9 niemieckich filmów na Walentynki

utworzone przez | lut 14, 2015 | Film, Polecam | 8 Komentarze

9-niemieckich-filmow-na-walentynkiDzisiejszy wpis to propozycja niemieckich filmów o miłości. W sam raz na Walentynki. A przy okazji oglądając jeden z nich, można odhaczyć zadanie z lutowego wyzwania językowego. Co z tego, że są Walentynki? Nawet taki dzień można poświęcić na szlifowanie języka niemieckiego. Mam nadzieję, że któryś z filmów Cię zainspiruje i wieczorem będziesz miała, co robić.

9 niemieckich filmów o miłości na Walentynki

 

Zeit zum leben und Zeit zum sterben – Czas życia i czas śmierci

Film powstał na podstawie książki Ericha Marii Remarque’ a o tym samym tytule. Opowiada historię niemieckiego żołnierza, który nieoczekiwanie po klęsce armii niemieckiej, dostaje urlop. Udaje się w rodzinne strony, pełen nadziei, że uda mu się odpocząć od nędzy, głodu i śmierci panującej na froncie. Niestety przeżywa rozczarowanie. Widzi jak jego ojczyzna upada coraz bardziej. W tych wszystkich negatywnych wydarzeniach jest jednak miejsce na wielką miłość.

Bella Martha – Tylko Marta

Zapracowana i despotyczna szefowa kuchni – Marta musi zaopiekować się ośmioletnią siostrzenicą po tym, jak w wypadku samochodowym ginie matka dziewczynki. To wydarzenie diametralnie zmienia jej życie i w końcu pojawia się także miejsce na miłość.

What a Man – brak polskiego tytułu

Trzydziestoletni nauczyciel Alex Nowak, porzucony przez swoją długoletnią dziewczynę, która wdała się w romans, zaczyna poddawać w wątpliwość swoją męskość. Wyrzucony z mieszkania, szuka schronienia u swojej przyjaciółki Nele, a jego kumpel Okke pomaga mu w znalezieniu przyczyny ciągłych porażek miłosnych.

Der Krieger und die Kaiserin – Księżniczka i wojownik

Pewnego dnia Sissi ulega tragicznemu wypadkowi samochodowemu, a życie ratuje jej tajemniczy nieznajomy, który znika równie szybko, jak się pojawił. Jednak ta krótka chwila wystarczyła, żeby Sissi zakochała się w swoim wybawicielu.

Rubbeldiekatz – Kocur czy kociak

Bezrobotny aktor bierze udział w castingu do roli w hollywoodzkiej produkcji. Pokonuje konkurencję i wygrywa. Wszystko by było w porządku, gdyby nie fakt, że wygrał dzięki przebraniu się za kobietę i taką rolę ma właśnie odgrywać. Z czasem zaczyna podobać się kolegom z pracy, a jego samego trafia strzała Amora i zakochuje się  partnerce z planu.

Im Juli –  W lipcu

Daniel – nauczyciel z Hamburga, nie planuje wyjeżdżać na wakacje z miasta. Wszystko się zmienia, gdy Juli sprzedawczyni na pchlim targu namawia go do kupna indiańskiego pierścienia z wygrawerowanym słońcem. Jest to według niej symbol przeznaczenia i uważa, że kobieta, która nosi taki symbol, zostanie jego żoną. Pozorne zakupy zmieniają jego życie, a Daniel wyrusza w podróż do Istambułu za kobietą swoich marzeń w towarzystwie Juli.

Barfuß – Leila i Nick

Nick, uważany przez rodzinę za nieudacznika, traci pracę. Jego ostatnią szansą jest praca w klinice psychiatrycznej. Tam udaje mu się udaremnić próbę samobójczą jednej z pacjentek – Leili. Dla niej to był znak z niebios. Stwierdza, że chce zostać z Nickiem już do końca życia. Pojawia się u niego w samej koszuli nocnej, boso i nie zamierza wracać do kliniki.

Keinohrhasen – Miłość z przedszkola

Ludo pracujący na co dzień jako paparazzi, zostaje skazany na prace społeczne w przedszkolu. Nieoczekiwanie spotyka tam Annę, koleżanką z przedszkola, która w przedszkolu była obiektem jego żartów. Tym razem Anna postanawia się zemścić i wymyśla Ludo najbardziej wymyśle i upokarzające zadania.

Kokowääh – Tata do pary

Henry jest scenarzystą, który narzeka na brak zleceń. Pewnego dnia odzywa się do niego jedna z wielu jego byłych kobiet  z propozycją napisania dla niej scenariusza do filmu na podstawie jej bestsellerowej książki. Dla Henrego to niebywała szansa. Może zyskać sławę i zbliżyć się ponownie do kobiety, którą prawdziwie kochał. Sielanka komplikuje się, gdy scenarzysta spotyka przed swoimi drzwiami ośmioletnią dziewczynkę, która twierdzi, że jest jego córką.


Który z filmów spodobał Ci się najbardziej? Który z nich oglądałaś, a który dopiero trafił na Twoją listę „do obejrzenia”?


zBLOGowani.pl

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk