Podsumowanie roku 2019 i plany na 2020

utworzone przez | gru 31, 2019 | Motywacja i wskazówki | 0 komentarzy

Kolejny rok chyli się ku końcowi (sich dem Ende zuneigen). Pora zatem usiąść i spisać podsumowanie, a przy okazji zdradzić Ci kilka planów na nowy rok.  By zrobić to dobrze, skorzystałam ze wpisu, który pojawił się u Bartka Popiela „ Jak podsumować rok?”.

Jak byś może już wiesz z poprzednich lat, co roku wybieram sobie słowo roku. W internecie słowo roku opisywane jest również jako „one little word” i widzę, że z każdym rokiem coraz więcej osób przyłącza się do tej tradycji. Moim słowem roku 2019 było: spełnienie. Po raz kolejny przekonałam się o jego mocy. Dziś mogę śmiało napisać, że czuję się spełniona na wielu płaszczyznach, chociaż wydawało mi się, że się nie uda.

Co wydarzyło się w 2019?

W styczniu poprowadziłam kolejną edycję kursu online „Niemieckie idiomy w 24 dni”. We współpracy z Anią z Englishland wydałam pierwszy numer e-booka z materiałami dla nauczycieli i lektorów języka niemieckiego „Lass uns lehren”. Ta wspaniała przygoda trwała aż do czerwca, gdy z powodów prywatnych oddałam stery innym osobom.

W lutym w ramach prezentu urodzinowego dla mojego męża pojechaliśmy do Monachium. Wreszcie udało mi się zwiedzić to piękne miasto nie tylko od strony lotniska. Byłam także po raz pierwszy w życiu na prawdziwym meczu piłkarskim. To było niesamowite przeżycie i długo będę ten wyjazd wspominać. Wzięłam również udział w szkoleniu od Edunation „Języki i biznes”. W lutym w końcu zaczęłam regularnie ćwiczyć i ruszać się, zapisując się na zajęcia ze zdrowego kręgosłupa oraz praktykując jogę w domu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

KULTURA⁣ ⁣ Znajomość języka niemieckiego pozwala mi na swobodne poznawanie innych kultur. Na sprawdzenie, jak żyją ludzie w krajach niemieckojęzycznych, czym się fascynują, co świętują i co ich boli.⁣ ⁣ Gdyby nie niemiecki, żyłabym pewnie w świecie schematów, stereotypów, przekazywanych mi przez inne osoby. A tak sama na własnej skórze mogę przekonać się, jak jest w rzeczywistości i czy ten świat, ci ludzie mi odpowiadają.⁣ ⁣ W swoim dotychczasowym życiu miałam to szczęście, że trafiałam na samych fantastycznych ludzi, którzy chętnie dzielili się swoimi historiami, spostrzeżeniami, którzy byli wobec mnie życzliwi.⁣ ⁣ A Wy jakie macie doświadczenia?⁣ ⁣ #niemiecki #naukaniemieckiego #niemieckionline #niemieckasofa #instaniemiecki #instadeutsch #deutschlernen #germanlearning #deutschlehren #nauczycielka #germanistka #polkawde #polkiwde #polkawniemczech #monachium #uczęniemieckiego #paniodniemieckiego #nauczycielkaniemieckiego

Post udostępniony przez Ola || Niemiecka Sofa (@niemieckasofa)

Marzec był szalonym miesiącem, w którym wiele się działo. Wzięłam udział w szkoleniu prowadzonym przez Anię Życką „Innowacyjne metody w kształceniu kompetencji komunikacyjnych na zajęciach języka niemieckiego”. Spotkałam na żywo Martynę z Majstersztyka Językowego ( fantastyczna kobieta!) oraz Justynę z Zadbanej Finansowo. Justynę znam online już kilka lat i brałam udział w jej poprzednich szkoleniach, które gorąco polecam każdej kobiecie. I to ona pomogła mi zaplanować kolejne działania w moim biznesie, by wszystko było zgodne ze mną i moich archetypem finansowym (jeśli nie wiesz, co to, zajrzyj do Justyny). Było to dla mnie na tyle ważne, że marzec był moim ostatnim miesiącem pracy w korporacji.

Od kwietnia pracuję już tylko na własny rachunek. Jeśli jesteś ciekawa, jak to jest rzucić etat, jak się do tego przygotować, to zapytaj w komentarzu. Może napiszę też o tym jakiś wpis. Kwiecień to także seria wpisów dla nauczycieli i lektorów języka niemieckiego oraz drugi sezon bezpłatnych mini lekcji języka niemieckiego „Kwadrans z niemieckim na mojej grupie na Facebooku. W tym miesiącu po raz pierwszy odwiedziłam Podlasie i Białystok. Piękne, urokliwe miejsce, do którego wróciłam na majówkę.

W maju wybrałam się na kolejne szkolenie do Edunation. Tym razem był to „Coaching językowy”. Dołączyłam również do akcji na Instagramie #takuczę oraz akcji „Zusammen można więcej”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#takuczę to nowa instagramowa akcja nauczycieli, zapoczątkowana przez @ulauczy i @samanta_dryja_zabielska oraz @megigoesnuts Nauczycielu , jesteś na Instagramie? Pokaż jak uczysz, że uczysz i jak wygląda Twoje nauczycielskie życie. Ile nauczycieli, tyle stylów nauczania. Od dzisiaj za każdym razem, gdy będę chciała pokazać Wam kulisy mojej pracy albo porozmawiać na jakieś nauczycielskie tematy , oznaczę post hastagiem #takuczę Widziałam, że z germanistów dołączyła już @majstersztyk_jezykowy Kto jeszcze? #uczęniemieckiego #paniodniemieckiego #germanistka #nauczycielkaniemieckiego #nauczycielka #lehrerin #niemieckasofa #uczęonline #uczędorosłych

Post udostępniony przez Ola || Niemiecka Sofa (@niemieckasofa)

Czerwiec odmienił całe moje życie! Najpierw koncert ulubionego zespołu w Krakowie – Maroon 5, odwiedziny Konsulatu Niemiec we Wrocławiu w ramach dni otwartych, poprowadzenie grupowego kursu konwersacyjnego „Na Sofie raźniej”, pojawienie się kolejnego sezonu niemieckiego serialu „Dark” i na koniec super niespodzianka od losu.

Wakacje minęły bardzo szybko. Skupiłam się na swoim zdrowiu oraz na przygotowaniu jesiennej ramówki. We wrześniu zaczęłam skromnie od powtórzenia sobie kursu online „Liczy się czas” u Bartka Popiela, następnie wybrałam się na kurs z „Myślenia wizualnego” u Eli Curyło.

W październiku ruszyła trzecia edycja kursu grupowego „Na Sofie raźniej” oraz trzecia edycja „Kwadransu z niemieckim”. Poza tym wypuściłam także kurs online „Verbenreise”. Kolejne miesiące to prowadzenie kursów, zajęcia indywidualne oraz przygotowania do startu mojego nowego projektu, jakim jest platforma edukacyjna „Moja Niemiecka Sofa”. Na początku grudnia ruszyła przedsprzedaż miejscówek na platformie.

W ciągu roku spotykałam się również regularnie z Natalią z Włoskie Love i chciałabym jej za te wszystkie spotkania podziękować. Wiele mi dały, otworzyły oczy na niektóre aspekty. Fajnie jest przedyskutować pewne sprawy z kimś, kto wie, o czym mówisz. Przez pewien czas spotykała się z nami Dorota z Hiszpański na luzie. Tobie Doroto również dziękuję!

Zitat der Woche

Na Instagramie pojawiały się cytaty tygodnia, które miały inspirować i uczyć słownictwa. Zebrałam je poniżej w formie filmiku.

Instaniemiecki

Działałam dosyć aktywnie na Instagramie i publikowałam tam przydatne zwroty z języka niemieckiego. Zebrałam je poniżej w formie filmiku.

TOP 5 Wpisów

Zwroty przydatne przy rozprawce

20 piosenek po niemiecku

Jak wykorzystać Netflixa do nauki niemieckiego?

10 śmiesznych słów po niemiecku

Niemieckie zwroty z mowy potocznej

Co wydarzy się w roku 2020?

Jakie jest moje słowo roku 2020? Ponownie przyszło do mnie samo, gdy zaczęłam się nad nim intensywnie zastanawiać. Nie chciałam, by mnie ograniczało i wymagało ode mnie mnóstwa energii do realizacji moich celów. Jednocześnie nie chciałam również, by pozwoliło mi odpuścić całkowicie. I tak słowem roku zostało Schritt für Schritt, czyli krok po kroku. Właśnie w taki sposób będę planować i żyć na początku przyszłego roku. Bez wielkich oczekiwań, ale jednocześnie krok po kroku realizując plany, które poczyniłam jakiś czas temu.

Największym przedsięwzięciem w nowym roku będzie start platformy „Moja Niemiecka Sofa”, czyli miejsca do samodzielnej nauki niemieckiego pod okiem doświadczonego nauczyciela. Ruszamy już na początku stycznia. Jeszcze możesz zdobyć miejscówkę, zapisując się tutaj. Kolejna możliwość będzie dopiero w kwietniu. To temu projektowi poświęcę najwięcej czasu.

Pierwszy kwartał roku będzie dla mnie mocnym wyhamowaniem i zrobieniem przestrzeni dla pewnych prywatnych wydarzeń, dlatego oprócz „Mojej Niemieckiej Sofy” nie pojawią się żadne kursy online, nie będzie możliwości nauki ze mną na zajęciach indywidualnych. Prawdopodobnie pojawi się trochę mniej wpisów na blogu, chociaż staram się już teraz pisać na zapas, by nie zostawić Cię bez niczego.

I tutaj mam dla Ciebie propozycję. Pomyślałam, że to świetny moment, by przekazać częściowo stery moim czytelnikom.  W ramach tej akcji chciałabym podzielić się blogową przestrzenią z osobami, które wypełnią ją po brzegi pomysłami, inspiracjami i wartościowymi artykułami dla moich czytelniczek.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to w drugim kwartale roku powrócę do swojej dotychczasowej działalności i wtedy powrócą zajęcia indywidualne, grupowy kurs „Na Sofie raźniej” oraz czwarty sezon „Kwadransu z niemieckim”.  Już teraz możesz wypełnić ankietę i podpowiedzieć mi, jakie tematy powinny pojawić się w kolejnym sezonie „Kwadransu”.

Na tym kończę planowanie roku 2020. Pierwszy kwadrans mocno zweryfikuje moją przyszłość i dopiero wtedy będę mogła powiedzieć, czy znajdę przestrzeń na dodatkowe rzeczy. Wszystkie pomysły, które przychodzą mi do głowy, zapisuję w zeszycie i zostawiam na później. Kto wie, może wykorzystam je prędzej, niż myślę.

Jaki był Twój rok 2019? Zrobiłaś już podsumowanie? Udało Ci się zrealizować wszystkie plany? Co zamierzasz w 2020? Zostaw komentarz pod wpisem, jestem bardzo ciekawa, jak to wygląda u Ciebie.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk