Celownik
 • Szyk zdania – końcowy

  Gesundheit und Krankheit

  • jak umówić wizytę u lekarza
  • opisywanie choroby, symptomów
  • zalecenia lekarza
  • inne tematy

  Mode und Einkäufe

  • robienie zakupów
  • pokazy mody
  • składanie reklamacji
  • obsługa klienta

  Berufsleben

  • pisanie podań i CV
  • szukanie pracy
  • rozmowa kwalifikacyjna
  • życie codzienne w biurze

  Kultur

  • piosenki
  • filmy
  • książki

  Feste

  • lekcje poświęcone poszczególnym świętom, zwyczajom

  Poznaj opinie o „MOJEJ NIEMIECKIEJ SOFIE”

  {

  O platformie dowiedziałam się z fanpage’u Niemieckiej Sofy. Od dawna śledzę Olę na Facebooku i kiedy odkryłam, że zamierza stworzyć platformę, stwierdziłam, że chcę do niej dołączyć! Co mnie do tego skłoniło? Ola! Jak już wspomniałam, śledzę jej poczynania od dawna i znam jej jakość. Marzyłam o miejscu, w którym znajdę materiały inne niż w książkach i się nie zawiodłam. Ola przez platformę przypomniała mi, dlaczego lubię się uczyć języków. W każdym miesiącu jest inny temat. Mi najbardziej podobają się tematy związane z kulturą oraz gdy są piosenki. Traktuję platformę jako odskocznie od mojej pracy, gdzie poruszam się ciągle w tym samym słownictwie.

  Uważam, że platforma jest dla każdego, kto chce urozmaicić sobie naukę. Nawet gdy jesteśmy na poziomie zaawansowanym, to nadal mamy dostęp do poziomu podstawowego, gdzie jest dużo bajek. Dzięki temu gdy nie mamy ochoty zająć się trudniejszymi rzeczami, możemy się odprężyć, oglądając bajki.

  Są jeszcze dwie bardzo fajne rzeczy, o których muszę wspomnieć: grupa na Whatsappie. Dziewczyny są tam bardzo aktywne oraz moja ulubiona: spotkania na żywo, gdzie możemy pogadać po niemiecku.

  Kamila Górska

  {

   Bardzo lubię platformę. Zaczęło się od naszego kursu “Na sofie raźniej”. Od jakichś 3 lat śledzę bloga Niemiecka Sofa. Lubię platformę za to, że tematy są bardzo różne i każdy znajdzie coś dla siebie. Materiały, co ważne, są “żywe”, czyli filmiki, teksty, to same niemieckie źródła. Super, że do każdej lekcji dołączone jest słownictwo i zadania. Moim zdaniem platforma jest tak od poziomu A2. Osoby dopiero zaczynające naukę, mogą się zniechęcić trudnością materiałów. Świetne jest to, że można dopasować naukę do ilości czasu, jaki posiadamy. Najpierw np. zapoznać się ze słownictwem, potem przeczytać/obejrzeć filmik na końcu zrobić zadania i super to się sprawdza, jak w ciągu dnia jest możliwość wykonania tylko jednej części zadania.

  Marlena Moryń Pawłowska

  {

  Na platformę “Moja Niemiecka Sofa” natrafiłam, przeglądając internet w poszukiwaniu materiałów na temat uczenia się języka niemieckiego. Nie mam wiele wolnego czasu na regularne lekcje, ale zależało mi, aby powrócić do nauki po kilku latach braku kontaktu z tym językiem i odświeżyć go sobie. Do zapisania się na Sofę przekonała mnie nie tylko możliwość udostępnienia materiałów do nauki, ale także skorzystania z opieki nauczyciela, do którego można zawsze zwrócić się z wątpliwościami, a one naprawdę skutecznie zostaną rozwiane. Motywacją do nauki jest też na pewno konieczność opłaty za dostęp do treści, ale dzięki temu czuję efekty, bo bardziej mi zależy. Uczę się swoim tempem, nikt mnie nie popędza i ja nikogo nie gonię.
  Moim zdaniem platforma jest dla tych osób, które potrafią samodzielnie usiąść i przerabiać kolejne tematy, ponieważ nikt nie będzie ich trzymał za rękę. Trzeba samemu wziąć się w garść i próbować, a Ola zawsze służy pomocą w chwilach zwątpienia oraz docenia postępy, co oczywiście wpływa na nasz zapał do dalszej pracy.

  Anna Krawczyk

  {

  Wszechogarniający wstyd. Tyle pamiętam z pierwszego spotkania z Olą. To był 2016 r. i webinar, podczas którego ja oraz kilku śmiałków mierzyło się z meandrami niemieckiej gramatyki. To wówczas Ola, przedstawiając się, przyznała, że jest osobą niedosłyszącą i opowiedziała, jaką drogę musiała przejść, by nauczyć się biegle władać językami obcymi. Nie tylko zmierzyć się z krzywdzącymi opiniami otoczenia, ale też, a może nawet przede wszystkim wewnętrznymi przekonaniami i ograniczeniami. Znaleźć w sobie siłę i determinację, by spełniać swoje marzenia. I zrobiła to. Tak… było mi okropnie wstyd. Za moją niesystematyczność, za wątpliwości, za powtarzane „dzisiaj mi się nie chce”. Że inni mają trudniej, a jednak dochodzą do celu. 

  Jestem takim klientem, który obserwuje, czyta, słucha bardzo niewielką, wyselekcjonowaną grupę twórców, nauczycieli, influencerów. Bardzo cenię swój czas, dlatego poświęcam go tylko dla najlepszych. I przyznaję – kupuję od nich w ciemno. 

  Tak samo jest z Olą. 

  Nie będę pisać, że przekonała mnie oferta, cena, zakres. Nie. Dołączenie do grona Jej uczniów na platformie „Na niemieckiej sofie” to była OCZYWISTOŚĆ. Długo Ją znam, korzystam z wielu płatnych i bezpłatnych materiałów. Wiedziałam, że będzie wartość, jakość, wiedza, ale też zabawa językiem. Będą quizy, filmy, ciekawe tematy na czasie. Będzie wzajemne wsparcie, gdy wraz z innymi uczestnikami będziemy się uczyć pod czujnym okiem Oli. Poznamy sposoby efektywnej nauki i dostaniemy masę dodatkowych bonusów, które pozwolą nam mierzyć się z niemieckim. I nie pomyliłam się.

  Wiem, jak to jest. Chcemy, ale życie sobie. Dom, praca, rodzina, choroby, problemy i wypadamy z rytmu. Mija dzień, drugi, piąty bez nauki. Też tak mam. Gdy wreszcie wchodzę na platformę i widzę zaległości, wraca do mnie wspomnienie pierwszego webinaru z Olą. Wstydzę się i biorę za robotę. Bo skoro Ona mogła, ja też dam radę. A do tego wiem, że jest blisko, pomoże, wesprze i doradzi. 

  Ale to, co chyba najważniejsze – Ola przekonała mnie, że nauka niemieckiego to nie jest ogrom pracy, mozolnego i nudnego wkuwania słówek czy gramatyki. Że nauka może być przyjemna, zabawna, ciekawa, atrakcyjna, ba – nawet kolorowa! 

  Dziś zalogowanie na platformie to czas, na który w ciągu dnia czekam. Szykuję gorącą herbatę, i rozsiadam się wygodnie na miękkich czarno-czerwono-żółtych poduchach uczestnicząc w naszej lekcji. A może to nie lekcja? Może to przyjacielskie spotkanie, podczas którego wsłuchuję się, wczytuję, notuję i uczę. Nie czując presji i oceny widzę, jakie ta metoda przynosi efekty, jak wielkie robię postępy.  

  Nie znam Twojej motywacji i nie będę Cię przekonywać. Powiem tylko tyle – jeśli NAPRAWDĘ zależy Ci na posługiwaniu się językiem niemieckim, po prostu kliknij “KUP TERAZ”, zaparz gorącą herbatę/kawę i dosiądź się do mnie na Niemieckiej Sofie.

  Adrianna Tomczak

  Kolejna możliwość dołączenia do platformy w pierwszym marcu 2021. By być na bieżąco, zapisz się na listę oczekujących.

  Nie będę wysyłać Ci spamu, Twój e-mail jest u mnie bezpieczny.

   

  Kim jestem?

   

  Jestem osobą niedosłyszącą i od pierwszych lat musiałam wszystkim udowadniać, że niczym nie różnię się od pozostałych. To moja wada „fabryczna” zdeterminowała plany na życie.

  Językiem interesowałam się od zawsze. Pilnie uczyłam się mówić, czytać. Zastanawiałam się nad sensem słów, ich pochodzeniem. Eksperymentowałam, pisząc wiersze, opowiadania. Fascynowało mnie to, że ludzie w innych krajach posiadają własny język. Ciekawiło mnie dlaczego. I dziwiło, że niektóre języki są podobne.

  „Ona nie będzie w stanie płynnie mówić” – mówili.

  Pokazałam, że byli w błędzie.

  „Ona nie opanuje żadnego języka obcego, bo nie słyszy dobrze” – powtarzali.

  Dziś jestem absolwentką germanistyki, znam też język angielski. Używam obu języków na co dzień, pracując w wielkiej międzynarodowej korporacji i sprawia mi to niesamowitą przyjemność. Poprowadziłam kilkanaście webinarów, podczas których uczyłam niemieckiego setki osób. Byłam współautorką poradnika „Jak nauczyć się języka obcego?”, przygotowanego przez Sprachcaffe. Brałam udział w różnych konferencjach dla nauczycieli zarówno jako uczestnik, jak i prelegent. Napisałam e-booka „Jak rozpoznać niemieckie rodzajniki?”, który powstał na podstawie przeprowadzonego wcześniej kursu online. Wypuściłam 3 edycje kursu online „Niemieckie idiomy w 24 dni”, zorganizowałam kursy online: Opanuj niemieckie rodzajniki, Na sofie raźniej i Schreib einfach! Udzielam indywidualnych porad językowych oraz korepetycji z języka niemieckiego. I nadal mam chęć na więcej!

   

   Można? Oczywiście, że tak!

  Swoją wadę zamieniłam na zaletę i pokazałam, że jeżeli tylko chcemy, możemy osiągnąć wszystko.

  Dlatego też powstała “Moja Niemiecka Sofa”, by pokazać Ci, że Ty również możesz nauczyć się języka niemieckiego, wystarczy byś była/był zaangażowany i miał/a chęć do nauki, a z moim wsparciem osiągniesz swoje cele związane z nauką języka niemieckiego!

  Masz dodatkowe pytania? Rozwiejmy Twoje wątpliwości:

   

  + Brzmi świetnie! Po prostu nie wiem, czy to dla mnie …  

  Całkowicie w porządku! Chcę, abyś był/a pewny dołączenia do “Moja Niemiecka Sofa”. Ta platforma edukacyjna jest dla Ciebie, jeśli … Uczysz się języka niemieckiego i chciała/chciałbyś połączyć się z innymi, robiąc to samo, aby dzielić się swoimi zmaganiami i sukcesami oraz uczyć się od siebie. Chcesz nauczyć się języka niemieckiego, pracując w małych, zrozumiałych, comiesięcznych tematach.

  Ale hej, rozumiem, że nie każdy jest odpowiedni do “Moja Niemiecka Sofa”. To może nie być dla ciebie, jeśli … nie uczysz się języka i nie masz zamiaru. “Moja Niemiecka Sofa” nie jest dla Ciebie, jeśli już jesteś na tak zaawansowanym poziomie, że nie masz nic do poprawy.

  + A jeśli jestem zajęta/y przez miesiąc i nie mam szansy skorzystać z nowej zawartości? Czy stracę materiały na zawsze?

  Absolutnie nie. Rozumiem, że możesz być zajęta/y lub że niektóre miesiące nie będą dla Ciebie odpowiednie w określonych porach. Dlatego dołączając, zyskujesz dostęp do treści tak długo, jak Twoja subskrypcja jest aktywna. Masz szansę obejrzeć i wykorzystać wszystkie materiały, kiedy tylko Ci to odpowiada. To jest jak Netflix, ale dla osób uczących się języka niemieckiego.

  + Co jeśli mi się nie podoba? Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

  Ze względu na cyfrowy charakter “Mojej Niemieckiej Sofy” nie oferuję zwrotów pieniędzy. Ale jeśli nie masz pewności, wypróbuj platformę w abonamencie miesięcznym tylko na jeden miesiąc, rozejrzyj się, sprawdź obecną treść i anuluj przed następną miesięczną płatnością, jeśli nie masz pewności, czy jest to odpowiednie dla Ciebie.

  + Jak wyglądają płatności?

  Dodaj kurs do koszyka przyciskiem „Zamów”. Następnie klikając „Przejdź do kasy”, zostaniesz przekierowana/y do formularza zamówienia. Wypełnij go i kliknij „Zamawiam i płacę”. Przejdziesz na stronę bezpiecznego systemu płatniczego tPay, gdzie można dokonać tzw. szybkiej płatności bezpośrednio z Twojego konta. Jest też możliwość skorzystania wysłania płatności zwykłym przelewem lub kartą.

  Jeśli masz problem z płatnością, skontaktuj się ze mną jak najszybciej: aleksandra@niemieckasofa.pl

  + Od kiedy dostanę dostęp do platformy?

  Platforma rusza w marcu i wtedy dostaniesz dostęp na wykupiony przez siebie okres czasu.

  + Jak wygląda przedłużenie dostępu do platformy?

  System automatycznie wyśle do Ciebie przypomnienie o zbliżającej się płatności. Jeśli wybierzesz opcję płatności kartą – zostanie ona zrealizowana automatycznie. W przypadku wpłaty przez przelew bankowy będziesz musiała/musiał dokonać płatności samodzielnie.

  W każdej chwili możesz anulować subskrypcję i dostęp wygaśnie pod koniec danego miesiąca.

  Wciąż masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie maila: aleksandra@niemieckasofa.pl

  Kolejna możliwość dołączenia do platformy w marcu 2021. By być na bieżąco, zapisz się na listę oczekujących.

  Nie będę wysyłać Ci spamu, Twój e-mail jest u mnie bezpieczny.

   

  Privacy Policy Settings