Rok z Niemiecką Sofą: podsumowanie wyzwania majowego i wyzwanie czerwcowe

utworzone przez | cze 4, 2015 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 10 Komentarze

Rok-z-Niemiecką-SofąOd 4 dni mamy czerwiec. Dla osób, które się uczą o ostatnia prosta przed wakacjami. A później będzie czas na odpoczynek, spotkania z przyjaciółmi. Odkąd ukończyłam swoją edukację, to z nutką zazdrości spoglądam na dzieci i młodzież, którzy przez 2 miesiące mogą odsapnąć od pewnych obowiązków i mają sporo czasu na rozwijanie swoich pasji. A właśnie, pasje. Czy pamiętasz jeszcze o językowym wyzwaniu na maj? Dzisiaj zapraszam Cię na moje krótkie podsumowanie maja. Zdradzę Ci również zadania i tematykę wyzwania czerwcowego. Zapraszam z kubkiem herbaty.

Podsumowanie maja

Maj był dla mnie jednym wielkim wyzwaniem. Próbowałam zgrabnie zorganizować w miejscu i czasie sprawy z różnych sfer mojego życia. Więcej obowiązków w pracy, koniec remontu mieszkania, wyjazd na Targi Książki, spotkanie z blogerkami z grupy Blogi Językowe i Kulturowe, pisanie wpisów na bloga, wyzwanie majowe i wreszcie przeprowadzka do nowego mieszkania! Udało mi się nie zwariować, chociaż niektóre sprawy musiałam jednak odłożyć na dalszy plan. Nie udało mi się doprowadzić do końca wyzwania majowego i zostało mi jeszcze kilkadziesiąt stron do przeczytania. Nikt nie jest idealny. Najważniejsze, że się starałam i robiłam postępy. Wierzę, że pod koniec roku sama się zdziwię, ile dokonałam. Na Sofie pojawił się tylko jeden wiosenny wpis, w którym opisywałam jak w majówkę bawią się nasi zachodni sąsiedzi.

Ankieta

Zanim przejdę do zadań w wyzwaniu czerwcowym, chciałabym prosić Cię o wypełnienie krótkiej ankiety. Akcja „Rok z Niemiecką Sofą” trwa już pół roku. Chciałabym dowiedzieć się, jak Ci się podoba, czy masz jakieś uwagi. Ankieta jest anonimowa i trwa do przyszłego czwartku (11.06.2015). Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Wyzwanie czerwcowe

W tym miesiącu postanowiłam skupić się na przyjemnej tematyce, jaką są filmy. Z racji tego, że nie udało mi się dokończyć  książki w poprzednim wyzwaniu, nie chciałam narzucać sobie i Tobie czegoś podobnego teraz. Mam nadzieję, że Ci się spodoba.

film-102681_1280

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 30 słówek związanych z tematyką filmową

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Obejrzyj przynajmniej jeden film lub serial  w języku obcym

GRAMATYKA: Powtarzamy czas przeszły

Wydarzenie na Facebooku możesz znaleźć tutaj.


Jak Tobie poszło wyzwanie majowe? Przyłączysz się do mnie w czerwcu?


P.S. Jeśli piszesz o wyzwaniu u siebie na blogu, dodaj proszę linka do zbioru, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.  Nie ważne o jakim języku piszesz, to uniwersalne wyzwanie.  #RokZNiemieckąSofą

 

P.S. 2 Zagłosuj na Niemiecką Sofę w konkursie Top Language Learning Blogs! Wystarczy, że wejdziesz TUTAJ i klikniesz w “Zagłosuj” obok Niemieckiej Sofy. To nic nie kosztuje i nie trzeba się logować 🙂

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk