Moja Niemiecka Sofa

Praktyczny program językowy, po którym wreszcie rozwiniesz skrzydła, nabierzesz pewności siebie i zaczniesz swobodnie mówić po niemiecku w każdej sytuacji.

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Twój niemiecki stoi w miejscu? Dlaczego mimo przerobienia podręczników, przeczytania setek artykułów, słuchania polecanych podcastów i oglądania ulubionych filmów nadal nie mówisz po niemiecku swobodnie? Jak to jest, że znasz gramatykę, ale gdy się wreszcie odzywasz, to brzmi to tak nieskładnie?

Powiem Ci!

Problem jest taki, że …

Zauważyłaś już, że nie wystarcza Ci włączenie ulubionej piosenki, podcastu po niemiecku, by nauczyć się z tego czegoś więcej. Przełączenie języka w social mediach na niemiecki sprawdziło się na początku, teraz nie uczysz się już niczego nowego.

Na różnych kursach, webinarach słyszałaś o tym, co trzeba zrobić, by uczyć się niemieckiego samodzielnie i by utrzymać go na właściwym poziomie. W ulubionych zakładkach masz zapisane kilkadziesiąt linków z przydatnymi stronami, darmowymi kursami. Wystarczy tylko usiąść i się pouczyć, prawda?

Problem w tym, że to nie wystarcza.

Nie wystarczy wysłuchać „byle jakiego” podcastu lub przeczytać „pierwszy lepszy” artykuł. Nie wystarczy przeczytać o zastosowaniu „jakichś” reguł gramatycznych. Nie wystarczy spytać o coś na „jakimś” forum. Nie wystarczy porozmawiać z „byle kim”.

Trzeba to wszystko poukładać w skuteczny plan, starannie wyselekcjonować materiały i na każdym etapie nauki czerpać z tego wszystkiego jak najwięcej.

Aby mieć jak najlepsze efekty, warto skupić się na systematycznej pracy i uczyć się małymi kroczkami, ale regularnie. Dodatkowo warto wesprzeć naukę praktyką, czyli rozmowami z innymi osobami.

Łatwo powiedzieć, prawda?

Sama wcześniej byłam w tym miejscu. Kupowałam nowe podręczniki, zapisywałam w zakładkach kolejne strony, które miały mi się przydać w rozwijaniu niemieckiego, ale efektów nie było. Między innymi dlatego, że kolekcjonowałam materiały, zamiast z nich korzystać. W końcu było ich tak dużo, że sama nie wiedziałam, za co powinnam się zabrać. Brakowało mi na to pomysłu.

Kolejne dni mijały, a ja coraz bardziej się frustrowałam. Dodatkowo przybywało mi obowiązków i coraz ciężej było mi znaleźć czas na naukę. A przecież chciałam jeszcze umówić się na konwersacje!

Znam więc Twój ból i wiem, jak to jest, gdy uczysz się, kupujesz kolejne książki, ale nadal nie widzisz efektów.

Możesz mieć świetne materiały, podręczniki do niemieckiego, ale jeśli nie zadbasz o przemyślany i dopasowany do Ciebie plan, systematyczną naukę i praktykę, to w niczym Ci one nie pomogą. Co z tego, że masz te wszystkie materiały, książki, linki, skoro z nich nie korzystasz systematycznie, a w konsekwencji Twój niemiecki rdzewieje?

Jeśli chcesz w końcu zacząć działać i widzieć efekty, trzeba podejść do tego sprytnie.

Dlatego powstała Moja Niemiecka Sofa – praktyczny program językowy dla osób, które chcą mieć systematyczny kontakt z niemieckim i otrzymywać wsparcie doświadczonej lektorki na dopasowanym do siebie poziomie.

Program Moja Niemiecka Sofa składa się z platformy, na której znajdziesz 9 obszarów merytorycznych:

Narzędziownik

kopalnia wszelkich pomocy, które usprawnią Twoją naukę języka niemieckiego. Znajdziesz tutaj e-booki ze wskazówkami, plannery na kolejny miesiąc i wiele innych przydatnych narzędzi do rozwijania języka niemieckiego.

Poznaj swój styl nauki

sprawdzisz, jak wyglądała Twoja nauka do tej pory, w jaki sposób się uczysz, jakie są Twoje mocne strony w nauce języka niemieckiego i jak z nich korzystać, aby nauka niemieckiego była dla Ciebie efektywniejsza.

Starter Pack

odświeżysz i utrwalisz najważniejsze tematy gramatyczne, abyś nie musiała ciągle do nich wracać.

Berufsleben

to obszar związany z biznesowym niemieckim. Poznasz tutaj słownictwo przydatne w pracy, przygotujesz się do rozmowy o pracę oraz dowiesz się, jak napisać CV w języku niemieckim.

Gesundheit und Krankheit

to obszar związany z medycznym niemieckim. Nauczysz się umawiać wizytę u lekarza, opisywać objawy choroby oraz dbać o swoje zdrowie.

Reisen

to obszar związany z podróżami. Przeniesiesz się w świat podróży, poznasz wakacyjne słownictwo, dowiesz się, jak uciąć sobie pogawędkę z nowo poznaną osobą.

Kultur

to obszar związany z kulturą. Poznasz lepiej kulturę krajów niemieckojęzycznych, ich muzykę, książki, filmy. Kto wie, być może to Cię zainspiruje do kolejnej podróży w tym kierunku?

Feste

to obszar związany ze święmi i tradycjami.Dowiesz się, jakie święta są obchodzone w krajach niemieckojęzycznych, nauczysz się rozmawiać o nich i porównywać do świąt w Polsce.

Presseschau

to obszar związany z językiem codziennym.Dzięki prasówce dowiesz się, czym żyją Niemcy na co dzień. Poznasz potoczne, codzienne słownictwo. Dzięki czemu unikniesz poczucia ośmieszenia, że używasz nieadekwatnego słownictwa używanego w podręcznikach, a nie w życiu codziennym.

W każdym z obszarów znajdują się interaktywne lekcje, materiały PDF, słownictwo w aplikacji Quizlet lub Learnote, słownictwo w PDF, zadania na mówienie. Uczymy się na materiałach autentycznych, dzięki czemu masz kontakt z żywym językiem na co dzień. Platforma to dobre miejsce, jeśli chcesz jeszcze więcej otoczyć się niemieckim.

Moja Niemiecka Sofa to także:

Społeczność Klubowiczek/czów MNS

Każdy Klubowicz MNS otrzymuje zaproszenie do wewnętrznej grupy, w której rozmawiamy na bieżące tematy, wzajemnie się inspirujemy. Tam będą odbywały się dodatkowe webinary, będę pokazywała, nad czym pracuję, dostaniesz premierowy dostęp do niektórych moich materiałów. To niezawodne źródło wsparcia w nauce języka niemieckiego. Nikt tak dobrze jak Klubowicze nie wie, z czym się zmagasz w swojej przygodzie z językiem niemieckim!

Newsletter edukacyjny

Cotygodniowy newsletter z garścią porad językowych, niemieckim słownictwem oraz polecajkami w postaci artykułów, filmów, piosenek czy podcastów. Byś jeszcze bardziej otoczyła się językiem niemieckim.

Konsultacje indywidualne

Indywidualne 60-minutowe spotkania ze mną na Zoom dla chętnych, by omówić Twój indywidualny plan systematycznej nauki, odpowiedzieć na nurtujące pytania, wyjaśnić gramatykę lub po prostu porozmawiać po niemiecku.

Dodatkowo płatne 70 zł  250 zł

Pierwszeństwo zapisu na kursy poza MNS

Wraz z dołączeniem do grona klubowiczów możesz liczyć na to, że w pierwszej kolejności dowiesz się o moich nowych kursach, które będę oferowała. Dzięki czemu masz pewność, że zdążysz się zapisać, zanim braknie miejsc.

Opieka doświadczonej lektorki

To nie jest kolejna oferta dla mas z niezliczoną ilością lektorów. W Mojej Niemieckiej Sofie możesz liczyć na moje wsparcie na każdym kroku. Zaczynając od sprawdzania Twoich komentarzy pod lekcjami, przez sprawdzanie dodatkowych prac pisemnych/ustnych z platformy czy odpowiadanie na Twoje pytania związane z platformą lub nauką języka niemieckiego. W każdej chwili możesz napisać do mnie wiadomość e-mail lub umówić się na indywidualne konsultacje, by rozwiać wszelkie wątpliwości czy o coś dopytać.

 

Jak dołączyć do programu Moja Niemiecka Sofa?

Dostęp miesięczny

149 zł

(płatne co 1 miesiąc)

Zawartość:

 • Lekcje do samodzielnej nauki
 • Wsparcie mailowe (2 maile na miesiąc)
 • Społeczność Klubowiczów
 • EDU newsletter
 • Konsultacje indywidualne z super zniżką
 • Brak limitu miejsc

Dostęp – 3 miesiące

⭐⭐⭐⭐⭐

350

(płatne co 3 miesiące)

Zawartość:

 • Lekcje do samodzielnej nauki
 • Wsparcie mailowe (2 maile na miesiąc)
 • Społeczność Klubowiczów
 • EDU newsletter
 • Konsultacje indywidualne z super zniżką
 • Brak limitu miejsc

Czy poziom programu jest dopasowany do mnie?

Na platformie oprócz podziału na obszary tematyczne wprowadziłam specjalne oznaczenia przy każdej lekcji, byś mogła sprawdzić, na jakim poziomie jest dany materiał. Wchodząc do lekcji już na okładce zobaczysz specjalne oznaczenie – poziom A, poziom B lub poziom C. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci ocenić, czy to coś dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że są to poziomy umowne i czasem może się zdarzyć, że będzie coś prostszego lub coś trudniejszego.

Czym Moja Niemiecka Sofa różni się od innych platform do nauki niemieckiego?

Moja Niemiecka Sofa to nie jest kolejna platforma skierowana do mas, gdzie otrzymujesz dostęp do lekcji i musisz radzić sobie samodzielnie. Dbam o to, by być z Tobą w ciągłym kontakcie, by nie pozostawiać Cię samej sobie. Odpowiadam na Twoje pytania, staram się lepiej Cię poznać, by dostosować nowe materiały jak najlepiej do Twoich potrzeb. Wiele obecnych lekcji powstało właśnie na życzenie Klubowiczów, ponieważ zależy mi na Waszym rozwoju. 

Czy nie znajdę tych materiałów bezpłatnie w sieci?

Artykuły czy nagrania wideo możesz znaleźć w internecie bezpłatnie, ale nie dostaniesz do nich listy słownictwa, dodatkowych ćwiczeń. Wszystko to będziesz musiała opracować sobie samodzielnie. Na Mojej Niemieckiej Sofie zrobiłam to za Ciebie, dzięki czemu nie musisz już tracić czasu na dodatkowe przygotowanie materiału do nauki. Wystarczy otworzyć lekcję, wziąć notatnik do ręki i zacząć działać. Przy każdej lekcji podrzucam także tematy do dyskusji, z którymi możesz przyjść na konsultacje indywidualne i wykorzystać w praktyce to, czego się właśnie nauczyłaś.

Wypowiedzi Klubowiczów Mojej Niemieckiej Sofy

Emilia Małysiak

O platformie dowiedziałam się dzięki stronie Niemiecka Sofa. Już wcześniej brałam udział w zajęciach organizowanych przez Olę, więc gdy tylko dowiedziałam się, że Ola szykuje platformę, nie wahałam się ani minuty. Interesują mnie różnorodne tematy, nie tylko gramatyka, ale również słownictwo, które występuje na co dzień. I właśnie to znalazło się na Mojej Niemieckiej Sofie. Z platformy korzystam wtedy, kiedy tego potrzebuje. Wybieram to, na co akurat mam ochotę. Czy jest to tekst muzyki, czy poznanie zwyczajów, jakie panują w Niemczech. Oprócz nauki nowych słów są także webinary, które pomagają w nauce. Ciekawe rozmowy i wywiady. Platforma jest dla każdego. Nawet osoby, która zaczyna. Można spotkać się z Olą  i dopytać o to, co sprawia nam trudność. Są organizowane spotkania, na których wspólnie rozmawiamy na dany temat. 

Kto stworzył Moją Niemiecką Sofę?

Cześć! Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Pokazuję im, jak w przyjaznej atmosferze pozbyć się blokad językowych, aby w końcu zacząć mówić.

Mimo ukończonych studiów germanistycznych sama przez lata borykałam się z blokadą językową i lękiem przed mówieniem. Doskonale wiem, jakie to uczucie, gdy chcesz gdzieś zadzwonić lub odebrać telefon, ale zamierasz ze strachu, bo po drugiej stronie słuchawki znajduje się osoba mówiąca tylko po niemiecku. Wiem, jak to jest, gdy popełnisz błąd, a ktoś wytyka go palcami i wyśmiewa pod pretekstem „pomocy”.

Tworząc moje kursy, postanowiłam wykorzystać moje doświadczenie oraz wiedzę, by stworzyć miejsce z przyjazną, wspierającą atmosferą, gdzie możesz odezwać się bez lęku przed popełnianiem błędów czy wyśmianiem. Miejsce, w którym widzisz realne efekty i poznajesz odpowiednie techniki, by bez stresu komunikować się po niemiecku.

Poznaj dokładny spis treści umieszczonych na platformie

Platforma składa się obecnie z 9 obszarów o łącznej wartości ponad 5000 złotych.

Narzędziownik

Planner językowy
Habit tracker – Moja Niemiecka Sofa
MNS Kalendarz listopad
MNS Kalendarz maj
MNS Kalendarz – Czerwiec
MNS Kalendarz lipiec
MNS Kalendarz – sierpień
MNS Kalendarz wrzesień
Słownictwo na co dzień
Zwroty przydatne na egzaminach ustnych
Narzędzia i aplikacje – Moja Niemiecka Sofa
Ebook – Jak uczyć się słownictwa?
Motywacyjna tapeta na pulpit

Poznaj swój styl nauki

Stan na dziś

Die VARK-Methode

Welcher Lerntyp bin ich?

Afirmacje językowe

Starter Pack

Odmiana czasownika

Szyk zdania – prosty i przestawny

W-Fragen (zaimki pytające)

Zaimki dzierżawcze

Rodzajnik określony i nieokreślony

Der? die? das? sposób na rodzajniki

Mianownik

Biernik

Przeczenie kiedy kein, kiedy nicht

Liczba mnoga

Czasowniki modalne podstawowe znaczenie

Czasowniki rozdzielnie złożone

Mówienie o przyszłości

Perfekt

Celownik

Szyk zdania końcowy

Berufsleben

Lebenslauf

Rozmowy o wykształceniu

Rozmowy o osobowości i zakresie obowiązków

Wie schreibe ich einen Lebenslauf?

Können Sie uns etwas über sich erzählen?

Stärken und Schwächen

AUSBILDUNG oder STUDIUM? – Unterschiede, VORTEILE, Nachteile | SNUKIEFUL

Dafür bin ich nicht zuständig!

Warum möchten Sie Ihre aktuelle Stelle wechseln?

Vorstellungsgespräch – 9 Tipps zur Vorbereitung

Stressfragen

Tätigkeiten im Büro

Powtórka poziom A

Powtórka poziom B

Gesundheit und Krankheit

Imperativ

Warum ist Händewaschen wichtig?

Telefongespräch – Beim Arzt

Ich bin krank

Reisen

Rozmowy o wszystkim i o niczym – small talk po niemiecku

Der Sommer

Luxushotel in Hamburg

Nilsen – Sommerferien

Vor Mallorca haben Urlauber Haie gesehen

Massentourismus in Venedig: Müssen wir anders reisen?

Kultur

Mambo – Herbert Grönemeyer

Max Giesinger – Wenn sie tanzt

Annett Louisan – Pärchenallergie

Stereoact – Nicht allein sein

Mark Forster – Wie Früher Mal Dich

Parallel feat. Cassandra Steen – Eine Sprache

„Black out” von Marc Elsberg – Leseprobe

“Black out” von Marc Elsberg – Rezension

Feste

Deutsche Bräuche: Karneval

Karneval – logo! erklärt

Karneval und Fasching: Wieso wir feiern und wann

Karneval in Köln – geht’s nur noch ums Saufen?

Valentinstag: Bedeutung kurz erklärt

Conni feiert Fasching

Karneval in Andalusien: Cádiz steht Kopf

Presseschau

Alles ist Symbol

Die 7 Wege zur Effektivität

Jak to wygląda?

Zobacz platformę od środka

Wypowiedzi Klubowiczów Mojej Niemieckiej Sofy

Natknęłam się przez przypadek na Moją Niemiecką Sofę rok temu, szukając jakiegoś pomysłu na powrót po latach do języka niemieckiego, poprzez np. naukę w grupie lub konwersację z lektorem. Strona z ofertą Mojej Niemieckiej Sofy zrobiła na mnie wrażenie. Gdybym miała porównać MNS do innych platform czy kursów, to różnica jest ogromna. Są tutaj klarownie poukładane poszczególne segmenty, czytelne i logicznie wyznaczone zadania oraz ciekawe tematy. Są odnośniki i nawiązania do bieżących publikacji pisanych, video i nagrań muzycznych ze świata niemieckojęzycznego. Materiały na spotkania oraz w poszczególnych lekcjach są przygotowane solidnie i przejrzyście, czuje się zaangażowanie i pasję prowadzącej. Staram się zaglądać na MNS regularnie i być w kontakcie z Olą oraz innymi Klubowiczami. Platforma Moja Niemiecka Sofa jest dla każdego, kto potrzebuje udoskonalać swój niemiecki oraz dla tych. którzy potrzebują się go solidnie nauczyć i w końcu wdrożyć w swój obieg komunikacji. Cenne jest to, że nie zostawiasz swoich Klubowiczów samych sobie. Jest ciągła łączność, co powoduje, że np. ja czuję się “zobowiązana” kontynuować i iść za Tobą i podjętą kiedyś decyzją na TAK.

Ania Domżalska

Bardzo lubię platformę. Zaczęło się od naszego kursu “Na sofie raźniej”. Od jakichś 3 lat śledzę bloga Niemiecka Sofa. Lubię platformę za to, że tematy są bardzo różne i każdy znajdzie coś dla siebie. Materiały, co ważne, są “żywe”, czyli filmiki, teksty, to same niemieckie źródła. Super, że do każdej lekcji dołączone jest słownictwo i zadania. Moim zdaniem platforma jest tak od poziomu A2. Osoby dopiero zaczynające naukę, mogą się zniechęcić trudnością materiałów. Świetne jest to, że można dopasować naukę do ilości czasu, jaki posiadamy. Najpierw np. zapoznać się ze słownictwem, potem przeczytać/obejrzeć filmik na końcu zrobić zadania i super to się sprawdza, jak w ciągu dnia jest możliwość wykonania tylko jednej części zadania.

Marlena Moryń-Pawłowska

Na platformę “Moja Niemiecka Sofa” natrafiłam, przeglądając internet w poszukiwaniu materiałów na temat uczenia się języka niemieckiego. Nie mam wiele wolnego czasu na regularne lekcje, ale zależało mi, aby powrócić do nauki po kilku latach braku kontaktu z tym językiem i odświeżyć go sobie. Do zapisania się na Sofę przekonała mnie nie tylko możliwość udostępnienia materiałów do nauki, ale także skorzystania z opieki nauczyciela, do którego można zawsze zwrócić się z wątpliwościami, a one naprawdę skutecznie zostaną rozwiane. Motywacją do nauki jest też na pewno konieczność opłaty za dostęp do treści, ale dzięki temu czuję efekty, bo bardziej mi zależy. Uczę się swoim tempem, nikt mnie nie popędza i ja nikogo nie gonię.
Moim zdaniem platforma jest dla tych osób, które potrafią samodzielnie usiąść i przerabiać kolejne tematy, ponieważ nikt nie będzie ich trzymał za rękę. Trzeba samemu wziąć się w garść i próbować, a Ola zawsze służy pomocą w chwilach zwątpienia oraz docenia postępy, co oczywiście wpływa na nasz zapał do dalszej pracy.

Anna Krawczyk

Dzięki cotygodniowym spotkaniom w ramach Językowego Partnera Produktywności odkryłam, że spotkania z innymi osobami, które też uczą się niemieckiego, dają wiele wsparcia. Oprócz motywowania do działania jesteśmy też dla siebie wsparciem w trudnej chwili, kiedy brak czasu na naukę albo życie przytłacza i nie można uczyć się tego, czego się chce tylko tego, co wymuszone. Nie ma oceniania się, krytyki tylko mega wsparcie, że dasz radę, kolejnym razem się uda, będzie lepiej. Trafiły mi się naprawdę świetne dziewczyny w grupie!

Monika

Na platformę Moja Niemiecka Sofa trafiłam poprzez Facebook’a. Moja nauka bardzo rozciąga się w czasie i nie zawsze mam go wystarczająco dużo, ale świadomość, że zawsze mogę zasiąść na Sofie jest mi potrzebna:-).  Podoba mi się to, że mogę skorzystać z materiałów, w dogodnym dla mnie czasie i pracować w swoim tempie. Materiały są ciekawie przygotowane i uwzględniają zgłoszone potrzeby.

Eliza S

Dzięki cotygodniowym spotkaniom w ramach Językowego Partnera Produktywności przyjrzałam się swoim tygodniowym planom i zaczęłam stawiać sobie realne cele. Te spotkania były dla mnie sporą motywacją do nauki i inspiracją do działania. Każda z nas chciała się pochwalić, że tym razem wszystko udało się zrealizować, jak to sobie wcześniej zaplanowałyśmy. Dzięki utworzonej grupie na WhatsApp byłyśmy w ciągłym kontakcie i mogłyśmy wymieniać się dodatkowymi informacjami, inspiracjami.

Katarzyna B

O istnieniu platformy „Moja Niemiecka Sofa” dowiedziałem się z internetu na jednym z darmowych webinarów Oli. Był to „kwadrans z niemieckim”. Materiały do webinaru były bardzo dobrze przygotowane i to mnie przekonało do platformy.

Zapisałem się i znalazłem niesamowicie dużo materiałów do samodzielnej nauki j. niemieckiego. W pierwszym etapie nawet nie udało mi się ich wszystkich przejrzeć.

Podoba mi się że teksty, ćwiczenia czy quizy są do wyboru na różne stopnie trudności. Podobają mi się sugestie różnorodnych tematów wynalezionych przez Olę w internecie. Sam bym do nich prawdopodobnie nigdy nie dotarł.

Korzystałem wcześniej z innych źródeł do nauki języka. Nigdzie nie zaoferowano mi tylu możliwości do wyboru na raz. Dodatkowo Ola wprowadziła informację, jak się uczyć samodzielnie. Doceniam także możliwość nawiązania znajomości z innymi osobami i konwersacje w grupach.

Najbardziej podoba mi się  rozwój i zmienność platformy. Za chwilę będziemy mieli kolejną wersję „Mojej Niemieckiej Sofy”. Nie można się u Ciebie Olu nudzić.

Na MNS zaglądam codziennie lub co drugi dzień.  Wspaniałym uzupełnieniem materiałów od Oli był zaproszony gość – Samantha Fernandez z tematem – wymowa.

Platforma „Moja Niemiecka Sofa”  jest moim zdaniem nowoczesnym rozwiązaniem do nauki języka niemieckiego online dla osób ceniących swój czas.

Wojciech Różewski

O platformie dowiedziałam się z fanpage’u Niemieckiej Sofy. Od dawna śledzę Olę na Facebooku i kiedy odkryłam, że zamierza stworzyć platformę, stwierdziłam, że chcę do niej dołączyć!  Co mnie do tego skłoniło? Ola! Jak już wspomniałam, śledzę jej poczynania od dawna i znam jej jakość. Marzyłam o miejscu, w którym znajdę materiały inne niż w książkach i się nie zawiodłam. Ola przez platformę przypomniała mi, dlaczego lubię się uczyć języków. W każdym miesiącu jest inny temat. Mi najbardziej podobają się tematy związane z kulturą oraz gdy są piosenki. Traktuję platformę jako odskocznie od mojej pracy, gdzie poruszam się ciągle w tym samym słownictwie.

Uważam, że platforma jest dla każdego, kto chce urozmaicić sobie naukę. Nawet gdy jesteśmy na poziomie zaawansowanym, to nadal mamy dostęp do poziomu podstawowego, gdzie jest dużo bajek. Dzięki temu gdy nie mamy ochoty zająć się trudniejszymi rzeczami, możemy się odprężyć, oglądając bajki.

Są jeszcze dwie bardzo fajne rzeczy, o których muszę wspomnieć: grupa na Whatsappie. Dziewczyny są tam bardzo aktywne oraz moja ulubiona: spotkania na żywo, gdzie możemy pogadać po niemiecku.

Kamila Górska

O platformie Moja Niemiecka Sofa dowiedziałam się z Instagrama i nie mogłam się doczekać, aż Ola ponownie otworzy drzwi. Uwielbiam Oli newslettery. Są niezwykle rzeczowe. Zazwyczaj inne osoby próbują ciągle coś sprzedać, wcisnąć, do czegoś przekonać wysyłając newslettery. Nie dają nic, tylko spamują. A maile Oli są inne, pełne wiedzy, pomysłów na naukę, darmowych wskazówek. Czekam na każdy newsletter z wypiekami na twarzy. Od razu wiedziałam, że MNS także będzie taka, pełna wiedzy, ciekawostek, ciekawej nauki. I nie zawiodłam się! Wcześniej uczyłam się z lektorką, która była niesamowicie zakręcona na punkcie niemieckiego. Niestety rezygnowała z pracy w szkole językowej i nie mogła już dłużej mnie uczyć. Z racji tego, że jestem w ciąży i lada dzień pojawi się moje dziecko, wiedziałam, że nie ma sensu szukać nowego lektora. Nie będę miała na to tyle czasu. Platforma Moja Niemiecka Sofa daje tę elastyczność, że uczę się tyle, ile mogę, przerabiam materiał wtedy, kiedy mam czas. Teraz jest to dla mnie idealne rozwiązanie. Mogę zawsze wrócić do lekcji, nawet kilka razy. Wydrukować materiał. Ola dba o szczegóły, na MNS jest taki ład i porządek. Wszystko jest bardzo przemyślane. Nie ma przypadkowych rzeczy. Materiały są podzielone na poziomy A,B, C. Są różne formy nauki – słuchanie, słownictwo, pisanie, gramatyka, mówienie. Jestem pod wielkim wrażeniem. Platforma jest niesamowitą skarbnicą wiedzy. Myślę, że będzie idealna dla ludzi zabieganych, którzy nie maja czasu na normalną naukę, dla młodych mam, osób, które chcą się uczyć same, ale jednak potrzebują pewnego wsparcia, drogowskazu.

Monika L

Na Moją Niemiecką Sofę trafiłem, przeglądając internet. Pomysł na platformę nie jest banalny, nie jest oczywisty.. jest wszechstronny, wielowątkowy, przyjemny i ciekawy w nauce. Uważam, że Moja Niemiecka Sofa jest  dla sumiennych, samo kontrolujących się, ambitnych osób.

Mirosław Ryng

O platformie dowiedziałam się dzięki stronie Niemiecka Sofa. Już wcześniej brałam udział w zajęciach organizowanych przez Olę, więc gdy tylko dowiedziałam się, że Ola szykuje platformę, nie wahałam się ani minuty. Interesują mnie różnorodne tematy, nie tylko gramatyka, ale również słownictwo, które występuje na co dzień. I właśnie to znalazło się na Mojej Niemieckiej Sofie. Z platformy korzystam wtedy, kiedy tego potrzebuje. Wybieram to, na co akurat mam ochotę. Czy jest to tekst muzyki, czy poznanie zwyczajów, jakie panują w Niemczech. Oprócz nauki nowych słów są także webinary, które pomagają w nauce. Ciekawe rozmowy i wywiady. Platforma jest dla każdego. Nawet osoby, która zaczyna. Można spotkać się z Olą  i dopytać o to, co sprawia nam trudność. Są organizowane spotkania, na których wspólnie rozmawiamy na dany temat. 

Emilia Małysiak

Z Mojej Niemieckiej Sofy korzystałam, ucząc się do egzaminu. Podobała mi się możliwość indywidualnych spotkań z Olą. Na platformie było dużo fajnych materiałów do słuchania, dzięki czemu nie musiałam już sama szukać czegoś na Youtubie.

Aleksandra Sj

Ola, nadal mam kilka pytań

Czy istnieje możliwość zawieszenia dostępu na jakiś czas?

Raz w roku możesz zawiesić dostęp na okres miesiąca, dwóch. By to zrobić, wystarczy napisać do mnie wiadomość e-mail. Weź jednak pod uwagę, że spotkania na żywo nadal będą trwały i nie mogę Ci zagwarantować udziału w powtórkach. 

Czy muszę mieć specjalny sprzęt, by korzystać z platformy?

Wystarczy dostęp do internetu. W przypadku konwersacji lub konsultacji na żywo potrzebny będzie mikrofon i ewentualnie słuchawki oraz bezpłatna aplikacja Zoom.

Na jakim poziomie jest program?

Program jest przeznaczona dla osób, które opanowały język na poziomie co najmniej A2. Górnej granicy nie ma, ale oczywiście, jeśli potrafisz już wszystko, to możesz się tutaj nudzić 😉 Materiały podzieliłam na poziomy A, B, C, byś lepiej się odnalazł/a. Jednak to są poziomy umowne. Przed spotkaniami na żywo (czerwiec-sierpień) zaproszę Cię na spotkanie, na którym sprawdzę Twój poziom i się upewnię, że potem podczas zajęć na żywo jesteś przypisana do odpowiedniej grupy.

 

A jeśli jestem zajęta/y przez miesiąc i nie mam szansy skorzystać z programu?

Doskonale rozumiem, że czasem może przytrafić się bardziej intensywny czas w życiu. Dlatego zachęcam Cię, byś w każdym tygodniu znalazła ok. 1,5h na zajęcia na żywo. Przyjdź, odezwij się, wdróż plan minimum, a zobaczysz, że zwiększy to Twoje szanse na efekty. Dzięki zajęciom online nie tracisz czasu na dojazdy czy poszukiwanie miejsca parkingowego. 

Wszystkie dodatkowe materiały na platformie zostają z Tobą tak długo, na jak długo wykupiłaś dostęp. Masz szansę obejrzeć i wykorzystać wszystkie materiały, kiedy tylko Ci to odpowiada. 

Czy będą prace domowe i czy ja ogarnę tę ilość materiału?

Czasami będę prosiła Cię o to, byś przygotowała coś ekstra, dodatkowo, ale wiem, jak wygląda życie. Jeśli nawet w jednym tygodniu nie zrobisz zadania, nie przygotujesz się, bo Twoje dziecko właśnie się rozchorowało, to nic się nie stanie. Wdróż wtedy plan minimum – przyjdź na spotkanie na żywo i rozmawiaj. A jeśli chcesz więcej, będziesz miała na to przestrzeń. 

Jestem po kursie Goethego, integracyjnym lub kursie w szkole językowej. Czy to coś dla mnie?

Mam kursantów, którzy pokończyli różne kursy w różnych miejscach, ale przychodzą do mnie, bo mają więcej możliwości, by nauczyć się autentycznego języka, by rozmawiać po niemiecku, by w końcu aktywnie zacząć używać tego, czego się nauczyli.

Czym różni się wsparcie mailowe od newslettera edukacyjnego?

Wsparcie mailowe to możliwość napisania przez Ciebie do mnie, zapytania się o różne kwestie, prośba o wyjaśnienie czegoś, sprawdzenie jakiejś pracy. Newsletter edukacyjny wysyłam ja i w nim daję jakąś poradę językową, podrzucam fragment tekstu po niemiecku ze słowniczkiem, dzielę się ciekawymi linkami do artykułów, filmów, piosenek po niemiecku. 

Gdzie znajduje się Społeczność klubowiczów i czy muszę mieć Facebooka?
Wielu moich kursantów nie korzysta z Facebooka, a chcą być ze mną w częstszym kontakcie. Dlatego utworzyłam grupę na Discord, gdzie masz podobne funkcjonalności jak na forach, ale można się tam także spotykać na żywo, ja mogę prowadzić jakieś spotkania, mini lekcje itp.Tam też będzie można się spotykać w ramach Partnera produktywności. 
Jak wyglądają płatności?

Dodaj kurs do koszyka przyciskiem „Kupuję” lub “Płatność jednorazowa” “Płatność w ratach”. Następnie klikając „Przejdź do kasy”, zostaniesz przekierowana/y do formularza zamówienia. Wypełnij go i kliknij „Zamawiam i płacę”. Przejdziesz na stronę bezpiecznego systemu płatniczego tPay, gdzie można dokonać tzw. szybkiej płatności bezpośrednio z Twojego konta. Jest też możliwość skorzystania wysłania płatności zwykłym przelewem lub kartą. Możesz również wybrać płatność przelewem tradycyjnym lub – jeśli mieszkasz za granicą – poprzez serwis PayPal.

Po dokonaniu i zaksięgowaniu płatności, na Twój adres e-mail przyjdzie wiadomość z dostępem do platformy kursu.

 

Jeśli masz problem z płatnością, skontaktuj się ze mną jak najszybciej: aleksandra(at)niemieckasofa.pl

Jeśli masz problem z płatnością, skontaktuj się ze mną jak najszybciej: aleksandra(at)niemieckasofa.pl

Czy można płacić w ratach?

Przy wszystkich pakietach są podane dostępne opcje płatności.

Jeśli chcesz rozłożyć te płatności na jeszcze mniejsze kwoty, możesz skorzystać z opcji oferowanej przez mojego operatora płatności tPay.

TUTAJ SZCZEGÓŁY

Poniżej możesz sprawdzić, jak te raty będą wyglądały:

Chciałabym, by za kurs zapłaciła moja firma. Czy to możliwe?

Oczywiście!

Pogadaj z szefem lub daj mi do niego namiary. Z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązania dla nas wszystkich.

Napisz od razu na adres aleksandra@niemieckasofa.pl, żebym mogła zarezerwować Ci miejsce.

 

Czy można płacić w euro?

Tak, za platformę można zapłacić w innej walucie za pośrednictwem usługi PayPal lub z pomocą tzw. przelewu SEPA (Europayments). Jak działa przelew SEPA? Zerknij na: https://support.tpay.com/pl/faq/jak-dokonac-platnosci-z-zagranicy.

Czy dostanę fakturę VAT?

Tak. Wpisz proszę swoje pełne dane do zamówienia w formularzu „Dane do faktury”. Fakturę otrzymasz na adres e-mail w ciągu 24h.

Jestem zwolniona z VAT, więc cena brutto = cena netto.

Od kiedy dostanę dostęp do platformy?

Od razu po zaksięgowaniu wpłaty na konto otrzymasz dostęp na wykupiony przez siebie okres czasu.

Wykupiłam dostęp i co teraz?

Dane z dostępem do konta na platformę otrzymasz w osobnej wiadomości (gdyby tak się nie stało, zwłaszcza jeśli masz pocztę na wp.pl, interii lub onecie, to proszę o wiadomość na adres: aleksandra@niemieckasofa.pl ).

 

Uwaga! Jeśli masz już jakieś moje produkty, to dostęp do programu dopisze się po prostu do Twojego dotychczasowego konta. W razie problemów z hasłem – skorzystaj z opcji przypominania 😉

 

Otrzymasz również maila powitalnego z dalszymi wskazówkami i informacjami.

Wciąż masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie maila: aleksandra(at)niemieckasofa.pl

Moja Niemiecka Sofa

Praktyczny program językowy, po którym wreszcie rozwiniesz skrzydła, nabierzesz pewności siebie i zaczniesz swobodnie mówić po niemiecku w każdej sytuacji.