miesiącjęzyków1 (1)Wrzesień to dla mnie będzie zwariowany miesiąc! Będę się urlopowała, „urodzinowała”, pisała wpisy, organizowała wyzwanie i brała udział w różnych akcjach. Mam nadzieję, że w tym całym szaleństwie uda mi się znaleźć więcej chwil wytchnienia niż mi się wydaje.

A dzisiaj chciałabym opowiedzieć Ci krótko o najnowszej akcji, którą organizujemy z  Blogerami Językowymi i Kulturowymi właśnie we wrześniu.

26 września został ustanowiony Europejski Dzień Języków Obcych z inicjatywy Rady Europy. W ten dzień w całej Europie organizowane są rożnego rodzaju wydarzenia o mniejszym lub większym zasięgu. Ich celem jest promocja nauki języków obcych a także zachęcanie Europejczyków do dbania o bogactwo językowe i jego różnorodność. My poszliśmy krok dalej i postanowiliśmy świętować cały miesiąc!

Na czym będzie polegała nasza akcja?

Przez cały wrzesień w wybrane dni o godzinie 8:00 blogerzy z grupy Blogi Językowe i Kulturowe będą publikowali wpisy, w których przedstawią swój punkt widzenia na dany język, kraj, naród. Dowiesz się, ile angielskiego jest w języku szwedzkim, czemu Niemcy śmieją się z Francuzów, co wspólnego ma Kirgistan z innymi krajami, itp.  Gorąco zachęcam do śledzenia, bo będzie warto.

A oto językowy rozkład jazdy, obowiązujący na naszych blogach we wrześniu:

1.09. (wtorek) – angielski

4.09. (piątek) – chiński

7.09. (poniedziałek) – francuski

10.09. (czwartek) – kirgiski

13.09. (niedziela) – niemiecki

(dzień wcześniej będzie Dzień Języka Niemieckiego, o którym pisałam tu)

16.09. (środa) – rosyjski

19.09. (sobota) – szwedzki

22.09. (wtorek) – włoski

25.09. (piątek) – polski


Do poczytania we wrześniu!


P.S. Jutro albo w sobotę ukaże się kolejny wpis w ramach cyklu „Tee auf dem Sofa”. Szykuję też dla Ciebie małą niespodziankę, więc wpadaj na Sofę częściej, żeby Cię nic nie ominęło!