15 Tydzień Filmu Niemieckiego

utworzone przez | lis 14, 2015 | Film, O krajach DACH, Polecam | 6 Komentarze

15 tydzień filmu niemieckiegoWpadłam tylko na chwilę, żeby poinformować Cię o wielkim święcie każdego wielbiciela języka niemieckiego. Od 2 listopada w wielu miastach w Polsce trwa Tydzień Filmu Niemieckiego. Poniżej znajdziesz rozpiskę miast i dat, kiedy rozpoczną (rozpoczęły) się pokazy niemieckich filmów:

Opole – od 2 listopada

Poznań – od 16 listopada

Wrocław –  od 20 listopada

 Racibórz – od 22 listopada

Katowice – od 23 listopada

Zielona Góra – od 27 listopada

Kielce – od 28 listopada

Rzeszów – od 9 grudnia

We Wrocławiu będzie to już 15 edycja Tygodnia Filmu Niemieckiego i jak zwykle będzie można zobaczyć ciekawe, najnowsze produkcje filmowe z Niemiec, niektóre z nich będą  miały swoją premierę w Polsce. Organizatorami tegorocznego Tygodnia Filmu Niemieckiego są Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, Dom Norymberski w Krakowie, Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie, German Films i Instytut Goethego w Krakowie, a w poszczególnych miastach Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Kino ARS w Krakowie, Kino Światowid w Katowicach, Kino Muza w Poznaniu, Kino Meduza i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, Kino Newa w Zielonej Górze, Uniwersytet Rzeszowski i Kino Moskwa w Kielcach oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim i Radio Mittendrin.

W tamtym roku udało mi się dotrzeć na jeden z pokazów, który wywarł na mnie ogromne wrażenie. Więcej możecie przeczytać tutaj. Tym razem będzie można zobaczyć siedem różnych filmów:

Victoria

reż. Sebastian Schipper, Niemcy 2014, 140′

Labirynt kłamstw (Im Labyrinth des Schweigens)

reż. Giulio Ricciarelli, Niemcy 2014, 123′

Czas kanibali (Die Zeit der Kannibalen)

reż. Johannes Naber, Niemcy 2013, 93′

Pani Müller musi odejść (Frau Müller muss weg)

reż. Sönke Wortmann, Niemcy 2014, 88′

Jesteśmy młodzi. Jesteśmy silni (Wir sind jung. Wir sind stark)

reż. Burhan Qurbani, Niemcy 2014, 128′

Elixir

reż. Brodie Higgis, Niemcy, Australia 2015, 111′

Art War

reż. Marco Wilms, Niemcy, 2013, 93′

Gorąco zachęcam Was do wybrania się na wszystkie lub chociaż jeden z tych filmów. Zapewniam Was, że będzie to wspaniała przygoda, która pozwoli Wam nie tylko osłuchać się z językiem, ale także poznać niemiecką kinematografię, bo przecież nie samym Hollywoodem człowiek żyje! Dokładne programy Tygodnia Filmu Niemieckiego możecie znaleźć w formie pliku PDF na tej stronie w prawej bocznej kolumnie: http://www.polen.diplo.de/Vertretung/polen/pl/03-gk-breslau/06-filmwoche/00-filmwoche.html

A jeśli ktoś z Was się wybiera na seanse we Wrocławiu, będzie miał szansę mnie spotkać na pierwszych czterech filmach. Szukajcie mnie gdzieś na uboczu, nierzucającą się w oczy 😛


Wybieracie się na Tydzień Filmu Niemieckiego? A może widzieliście któryś z filmów lub możecie polecić inne ciekawe filmy niemieckiej produkcji?


Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk