Podsumowanie sierpnia i wyzwanie wrześniowe

utworzone przez | wrz 2, 2015 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 2 Komentarze

Rok-z-Niemiecką-Sofą-podsumowanieWrzesień to czas, kiedy większość społeczeństwa zaczyna myśleć o szkole. Już wczoraj można było zauważyć  w autobusach większą liczbę osób. A skoro mamy już kolejny miesiąc , pora podsumować sierpień i ujawnić zadanie na najbliższe 30 dni.

„Rok z Niemiecką Sofą” – co to jest?

Rok z Niemiecką Sofą” to seria językowych wyzwań, które ukazują się zawsze na początku nowego miesiąca. Chcę dzięki nim obudzić w Tobie chęć do nauki, pokazać różne ciekawostki, ale przede wszystkim wyzwania mają być dobrą zabawą! Udział może wziąć każdy, kto tylko lubi lub chce się uczyć języka obcego. Zadania będą na tyle uniwersalne, żeby mogły się przyłączyć też osoby uczące się innych języków. W każdym miesiącu będzie inny motyw przewodni, a wyzwanie będzie trwało cały miesiąc. Więcej tutaj.

Podsumowanie sierpnia

W sumie w sierpniu powstało 11 wpisów. Podobna ilość była ostatnio w marcu, więc chyba mi wena twórcza wróciła. Tym lepiej dla Ciebie! Wszystkie wpisy możesz przeczytać, klikając w archiwum po prawej stronie. Ja teraz skupię się tylko na tych, które powiązane były z wyzwaniem. Stworzyłam dla Ciebie listę słówek związanych z książkami, a także podzieliłam się z Tobą swoim małym marzeniem, dotyczącym książek, które chciałabym przeczytać w języku niemieckim.

Prywatnie udało mi się skończyć czytać jedną książkę w języku niemieckim i zacząć drugą. Wreszcie znalazłam też trochę czasu, żeby czytać codziennie. Brakowało mi tego bardzo.

Wyzwanie wrześniowe

school-543041_1280Temat wyzwania wrześniowego nie powinien dziwić. Jest nim szkoła, bo o szkole większość z nas we wrześniu myśli. Już teraz możesz pobrać plan zajęć, który przygotowałyśmy dla Ciebie z blogerkami piszącymi o języku niemieckim. A oto wrześniowe zadania:

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 30 słówek związanych ze szkołą.

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Przeczytaj artykuł w gazecie o szkole.

GRAMATYKA: Powtarzamy homonimy.

Jeśli masz Facebooka, możesz dołączyć do specjalnego wydarzenia, gdzie umieszczam dodatkowe materiały. Zaproś znajomych i razem weźcie udział w tym wyzwaniu!


Jak Tobie poszło wyzwanie sierpniowe? Przyłączysz się do mnie we wrześniu?


P.S. Jeśli piszesz o wyzwaniu u siebie na blogu, dodaj proszę linka do zbioru, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.  Nie ważne o jakim języku piszesz, to uniwersalne wyzwanie.  #RokZNiemieckąSofą

P.S. 2 Śledź uważnie w tym miesiącu akcję “Miesiąc Języków“. Pojawią się bardzo ciekawe wpisy.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk