Podsumowanie listopada i wyzwanie grudniowe

utworzone przez | gru 2, 2015 | Wyzwania językowe | 6 Komentarze

santa-claus-2918_1280

Czy Ty też tak masz, że końcówka roku nagle przyspiesza i okazuje się, że masz podwójną ilość obowiązków i dodatkowe sprawy do ogarnięcia? Cały mój listopad to była gonitwa za … odrobiną wolnego czasu. Podsumujmy dzisiaj ten miesiąc i zobaczmy, co przyniesie grudzień i jakie wyzwanie dla Ciebie przygotowałam.

Podsumowanie listopada

Rok-z-Niemiecką-Sofą-podsumowanie

Jest jedna rzecz, której nadal nie zrobiłam. Nie opublikowałam wpisu o rodzajnikach. Męczę się z tym już drugi miesiąc, ale przed końcem roku zdążę – obiecuję! Nie chcę, żeby to był byle jaki wpis, dlatego dopieszczam go, sprawdzam dodatkowe źródła. Wymyślam zaklęcia, które sprawią, że polubisz rodzajniki. Mimo natłoku zadań jestem z siebie dumna, bo na Sofie nadal pojawiały się wpisy, udało mi się wziąć udział w  „W 80 blogów dookoła świata” (gdzie tematem były pomysły na prezent dla wielbiciela danego kraju) i koordynować akcję „ Blogowanie pod Jemiołą”. Jednak najbardziej dumna jestem z tego, że przez ponad 19 dni nieustannie każdego dnia przyswajałam z Tobą słówka na Memrise! To niebywały sukces, biorąc pod uwagę deficyt czasu!


A Ty jaki sukces osiągnąłeś/osiągnęłaś w tym miesiącu?


Co jeszcze wydarzyło się w tym miesiącu?

Uruchomiłam akcję na Facebooku Sobotnie pogaduszki – Samstagsplaudern, żeby dać Ci szansę popisania w języku niemieckim i sprawdzenia się w krótkich wypowiedziach na różne tematy. Przedstawiłam firmę Capgemini, w której można znaleźć pracę właśnie z językiem niemieckim i zaprosiłam Cię na Targi Kariery “Trained in GermanY”, które odbywają się niedługo. Byłam na Tygodniu Filmu Niemieckiego i bawiłam się świetnie! Szczerze polecam Ci w przyszłym roku wybranie się na jakiś niemiecki film w ramach tego tygodnia. Następnie z okazji Dnia Świętego Marcina opowiedziałam Ci, skąd wzięło się to święto i zaprosiłam na konkurs, którego wyniki opublikowałam tutaj. Dostałam tyle fantastycznych odpowiedzi, że ciężko było wybrać zwycięzcę.

Rok z Niemiecką Sofą – wyzwanie grudniowe

Rok-z-Niemiecką-Sofą

W tym miesiącu wszystko kręci się wokół świąt i moje wyzwanie również! Tematem przewodnim grudnia są Święta Bożego Narodzenia!

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 31 słówek związanych z Bożym Narodzeniem. Naucz się jednej piosenki świątecznej po niemiecku na pamięć.

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Obejrzyj jeden z niemieckich filmów o tematyce bożonarodzeniowej.

GRAMATYKA: Powtarzamy rodzajniki – nadal.

Jeśli masz Facebooka, możesz dołączyć do specjalnego wydarzenia, gdzie umieszczam dodatkowe materiały. Zaproś znajomych i razem weźcie udział w tym wyzwaniu!

To już ostatnie wyzwanie w tym roku. Kto by pomyślał, że bawimy się razem przez okrągły rok?! Jeszcze w grudniu pojawi się podsumowanie tych dwunastu miesięcy i plany na kolejne. W międzyczasie dostępna będzie ankieta, w której będziesz mieć okazję powiedzenia mi, jak podobały Ci się wyzwania, czego Ci brakowało i jakie tematy chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w kolejnej edycji.


Bierzesz udział w grudniowym wyzwaniu? Chcesz wyzwań w kolejnym roku?


LINKOWE PARTY dla blogerów

Jeśli na swoim blogu masz wpis, który odpowiada tematyce wyzwania, możesz dodać linka do linkowego party poniżej, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.  Nieważne o jakim języku piszesz, to uniwersalne wyzwanie.

#RokZNiemieckąSofą

 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk