Rok z Niemiecką Sofą 2 – wyzwanie grudniowe

utworzone przez | gru 2, 2016 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 5 Komentarze

rokzniemieckasofaczerwonaGrudzień jest wyjątkowym miesiącem, pełnym radości, ciepła, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. I mam nadzieję, że w takiej wyjątkowej, magicznej atmosferze minie nasze ostatnie wyzwanie w ramach „Roku z Niemiecką Sofą”. Zapraszam do zapoznania się z zadaniami.

Rok z Niemiecką Sofą – zadania

 

W tym miesiącu skupiamy się na celebrowaniu chwil i zbieraniu pięknych wspomnień. Napisz każdego dnia w swoim zeszycie lub w komentarzu pod tym wpisem o temacie, który jest przewidziany na dany dzień. Postaraj się napisać jak najwięcej zdań w języku niemieckim. Pomyśl, co mogłabyś opisać i pisz.

rok-z-niemiecka-sofa-grudzien

Rok z Niemiecką Sofą – co dalej?

To już koniec naszego całorocznego wyzwania. Zdecydowałam, że w przyszłym roku nie będę kontynuowała tej akcji. Nie cieszyła się ona za dużym zainteresowaniem. Wydaje mi się, że powodem tego mniejszego zainteresowania, było przesycenie tematem. Lepsze są wyzwania, które trwają krótko i są intensywne. Łatwiej się wtedy zmotywować. A w przypadku rocznych wyzwań wiele osób mówi sobie „Spróbuję w kolejnym miesiącu”. I mija rok, a oni nadal nie wzięli udziału.

Nie żegnam się z wyzwaniami, ale zmieniam ich format. W roku 2017 nadal będę organizowała wyzwania, ale będą one wyglądały inaczej.

 

Wyniki konkursu

                                                                                           

Na samym początku roku ogłosiłam, że osoba, która weźmie udział w największej ilości wyzwań, zdobędzie nagrodę. I z przyjemnością ogłaszam, że taką osobą była Ania Skowrońska.

Serdecznie gratuluję! Aniu, skontaktuję się z Tobą mailowo, aby wysłać Ci zasłużoną nagrodę!

 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk