Podsumowanie października – plany na listopad

utworzone przez | lis 5, 2014 | Cykle & wpisy gościnne | 12 Komentarze

podsumowanie-pazdziernikaW październiku napisałam dla Ciebie 10 wpisów. Przejrzyjmy dzisiaj wspólnie, o czym pisałam. Może okaże się, że nie zdążyłaś przeczytać jeszcze któregoś z nich. Na koniec przedstawię Ci plany na listopad.

Miesiąc zaczęłam od podsumowania września i zdradzenia małych planów na październik. Czy udało mi się je wszystkie zrealizować? Myślę, że tak.

https://niemieckasofa.pl/2014/10/podsumowanie-wrzesnia/

Kolejnym październikowym wpisem były odpowiedzi na Blog Liebster Award, gdzie zdradziłam Ci trochę tajemnic o sobie.

https://niemieckasofa.pl/2014/10/czekolada-zelki-leniwa-sobota/

W październiku było również o idiomach z Arm. Pamiętasz, jak jest “przyjąć kogoś z otwartymi ramionami”?

https://niemieckasofa.pl/2014/10/czesio-szuka-ciala-niemieckie-idiomy-arm/

Po idiomach przyszedł w czas na recenzję najnowszej pozycji Fiszek –Niemiecki dla zaawansowanych. Jeśli jesteś ciekawa, co sądzę o tym materiale dydaktycznym, zajrzyj do wpisu.

https://niemieckasofa.pl/2014/10/trawie-piszczy-fiszki-niemiecki-zaawansowanych/

Czy pamiętasz, jaki serial w październiku polecałam? Był to przesympatyczny serial o „Dr.Klein”, do którego skutecznie przekonałam już kilka osób i chętnie oglądają go ze mną co piątek.

https://niemieckasofa.pl/2014/10/dr-klein-nowy-serial-niemiecki/

Kolejne październikowe idiomy były z Hand. Temat na tyle obszerny, że podzieliłam na dwie części:

https://niemieckasofa.pl/2014/10/czesio-szuka-ciala-idiomy-hand-cz-1/

Druga część wpisu z idiomami z Hand

https://niemieckasofa.pl/2014/10/czesio-szuka-ciala-idiomy-hand-cz-2/

Październikowa edycja akcji “W 80 blogów dookoła świata” poświęcona była upamiętnianiu zmarłych w różnych regionach świata.

https://niemieckasofa.pl/2014/10/niemczech-upamietnia-sie-zmarlych/

Październik był bogaty w idiomy z częściami ciała, napisałam aż 4 wpisy poświęcone właśnie temu tematowi. Kolejnymi idiomami były idiomy z Auge:

https://niemieckasofa.pl/2014/10/czesio-szuka-ciala-idiomy-auge-cz-1/

Na koniec października pokazałam Wam, jak używać zaimków dzierżawczych w języku niemieckim. I jak skutecznie wyjaśnić, co do kogo należy.

 https://niemieckasofa.pl/2014/10/dotykaj-zaimki-dzierzawcze-jezyku-niemieckim/

A co wydarzy się w listopadzie?

Będę kontynuowała z idiomami z częściami ciała, jeśli masz jakieś uwagi co do tej serii, śmiało pisz pod tym postem. Postaram się je wszystkie uwzględnić. Napiszę o tym, co najciekawsze w nowym wydaniu „Deutsch Aktuell” i jeśli starczy czasu, pojawi się w końcu recenzja słownika obrazkowego, który nabyłam jakiś czas temu w Biedronce. Będzie również zapowiedź bardzo ciekawej akcji, która pojawi się w grudniu. Mam nadzieję, że Ci się spodoba. W listopadzie chcę też zabrać Cię w podróż po Niemczech i po blogach niemieckich. Nie zapominam też o osobach spragnionych gramatyki i postaram się jeszcze w listopadzie zamieścić nowy gramatyczny wpis. Jeśli jest zagadnienie, którego nie rozumiesz, a chciałabyś je zgłębić, pod dzisiejszym wpisem możesz złożyć zamówienie. Cały czas nadal myślę nad spotkaniem online z Tobą i zastanawiam się, czy zorganizować je w listopadzie, czy może poczekać do grudnia?

Czekam na Twoje komentarze i sugestie.


Jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis, poleć go znajomym, używając przycisków poniżej.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk