Rok z Niemiecką Sofą – wyzwanie styczeń

utworzone przez | sty 7, 2015 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 45 Komentarze

Rok-z-Niemiecką-SofąPrzyszedł czas na wyzwanie obiecywane już we wpisie podsumowującym rok 2014. Chciałabym dzisiaj zapoczątkować serię wpisów o nazwie „Rok z Niemiecką Sofą”. Zobacz, co przygotowałam dla Ciebie na styczeń.

„Rok z Niemiecką Sofą” – co to jest?

Rok z Niemiecką Sofą” to seria językowych wyzwań, które będę ukazywały się zawsze na początku nowego miesiąca. Mają one za zadanie obudzić w Tobie chęć do nauki, pokazać różne ciekawostki, a przede wszystkim wyzwania mają być dobrą zabawą! Udział może wziąć każdy, kto tylko lubi lub chce się uczyć języka obcego. Zadania będą na tyle uniwersalne, żeby mogły się przyłączyć też osoby uczące się innych języków. W każdym miesiącu będzie inny motyw przewodni, a pod dzisiejszym wpisem możesz jeszcze proponować swoje tematy, póki nie zapełniłam całego kalendarza.

  • Zadania

Wyzwanie będzie podzielone na dwie stałe części: POCZĄTKUJĄCY i (ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY, gdzie pojawią się odpowiednie do poziomu zadania. Zawsze będzie jedno główne zadanie, czasem dorzucę też coś ekstra. W części dla początkujących zazwyczaj będą to słówka związane z tematem. Ich liczba będzie odpowiadała liczbie dni w danym miesiącu. Biorąc udział we wszystkich wyzwaniach przez cały rok, nauczysz się 365 nowych słówek! W międzyczasie na Sofie pojawią się też wpisy, które będą nawiązywały do wyzwania, a czasem będą inspiracją i podpowiedzią, jak wywiązać się z danego zadania. Oczywiście na koniec miesiąca pojawi się podsumowanie.

  • Chcę się przyłączyć, jak to zrobić?

Ty decydujesz, które zadanie wybierasz. Możesz wziąć udział we wszystkich. Chęć uczestnictwa w wyzwaniu zgłaszasz w komentarzu pod wpisem lub w razie jakichkolwiek problemów z komentarzami, wysyłasz do mnie maila (aleksandra@niemieckasofa.pl). Dodam komentarz za Ciebie.

  • Chcę napisać o tym u siebie na blogu, facebooku, twitterze itp., itd., – mogę?

Jeśli gdziekolwiek w sieci będziesz wspominała o moim wyzwaniu, proszę dodaj hashtag #RokZNiemieckąSofą . Będzie mi łatwiej sprawdzać, kto przyłączył się do akcji. Jeśli będziesz pisała o tym wyzwaniu lub jednym z zadań na swoim blogu, proszę wstaw poniższy banner z odnośnikiem do tej strony (kliknij tu) lub wrzuć go na pasek boczny na blogu. Nie zapomnij wstawić linka do swojego wpisu u mnie na blogu. Wystarczy, że użyjesz do tego narzędzia InLinkz. Kliknij w ikonkę na samym dole wpisu „Add your link” i dodaj swój link wraz z opisem i zdjęciem. Gdyby były z tym jakieś problemy, daj znać, dodam instrukcję.

Banner do pobrania 200×180

rok-z-niemiecka-sofa-200x180

Rok z Niemiecką Sofą – Wyzwanie styczniowe

Czas przejść do wyzwania, które przygotowałam na styczeń. Tematem przewodnim styczniowego wyzwania jest zima.

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 31 słówek związanych z zimą i ułóż do nich zdania.

Tip: Przy odmianie czasownika przez osoby może przydać się ta strona http://www.verbformen.de/

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY:Przeczytaj książkę/opowiadanie z zimą w roli głównej.

Tip: Ja będę czytała książkę „Heidi” (Heidis Lehr- und Wanderjahre) Joanny Spyri. Możesz czytać ją razem ze mną. Do pobrania legalnie tutaj.

Planowane: Wpis ze słownictwem związanym z zimą (zeszłoroczny tutaj) oraz recenzja Heidi + słówka z książki.


To jak? Przyłączysz się do mojego wyzwania na styczeń?


[inlinkz_linkup id=483319 mode=1]

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk