Rok z Niemiecką Sofą – wyzwanie lutowe

utworzone przez | lut 3, 2015 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 10 Komentarze

Rok-z-Niemiecką-SofąSkoro mamy już luty, to znaczy, że czas na kolejny temat i zadanie. W niedzielę mogłaś przeczytać moje prywatne podsumowanie z wyzwania styczniowego, a dzisiaj chciałabym zaprosić Cię do wyzwania lutowego w ramach akcji „Rok z Niemiecką Sofą”.

Rok z Niemiecką Sofą – wyzwanie lutowe

Temat przewodni w tym miesiącu nawiązuje do głównego święta, które się w im obchodzi. Czy już wiesz, co to będzie? Luty nazywa się miesiącem miłości z powodu Walentynek. A motywem wyzwania będzie właśnie: MIŁOŚĆ. Zasady wyzwania opisałam krótko tutaj.

Zadania

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 28 słówek związanych z miłością i ułóż do nich zdania. Spróbuj nauczyć się też jednej piosenki o tematyce miłosnej.

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Obejrzyj film/bajkę z miłością w roli głównej.

Jestem w trakcie poszukiwania odpowiedniego filmu do tego wyzwania. Mam nadzieję, że wkrótce go znajdę i będę mogła się tutaj podzielić z Tobą informacją, co wybrałam.

W lutym z pewnością pojawią się wpisy nawiązujące do tematu wyzwania. A jeśli jesteś bardzo niecierpliwa, to zajrzyj do postów z poprzedniego roku. Znajdziesz tam słownictwo, które możesz zapisać na swojej liście „do nauczenia” i piosenki.

Wpis 1, Wpis 2


To jak? Przyłączasz się do mnie w tym miesiącu?


 P.S. Jeśli piszesz o wyzwaniu u siebie na blogu, dodaj proszę linka do zbioru, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.   #RokZNiemieckąSofą

P.S. 2 Od godziny 15:00 będzie można głosować na Niemiecką Sofę w ramach Blog Roku na tej stronie: KLIK. Z góry dziękuję za każdy głos 🙂

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk