Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

utworzone przez | cze 16, 2014 | Język niemiecki, Słownictwo | 18 Komentarze

fussballOd czwartku na całym świecie płeć męska (głównie) okupuje telewizory i ogląda mecze piłki nożnej. Tak, moja droga, jeśli jeszcze nie zauważyłaś mamy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Dzisiaj o godzinie 18:00 pierwszy swój mecz rozegra drużyna Niemiec. Nawet jeśli nie jesteś wielką fanką tej gry, warto się przygotować i zapoznać z tematyką. Zapraszam dzisiaj na Niemiecką Sofę po garść słownictwa i wyjaśnienie, co to jest ten cały “spalony”.

Nie znam się na piłce nożnej, ale zagadka “spalonego” nie dawała mi spokoju. Szukałam prostych wyjaśnień, niestety z różnym skutkiem. Na szczęście dzisiaj znalazłam ciekawy filmik po niemiecku, który całkiem dobrze wyjaśnia, co to jest “Abseits”. Zapraszam do oglądania. Plusem filmiku jest też fakt, że można sobie włączyć niemieckie napisy.

Mam nadzieję, że powyższy filmik wyjaśnił Ci, czym jest “spalony”. Jeśli masz ochotę na więcej słownictwa związanego z piłką nożną, zapraszam tutaj:

SŁOWNICTWO – PIŁKA NOŻNA

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, zostaw komentarz i/lub podziel się wpisem z innymi, używając poniższych przycisków.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk