Podsumowanie czerwca

utworzone przez | lip 2, 2014 | Cykle & wpisy gościnne | 5 Komentarze

Gdybym mogła chociaż na chwilę zatrzymać czas, zapewne robiłabym to zbyt często. Dlatego cieszę się, że nie mam tej umiejętności i chętnie utrwalam wspomnienia najlepszych momentów w moim życiu. Mam na to różne sposoby. Dzisiaj zaprezentuję jeden z nich i zaproszę Cię na filiżankę herbaty. Przystań w tym pędzie na chwilę, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak minął mi czerwiec.

Podsumowanie czerwca

Czerwiec to kolejny miesiąc, który minął zdecydowanie za szybko. Ale tak wygląda życie, jak już się rozpędzimy, nie chce przystopować. Na początku czerwca pozwoliłam Ci na chwilę rozpusty i pokazałam przy jakich piosenkach bawią się dzieci: 5 piosenek dla dzieci po niemiecku

Następnie przy współpracy ze Sprachcaffe powstał wpis, który cieszył się w ubiegłym miesiącu bardzo dużą popularnością. Mogłaś się z niego dowiedzieć, co łączy Angelę Merkel i Alberta Einsteina, bo pisałam o 10 najbardziej wpływowych Niemcach dziś … i w przeszłości. Polecam przeczytać też komentarze pod wpisem, bo jest tam dużo dodatkowych ciekawostek.

W środku miesiąca ogłosiłam dobrą nowinę i szalałam ze szczęścia, że dzięki Tobie udało mi się zaistnieć w szerszym gronie odbiorców. A mowa oczywiście o wynikach plebiscytu TOP Language Lovers 2014. Jeszcze raz dziękuję za głosy!

Przy okazji pierwszego meczu Niemiec w tych Mistrzostwach Świata w Niemczech sypnęłam garścią przydatnych dla kibica słówek i wstawiłam filmik po niemiecku z wyjaśnieniem tajemniczego „spalonego”. Jeśli nie zauważyłaś tego wpisu, on nadal jest tutaj.

Następnie chciałam cofnąć się w czasie, ale niestety bez znajomości czasu przeszłego system nie chciał mnie przepuścić dalej. I wtedy powstał wpis, w którym objaśniłam, kiedy stosujemy czas przeszły Perfekt, a kiedy czas przeszły Imperfekt. To wszystko we wpisie Minął rok – kiedy używać czasu Perfekt, a kiedy Imperfekt?

A skoro minął rok, to logiczne że trzeba urządzić urodziny! Jeśli jeszcze nie słyszałaś o Urodzinach Niemieckiej Sofy to czym prędzej nadrabiaj zaległości! Konkurs jest banalnie prosty, a do wygrania słownik obrazkowy polsko-niemiecki, archiwalne wydania Deutsch Aktuell i voucher na kurs językowy zagranicą o wartości 250 zł. Więcej szczegółów w zakładce konkurs lub w tym wpisie.

Na koniec czerwca zamarzyły mi się wakacje i wspólnie z innymi dziewczynami z akcji „W 80 blogów dookoła świata” wybrałam się w podróż po różnych krajach. Jeśli jeszcze nie masz planów na wakacje, zapraszam serdecznie do tego wpisu. Każda z dziewczyn odwaliła kawał dobrej roboty, także masz w czym wybierać.

A co wydarzy się w lipcu? Z pewnością poznam 3 szczęśliwych laureatów konkursu urodzinowego. Pojawi się także recenzja najnowszego wydania Deutsch Aktuell i jeśli starczy czasu znowu zabiorę Was w podróż „w 80 blogów dookoła świata”!

Jeśli spodobał Ci się ten wpis zostaw komentarz i/lub podziel się nim ze znajomymi, używając przycisków poniżej.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk