Na kawę

utworzone przez | sie 22, 2014 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 10 Komentarze

10563224_268933993293788_6399534685704919456_n

Dobrze wiesz, że bardzo lubię kubki i herbatę. W końcu za każdym razem, gdy tu zaglądasz, proponuję Ci właśnie ten napój. Herbaciara ze mnie ogromna. Ale dzisiaj tak trochę na przekór chciałabym zaprosić Cię na kawę i małe wyzwanie. Chcesz wiedzieć jakie? Czytaj dalej.

Na kawę

Ostatnio w polskiej blogosferze wrze, a raczej robi się bardzo cicho. Wszyscy robią się offline i winią za to kawę. Zaraz, zaraz. Kawę?! Wszystko wyjaśniło się, gdy zajrzałam do Hattu. Okazało się, że chodzi o nowy serwis na-kawe.net, który nawołuje ludzi do wyłączenia komputerów i spędzenia trochę czasu offline. I nie sprawdzi się wymówka: „Jestem sama i nie mam z kim wyjść”. W serwisie masz do dyspozycji całą masę ludzi, którzy bardzo chętnie się z Tobą spotkają i wyjdą nie tylko na kawę. Może znajdziesz kogoś, kto pouczy się z Tobą niemieckiego? Kto wie? Sprawdź sama wchodząc na serwis na-kawe.net.

Wyzwanie #Złap14Chwil

Właśnie tam znalazłam bardzo fajne wyzawanie #Złap14Chwil (więcej tutaj). Polega ono na udostępnianiu i dzieleniu się z innymi przez 14 dni najlepszymi chwilami, jakie uda nam się złapać. Może to być zdjęcie, jakieś przemyślenie lub cytat, który oddaje Twój najlepszy moment w ciągu dnia. Postanowiłam się przyłączyć do tego wyzwania, ale nie byłabym sobą, gdybym czegoś w nim nie zmieniła. No cóż… już tak mam, że próbuję wszystko dostosowywać do siebie. W ciągu najbliższych 14 dni na moim koncie na Instagramie (możesz mnie śledzić tutaj) będę udostępniała raz dziennie zdjęcie, które będzie odzwierciedlało moją najlepszą chwilę w danym dniu. Oprócz zdjęcia w opisie będzie się pojawiało niemieckie słówko związane z tą chwilą wraz z tłumaczeniem. Dzięki czemu przez 14 dni masz szansę poznać ze mną 14 nowych słówek. Wszystkie zdjęcia będą opatrzone hashtagami #NiemieckaSofa #Złap14Chwil, co umożliwi Ci łatwiejsze wyszukiwanie ich w tłumie. Zachęcam Cię bardzo gorąco do wzięcia udziału w moim zmodyfikowanym wyzwaniu!

Co musisz zrobić?

1. Przez 14 dni publikuj zdjęcia z najlepszym momentem dnia i jednym nowym słówkiem po niemiecku, dodając hashtagi #NiemieckaSofa #Złap14Chwil

2. Wstaw pod tym tekstem linka do Twojego profilu na Instagramie, na Facebooku, do bloga lub wszędzie tam, gdzie będziesz publikowała zdjęcia. Możesz też wysłać mi link w wiadomości prywatnej, jeśli nie chcesz się ujawniać 🙂

3. Możesz przyłączyć się także do wyzwania na serwisie na-kawe.net

4. Przez 14 dni doceniaj chwile i ucz się nowych słówek.

Możesz przystąpić do wyzwania w każdym momencie. Niech to będzie dla Ciebie ciekawa przygoda!

Pod koniec tego wyzwania pochwalę się swoimi rezultatami i zaprezentuję na blogu małe podsumowanie akcji. Mam nadzieję, że uda mi się w nim wytrwać i wzbogacę swoje słownictwo o 14 nowych słówek.

To jak? Dasz się namówić i będziesz razem ze mną łapać chwile i słówka?

Jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis, podziel się nim ze znajomymi, używając poniższych przycisków.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk