10 śmiesznych słów po niemiecku

utworzone przez | maj 25, 2014 | Język niemiecki, Słownictwo | 26 Komentarze

80blogow

Od poprzedniej podróży po różnych krajach minął prawie miesiąc. Zapełniłam swoją listę „Książek do przeczytania” po same brzegi, a przy okazji dowiedziałam się kilku ciekawostek. Jeśli jakimś cudem przegapiłaś tę podróż, koniecznie nadrób zaległości! Dzisiaj chciałabym zabrać Cię na kolejną podróż w ramach cyklu „W 80 blogów dookoła świata”. Będzie o języku, lekko i przyjemnie. Mam nadzieję, że Ty również masz swoją listę najśmieszniejszych słów w języku niemieckim


10 najśmieszniejszych słów w języku niemieckim

Zaprezentuję Ci listę 10 słów w języku niemieckim, które śmieszą lub ciekawie brzmią. Lista jest subiektywna, a kolejność przypadkowa!

1. pauken = wkuwać

Gdy pierwszy raz usłyszałam to słowo zastanawiałam się, kto kogo chce „pałkować”. I oczami wyobraźni widziałam kiboli z kijami bejsbolowymi. Cóż, znaczenie w niczym nie przypomina tej scenki. A słówko utkwiło mi w pamięci.

2. die Spelunke = speluna

Zawsze w pierwszej kolejności myślę o melinie czy mieszkaniu, w którym zabiera się cała żulerska śmietanka towarzyska i nie pomyliłam się.

3. ewig = wieczny

W tym słówku bardzo podoba mi się wymowa.

4. winterfest = zimoodporny, na zimę

Czy Ty też myślałaś, że chodzi o jakieś święto, imprezę w zimie?! Ja byłam o tym święcie przekonana! I proszę, nawet tak poukładany język potrafi zaskoczyć.

5. der Pfennig = fenig

Wymowa tego słowa wprowadziła mnie raz w osłupienie. Może to wina akcentu osoby, z którą rozmawiałam. Nie wiem, ale nadal słyszę w głowie słówko, które brzmi jakby małe sepleniące dziecko powiedziało: „peniś”

6. blümerant = źle, niedobrze , nieswojo, niezdrowo (czuć się)

„A nie powinno być bumelant?” – pierwsze myśli, które pojawiły się w mojej głowie, gdy usłyszałam to słowo.

7. der Zampano = prymitywny i brutalny mężczyzna o atletycznej budowie ciała

Zastanawiałam się, czy ktoś nie seplenił i nie miał na myśli szampana lub szamponu. Ale niestety nie.

8. der Quatsch = bzdura

Bardzo podoba mi się wymowa tego słówka. Aż tak bardzo, że swego czasu chciałam używać go w swoim codziennym języku. Niestety nie byłam rozumiana przez znajomych, którzy nie znają niemieckiego.

9. die Glut = żar

Jakże byłam rozczarowana znaczeniem tego słowa. Do tej pory nie mogę przeboleć, że to nie jest polski glut.

10. das Plumpsklo = toaleta, wychodek

To słówko w wielu listach z najśmieszniejszymi słowami stoi na pierwszym miejscu. Przyznam szczerze, że mnie kojarzy się z czymś wpadającym z pluskiem do wody. To skojarzenie idealnie pasuje w tym przypadku.

Jakie słowa po niemiecku śmieszą Ciebie? Masz swoje ulubione słówko? Podziel się w komentarzach, czekam!

Zobacz listę słówek u blogerów z innych krajów:

WIELKA BRYTANIA

HISZPANIA

SZWECJA

WIETNAM

HOLANDIA

FRANCJA

ROSJA

WŁOCHY

  • Studia-parla-ama

NIEMCY

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk