Rok z Niemiecką Sofą – podsumowanie miesiąca #2

utworzone przez | mar 1, 2015 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 2 Komentarze

Rok-z-Niemiecką-Sofą-podsumowanieLuty minął zdecydowanie za szybko! Wiem, że jest to najkrótszy miesiąc w roku, ale mógłby potrwać jeszcze przez chwilę. Gdzie mu się tak śpieszy?  Pora podsumować miesiąc i zobaczyć, jak poszło nam lutowe wyzwanie.

W lutym przygotowałam dla Ciebie wpis z kartkami i kuponami na Walentynki, dzięki czemu mogłaś obdarować nimi ukochaną osobę lub znajomego, który kocha niemiecki. Mogłaś nauczyć się z nich także kilku słówek, które zostały umieszczone na kartkach i kuponach. Następnie zaproponowałam Ci 9 niemieckich filmów, które w motywie przewodnim miały miłość. Sama obejrzałam jeden z nich w ramach wyzwania. Wybrałam film „Im Juli”. Niedługo pojawi się tutaj na blogu jego recenzja. Udało mi się też w końcu napisać recenzję książki z wyzwania styczniowego. Od wczoraj możesz przeczytać, co sądzę o „Heidi. W najbliższym czasie dodam do recenzji słówka, które wypisywałam sobie podczas czytania.


A jak Tobie poszła realizacja lutowych zadań? Pochwal się!


Na Facebooku możesz się już przyłączyć do wyzwania marcowego. Dzisiaj popołudniu ogłoszę motyw przewodni i zadania.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk