Buchdeals – wyszukiwarka tanich e-booków po niemiecku

utworzone przez | paź 20, 2020 | Język niemiecki, Książka, Polecam, Przydatne materiały lub strony | 0 komentarzy

Przez długi czas szukałam niemieckiego odpowiednika polskiej strony upolujebooka.pl. Odkąd przesiadłam się z tradycyjnych książek na czytnik, poluję na okazje z e-bookami w tańszych korzystniejszych cenach. Dzięki czytnikowi czytam więcej książek po polsku, ale także po niemiecku. W końcu trafiłam na stronę Buchdeals, dzięki której trafiam czasem na super promocje, a niektóre e-booki mogę pobrać także za darmo.

Jak korzystać ze strony Buchdeals?

  1. Rejestrujemy się na stronie Buchdeals, podając swój adres e-mail.
  1. Wybieramy kategorie książek, które nas interesują.
  1. Wybieramy urządzenia, z których będziemy chcieli korzystać, by czytać e-booki. Dodam tutaj od siebie, że z niektórymi formatami można sobie poradzić, korzystając z komputera lub innego czytnika, ponieważ czasem e-booki są w formacie PDF. Warto się wczytywać na etapie “kupowania” książki.
  1. I już możemy przeglądać e-booki, które aktualnie są przecenione lub nawet bezpłatne. System wyszukuje nam promocje i pokazuje, w jakim sklepie online je zakupimy. Czasem te obniżki są większe, czasem mniejsze. Warto śledzić te promocje, by znaleźć coś dla siebie. W niektórych sklepach może pojawić się problem z zakupem, ponieważ promocje obowiązują na terenie Niemiec, ale i z tym można sobie poradzić. Czasami wystarczy podać adres “korespondencyjny” z Niemiec. 
  1. Codziennie otrzymujemy również wiadomość e-mail z aktualnymi promocjami. Zawsze pojawia się okładka, krótki opis książki, jej cena oraz lista sklepów online, w których można ją zakupić. Dodatkowo raz na jakiś czas pojawiają się wiadomości z nadchodzącymi książkowymi nowościami.

Brakuje mi kilku funkcjonalności na tej stronie, ale i tak bardzo cieszę się, że ją znalazłam. Jestem na bieżąco z promocjami. Czasami odkrywam ciekawe książkowe pozycje i nie tracę już fortuny na zakupie niemieckich książek. Taka wyszukiwarka promocji jest bardzo pomocna, bo nie muszę godzinami siedzieć i ich śledzić.


Dodam, że nie jest istotne, który sklep wybierzesz, bo cena wszędzie będzie taka sama. Dlaczego? W Niemczech świat wydawniczy jest regulowany inaczej niż u nas. To wydawnictwo określa cenę oraz ustala kiedy i o ile będzie obniżka. Zatem nie będzie tam takich sytuacji jak u nas, że w Empiku cena jest X, u wydawnictwa Y, a w Taniej Książce Z. Czy istnieją jakieś wyjątki? Nie wiem, ponieważ nie wczytywałam się dokładniej w ustawy i zapisy.

 
Daj mi znać, czy spodobała Ci się ta strona i czy będziesz z niej korzystać. Chętnie też dowiem się, jaką ciekawą książkę udało Ci się upolować.  

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk