Podsumowanie października i wyzwanie listopadowe

utworzone przez | lis 1, 2015 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 2 Komentarze

hallo_novemberHallo November! Czemu tak szybko się pojawiłeś? Ale jak już jesteś, to wejdź. Miło Cię przywitam i pożegnam się ciepło z październikiem. A potem opowiem Ci, jakie wyzwanie językowe przygotowałam na ten miesiąc.

Podsumowanie października

Nie ze wszystkim zdążyłam.  Na Sofie nie pojawił się żaden wpis związany z wyzwaniem, przez co czuję się źle. Już myślę nad tym, jak poprawić te wyzwania na przyszły rok, żeby były ciekawsze i żebym zawsze wywiązywała się z zaplanowanych zadań. Jeśli macie jakiekolwiek sugestie, to czekam na komentarze.

Rok-z-Niemiecką-Sofą-podsumowanie

Brak wpisów tematycznych nie oznacza jednak, że wpisów nie było w ogóle lub nie podrzucałam Wam niczego motywującego do nauki. W wydarzeniu na Facebooku publikowałam Wam ciekawe artykuły i zdjęcia ze słownictwem.  A właśnie przed chwilą utworzyłam na Memrise kurs z wybranymi słówkami z tekstów, które Wam podrzucałam. Możecie do niego zajrzeć tutaj: MEMRISE.

W październiku napisałam 7 wpisów, w których zapraszałam Was między innymi do poznania historii Pauliny, odwiedzenia ze mną Konsulatu Generalnego Niemiec, upieczenia Apfelkuchen, odwiedzenia mnie na Facebooku, stworzenia listy przebojów i podzielenia się ulubionymi rzeczami z Niemiec.

Listopad

Bardzo króciutko powiem teraz o planach na listopad i już przechodzę do kolejnego wyzwania językowego. W najbliższym miesiącu możecie spodziewać się szeroko pojętych zmian. Zmieni się wygląd, kilka funkcjonalności, rozpocznę nowe projekty. Powiew nowości mogły już odczuć osoby zapisane na mój newsletter, które wczoraj otrzymały ode pierwszą „nową” wiadomość z prezentem. Te osoby już wiedzą, co szykuję dla nich w najbliższym czasie. Jeśli jeszcze się nie zapisaliście, czas nadrobić zaległości. A jeśli się zapisaliście, ale nie zauważyliście mojej wiadomości, to koniecznie sprawdźcie folder “SPAM” i dodajcie mój adres e-mail do grona odbiorców: aleksandra(małpa)niemieckasofa.pl

 


Wyzwanie listopadowe

 

Temat w tym miesiącu nawiązuje do dnia wczorajszego, ale także do czegoś, co lubię. W tym miesiącu będziemy zajmować się DUCHAMI.

Rok-z-Niemiecką-Sofą

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 30 słówek związanych z duchami.

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Przeczytaj książkę lub obejrzyj film z duchami w tle.

GRAMATYKA: Powtarzamy rodzajniki – nadal.

Jeśli masz Facebooka, możesz dołączyć do specjalnego wydarzenia, gdzie umieszczam dodatkowe materiały. Zaproś znajomych i razem weźcie udział w tym wyzwaniu!


Jak Tobie poszło wyzwanie październikowe? Przyłączysz się do mnie w listopadzie?


LINKOWE PARTY

Jeśli na swoim blogu masz wpis, który odpowiada tematyce wyzwania, możesz dodać linka do linkowego party poniżej, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.  Nieważne o jakim języku piszesz, to uniwersalne wyzwanie.

#RokZNiemieckąSofą

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk