6 niemieckich stacji radiowych

utworzone przez | mar 11, 2015 | Muzyka, Polecam | 40 Komentarze

6-niemieckich-stacji-radiowychUcząc się języka, prędzej czy później wpadamy na pomysł, żeby zacząć słuchać radia w tym języku. Ale gdzie szukać dobrych stacji radiowych? Jakie stacje warto słuchać? Dzisiaj przedstawię Ci niemieckie stacje radiowe, które polecam i których sama od czasu do czasu słucham.

6 niemieckich stacji radiowych

Euronews

Ciekawa stacja, która nadaje w 13 językach, m.in. właśnie w języku niemieckim. Można wysłuchać wielu ciekawych audycji ze świata biznesu, sportu czy kultury.

Słuchaj online TU.

Radio Heimatmelodie

Radio z dużą ilością piosenek w języku niemieckim. Głównie jest to muzyka ludowa, biesiadna.

Słuchaj online TU.

Deutschlandfunk

Program o życiu w Niemczech i Europie, talk show, ciekawe rozmowy, wiadomości- w skrócie wszystko, co jest przydatne do słuchania na poziomie zaawansowanym. Możemy przełączać się pomiędzy kanałem informacyjnym, kulturowym czy naukowym.

Słuchaj online TU.

Südwestrundfunk

Globalne i lokalne wiadomości, wywiady z ciekawymi ludźmi, raporty i programy naukowe, wywiady i dyskusje. Wielką zaletą jest opublikowane przewodnik po programach, dzięki czemu można wybrać samemu, co nas interesuje i kiedy tego słuchać.

Słuchaj online TU.

Bayern 3

Ciekawe radio z informacjami, audycjami, wywiadami z Bawarii, ale nie tylko. Niektóre audycje można pobrać w formie podcastu jako plik mp3. Pozwala to na powrócenie do ulubionej audycji w późniejszym terminie.

Słuchaj online TU.

WDR Radio

Wiadomości ze świata, biznesu, sportu, kultury. Osoby, które tak jak ja lubią kryminały, mogą w sobotę wysłuchać ciekawego słuchowiska. Mają też swój kanał z audycjami specjalnie dla dzieci – KiRaKa.

Słuchaj online TU.


A Ty słuchasz niemieckiego radia? Jakie stacje polecasz? Może polecasz szczególnie którąś audycję?


 

Jeśli uważasz, że ten wpis był przydatny, możesz zostawić komentarz i podzielić się nim wśród znajomych. Dodatkowo zapraszam Cię do zapisu na newsletter Niemieckiej Sofy, dzięki czemu informacje o nowych artykułach będą wpadały bezpośrednio na Twoją skrzynkę?

dołącz do newslettera niemiecka sofa

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk