Top-language-learning-blogsTo już drugi raz w historii Niemieckiej Sofy, kiedy blog został nominowany (nominieren) w konkursie Top 100 Language Learning Blogs. W poprzednim roku udało mi się zdobyć 25 miejsce. Jak będzie w tym roku? Mam nadzieję, że uda mi się polepszyć ten wynik (das Ergebnis)  z Twoją pomocą. Dlaczego mi na tym zależy?

Top 100 Language Learning Blogs to jedyny branżowy konkurs (der Wettbewerb) dla blogerów  językowych i do tego międzynarodowy. Zgłoszenia (die Anmeldung) do konkursu nie musi dokonywać sam bloger. Może to zrobić każdy, kto uważa, że dany blog językowy zasługuje (verdienen)  na nominację. Po nominacji komisja wybiera 100 stron z każdej kategorii i zaczyna się głosowanie (die Abstimmung). Nie wymaga ono wysyłania smsów, logowania się na specjalne konto. Wystarczy wejść na poniższą stronę, odszukać swojego ulubionego blogera i kliknąć na przycisk obok „vote”, „zagłosuj” lub „wählen” w zależności od wersji językowej strony. W poprzednim roku można było głosować (stimmen; abstimmen) raz dziennie na dany blog. W tym roku na stronie napisano tylko lakonicznie, że na jeden blog można oddać jeden głos.

Zagłosuj na swój ulubiony blog w kategorii Blogi o nauce języków obcych 2015Konkurs pojawia się akurat tuż przed urodzinami (der Geburtstag) Niemieckiej Sofy. Zanim  wyciągnę tort, zdmuchnę (ausblasen) świeczki i rozdam prezenty, miło by było otrzymać taki mini prezent od czytelników. Przez cały rok staram się, żeby blog się rozwijał, żeby pojawiały się wartościowe (wertvoll) wpisy. Cieszę się jak głupia z każdego przejawu sympatii, nieistotne czy to komentarz, mail czy może „lajk” na Facebooku. Czuję wtedy, że są osoby, dla których to, co robię, ma sens (der Sinn). Ten raz w roku zmotywuj siebie, męża, chłopaka, brata, koleżankę, mamę, babcię i pokaż, że Niemiecka Sofa jest dla Ciebie wartościowym miejscem w sieci. Oddaj na mnie głos w konkursie i spraw mi urodzinowy prezent.

heart-184572_1280I jeszcze jedno. Dziękuję Ci, że jesteś! Bez Ciebie to miejsce było by niepełne. Cóż byłoby mi po czterech ścianach, gdyby nie było tu ludzi. Dziękuję za każdy komentarz, za każdego maila, za każde udostępnienie treści dalej. A jeśli jeszcze nie komentowałaś, to czas najwyższy to zrobić!