Podsumowanie roku 2018 i plany na 2019

utworzone przez | sty 6, 2019 | Motywacja i wskazówki | 2 Komentarze

Kiedy wybiła godzina 24:00 w Sylwestra, cieszyłam się, że ten rok już za mną. Byłam nim zmęczona i miałam wrażenie, że kompletnie nic mi się w nim nie udało, że nawet słowo roku się nie sprawdziło. Jakie było moje zdziwienie, gdy przysiadłam do pisania tego podsumowania. Przeczytaj, co wydarzyło się u mnie w 2018 roku i jakie plany mam na 2019.

Zapomniałam, że wybierając słowo roku, ono samo dostosowuje się do nas, samo określa, co znaczy. Przypomnę, że moim słowem roku w 2018 było: spokój, slow. W 2018 miałam dużo stresujących momentów, dużo się działo i miałam wrażenie, że pędziłam do przodu na oślep. A przecież miałam zwolnić. Chociaż na początku myślałam, że wszystko było nie tak, było wręcz przeciwnie. Zwolniłam, ale tego nie zauważyłam. Odpuściłam kilka tematów, wycofałam się z niektórych projektów, częściej wyjeżdżałam, miałam wolne. I dzięki temu zrozumiałam, co dla mnie jest ważne. Wsłuchałam się w siebie jeszcze bardziej.

Książka: „Zapach domów innych ludzi”

Miejsce: Görlitz, Berlin, Mazury, Salou (Hiszpania), USA (Los Angeles, San Francisco, Las Vegas – to mój najlepszy wyjazd w tym roku, z serii marzenia level high)

Serial: Bettys Diagnose, Servus Baby, Parfum

Spotkania:  Anna Życka, Justyna Mak, Karolina Kępska, Luiza Wójtowicz-Waga, Anna Popławska, Bartek Popiel, wspaniali blogerzy z grupy Blogi językowe i kulturowe (Natalia z Włoskie Love, Ania z EnglishLand, Karolina ze SlowLingo, Natalia ze Szwecjobloga, Ewelina z English tea time, Jola z bloga o języku kirgiskim), chłopaki z bloga Gettin’ English, Beata Topolska, Agata z Agata uczy, Agnieszka ze strony Auf Deutsch, Maciek z Zabierz swojego lwa.

Kursy, w których wzięłam udział: konferencja Deutsch ist toll, Zadbana Finansowo, Jestem Edukatorką, Webinary Edunation, Webinary Joanny Łuckiej i Anny Życkiej.

Kursy, które zorganizowałam i/lub poprowadziłam: Opanuj niemieckie rodzajniki, Schreib einfach, konferencja Deutsch ist toll

Webinary: Niemieckie przypadki, Czasowniki modalne, Typowe błędy osób uczących się niemieckiego, Językowy Adventskalender

Wyzwania/serie: Przeczytam 12 książek w języku obcym w 2018 roku, Sówki tygodnia,  IV Miesiąc Języków, Kalendarz adwentowy

Youtube: Opublikowałam 4 filmów na swoim kanale. Ciągle coś mnie odciąga od nagrywania, chociaż mam rozpisane tematy chyba na cały rok …

TOP 10 Najchętniej czytanych wpisów na blogów

 

20 piosenek po niemiecku

Zwroty przydatne przy rozprawce

Nie dotykaj! To moje! – czyli zaimki dzierżawcze w języku niemieckim

6 niemieckich stacji radiowych

Przydatne zwroty na maturę ustną z języka niemieckiego

Jak pisać po niemiecku na polskiej klawiaturze?

10 śmiesznych słów po niemiecku

Szyk przestawny w języku niemieckim

Kuchnia w Niemczech – Przepis na Currywurst

Jak wykorzystać Netflixa do nauki niemieckiego?

Plany na 2019

Zacznę od słowa roku: spełnienie. Mam wobec niego wielkie oczekiwania i interpretuję je na wiele sposobów. Zobaczę, jak będzie się rozwijać ten rok i w którym kierunku pójdzie. Na ten rok mam zaplanowany dokładnie tylko pierwszy kwartał, na pozostałe miesiące mam plany, ale wszystko jest jeszcze płynne. Nie chcę brać na siebie za dużo.

Co będzie się działo w pierwszych miesiącach roku 2019?

– W styczniu odbędzie się wielka wyprzedaż moich dotychczasowych kursów i webinarów ( Opanuj niemieckie rodzajniki, Schreib einfach, Niemieckie idiomy w 24 dni, Niemieckie przypadki, Czasowniki modalne, Typowe błędy uczących się niemieckiego).

– Również w styczniu pojawi się nowy e-book dla nauczycieli niemieckiego „Lass uns lehren”, który powstaje we współpracy z pomysłodawczynią tego projektu – Anią Starzyńską. Ania stworzyła już anglojęzyczną wersję – English Land, która cieszy się sporą popularnością.

– W maju wystartuje kolejna edycja kursu konwersacyjnego „Na Sofie raźniej”. Nie mogę się doczekać, bo pamiętam jeszcze pierwszą edycję i moje zadowolone kursantki. Teraz może być tylko lepiej.

Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które chciałabym zrobić w tym roku, ale nie planuję ich dokładnie. Wiele z nich zależy od pierwszych miesięcy tego roku. Śledząc bloga z pewnością nie przegapisz niczego.


A jak wyglądał Twój rok? Był udany? Masz plany na rok 2019?


 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk