Rok z Niemiecką Sofą – wyzwanie majowe

utworzone przez | maj 4, 2015 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 12 Komentarze

Rok-z-Niemiecką-SofąCoraz bardziej doceniam ten stan, kiedy na chwilę można przystopować i złapać wiatr w żagle. Majówka była do tego doskonałym momentem. Wyciszyłam się, poukładałam część rzeczy na swoich miejscach, przypomniałam sobie o pewnych priorytetach. Zdecydowanie muszę robić częściej takie przystanki. Dodają mi one siły i energii na kolejne dni. Dzisiaj przychodzę do Ciebie z kolejnym piątym już wyzwaniem językowym. Przed Tobą wyzwanie majowe. Czy wytrwasz do końca?

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy to chciałabym Ci powiedzieć, o co chodzi w wyzwaniu „Rok z Niemiecką Sofą”. Jest to seria językowych wyzwań, które będę ukazywały się zawsze na początku nowego miesiąca. Mają one obudzić w Tobie chęć do nauki, pokazać różne ciekawostki, a przede wszystkim mają być dobrą zabawą! Udział może wziąć każdy, kto tylko lubi lub chce się uczyć języka obcego. Zadania będą na tyle uniwersalne, żeby mogły się przyłączyć też osoby uczące się innych języków. W każdym miesiącu będzie inny motyw przewodni, a wyzwanie będzie trwało cały miesiąc. Więcej znajdziesz tutaj.

Rok z Niemiecką Sofą  – wyzwanie majowe

W tym miesiącu tematem przewodnim będzie wiosna. Temat bardzo przyjemny. Wiosnę możemy spotkać teraz w każdym zakamarku. Wdziera się wszędzie, nie pytając czy wolno. Niech wchodzi. Będzie dzięki niej piękniej.

Zadania

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 31 słówek związanych z wiosną i ułóż do nich zdania.

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Obejrzyj film/bajkę lub przeczytaj książkę, gdzie w tle będzie przewijała się piękna wiosenna pogoda.

GRAMATYKA: Powtarzamy czas przyszły.

Z racji tego, że nie skończyłam jeszcze książki o Pszczółce Mai z wyzwania kwietniowego, a tematyka jest bardzo zbliżona, będę kontynuowała jej czytanie w maju. Mam nadzieję, że do końca maja ją przeczytam, a może nawet zacznę coś nowego? Rozejrzę się także za filmami, których wydarzenia mają miejsce na wiosnę. Jasne, mogę obejrzeć Pszczółkę Maję po niemiecku, ale chciałabym poznać też nowe filmy.  Może Ty mi coś polecisz?

Wiele dzieje się również w wydarzeniu na Facebooku. Staram się wrzucać tam od czasu do czasu ciekawe linki, grafiki. Pytam też innych o propozycje słówek czy książek. Warto się przyłączyć i porozmawiać z innymi, biorącymi udział w wyzwaniu.

Bardzo się cieszę, że przyłączyłaś się do wyzwania. Zachęcam Cię gorąco do dzielenia się swoimi odczuciami, uwagami i postępami – pod tym wpisem albo na stronie wydarzenia. Chciałabym wiedzieć, że piszę do żywej osoby po drugiej stronie monitora. Daj mi znać, że jesteś!


To jak przyłączysz się?


P.S. Jeśli piszesz o wyzwaniu u siebie na blogu, dodaj proszę linka do zbioru, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.  Nie ważne o jakim języku piszesz, to uniwersalne wyzwanie.  #RokZNiemieckąSofą

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk