Jak motywować się do nauki języka? Słoik motywacyjny

utworzone przez | cze 18, 2016 | Motywacja i wskazówki | 11 Komentarze

jak się motywować słoik motywacyjny

Ostatnio na Facebooku w grupie, którą prowadzę, zapytałam, dlaczego uczniowie boją się mówić w języku niemieckim. Otrzymałam bardzo dużo różnych odpowiedzi. Zastanawiałam się, jak zmotywować ludzi do otwarcia się i mówienia oraz pokazać im, że to może być fajna przygoda. Wtedy przypomniała mi się jedna metoda motywacyjna, o której czytałam już dawno temu. Chcesz się dowiedzieć  jaka? Zapraszam z kubkiem herbaty! W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak motywować się do nauki języka.

O słoiku motywacyjnym przeczytałam dawno temu na blogu Ania maluje. Opowiadała ona tam o jego zupełnie innym zastosowaniu. Ja jednak lubię czerpać inspiracje z różnych miejsc i dostosowywać je do swoich potrzeb. Pomyślałam sobie: „ Czemu nie miałabym motywować się za jego pomocą przy nauce języków?!”

Słoik motywacyjny – co to jest?

Potrzebujemy trzech rzeczy  przezroczystego słoika, karteczek i długopisu.

Za każdym razem, gdy nam się coś uda, nauczymy się czegoś nowego lub ktoś nas pochwali, że dobrze mówimy w języku niemieckim, zapisujemy tą rzecz czy sytuację na karteczkę. Następnie zwijamy ją i wrzucamy do słoika. W ten sposób kolekcjonujemy dobre językowe momenty.Gdy nadejdzie chwila zwątpienia w nasze umiejętności językowe, bierzemy nasz słoik i czytamy każdą karteczkę, aż wiara w siebie i swoje możliwości powróci.

Ważne, żeby postawić słoik w widocznym miejscu. Niech codziennie przypomina Ci o tym, jak wiele językowych sukcesów za Tobą! Jeśli chcesz, możesz przyozdobić swój słoik, ale pamiętaj, żeby było widać ilość wrzuconych karteczek. To dodatkowo motywuje!

Poniżej zobaczysz filmy z ostatniego spotkania na żywo na FB, gdzie opowiadam o tej metodzie i odpowiadam na pytania widzów.

 

 

 


To jak? Zakładasz swój językowy słoik motywacyjny? Podzielisz się zdjęciem?


Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk