Podsumowanie czerwca i wyzwanie lipcowe

utworzone przez | lip 6, 2015 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 0 komentarzy

Rok-z-Niemiecką-SofąKolejny miesiąc za nami. Czy uwierzysz, że minęło już pół roku? Ja cały czas mam wrażenie, że dopiero co zaczęłam rok i comiesięczne wyzwania. A tu proszę, rozpoczynamy już siódmy miesiąc w roku. Czas podsumować czerwiec i zdradzić zadania w wyzwaniu lipcowym.

Podsumowanie czerwca

Czerwiec był czasem konkursów, urodzin i filmów. A wszystko zaczęło się od konkursu Top 100 Language Lovers 2015 i Top 25 Language Learning Blogs 2015 organizowanym co roku przez serwis bab.la. Dzięki Tobie Niemieckiej Sofie udało się zająć 62 miejsce w Top 100 i 19 miejsce w Top 25! Wielkie dzięki! To wspaniały prezent urodzinowy dla Niemieckiej Sofy.

Zachęcałam Cię także do obejrzenia najnowszej produkcji filmowej „Die Himmelsleiter. Sehnsucht ach Morgen”. Ten film jest wart obejrzenia bez dwóch zdań.

Udało mi się zebrać garść przydatnych słów związanych z filmem. Jeśli przegapiłaś wpis, to nadal masz szansę pobrania słówek tutaj.

W czerwcu miały także miejsce drugie urodziny Niemieckiej Sofy i z tej okazji pojawił się konkurs. A do wygrania były bardzo fajne nagrody. Jeśli nie wysłałaś zgłoszenia, to żałuj. Wyniki pojawią się do niedzieli.

W Niemczech rozdano również prestiżową nagrodę filmową LOLA. Dużo ciekawego niemieckiego kina. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Prywatnie udało mi się obejrzeć film i odkryć nowy ciekawy serial w języku niemieckim. Napiszę o nich jak tylko inne tematy, znajdujące się już w kolejce, zostaną opublikowane.

Wyzwanie lipcowe

Ostatni czerwcowy wpis nawiązuje do lipcowego wyzwania.  Skoro mamy wakacje, to pora wrzucić trochę wakacyjnego luzu. I lipcowym motywem przewodnim będą właśnie wakacje.

deckchairs-355596_1280

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 31 słówek związanych z wakacjami

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Obejrzyj lub przeczytaj o lekkiej, przyjemnej, wakacyjnej tematyce.

GRAMATYKA: W tym miesiącu odpuszczamy gramatykę.

Wydarzenie na Facebooku możesz znaleźć tutaj.


Jak Tobie poszło wyzwanie czerwcowe? Przyłączysz się do mnie w lipcu?


P.S. Jeśli piszesz o wyzwaniu u siebie na blogu, dodaj proszę linka do zbioru, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.  Nie ważne o jakim języku piszesz, to uniwersalne wyzwanie.  #RokZNiemieckąSofą

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk