Twój kreatywny pomysł na wykorzystanie podręcznika na zajęciach – konkurs dla nauczycieli

utworzone przez | maj 15, 2019 | Dla nauczyciela | 8 Komentarze

twój kreatywny pomysł - konkurs niemiecka sofa

W ostatnich tygodniach mogłaś przeczytać na blogu wpisy, w których podpowiadałam, jak wykorzystać podręcznik na zajęciach. Była to seria, z której jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że również Ty z niej skorzystałaś. Dzisiaj na zakończenie tej podręcznikowej serii chciałam zaprosić Cię na pierwszy konkurs, który organizuję dla nauczycieli.

Jeśli z jakiegoś powodu nie zdążyłaś zapoznać się z ostatnimi artykułami, masz teraz szansę nadrobić zaległości.

Chociaż moje porady są bardzo uniwersalne, przy okazji tej serii zaprezentowałam Ci również najnowszy podręcznik wydawnictwa Hueber Schritte International. Neu. We wpisach znajdziesz przykładowe strony z podręcznika, zeszytu ćwiczeń oraz zbioru gier językowych.

Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów liceum oraz technikum, którzy rozpoczynają lub kontynuują naukę języka niemieckiego. Nie będę pisała za dużo o jego zawartości, bo możesz się jej przyjrzeć we wcześniejszych wpisach. Stwierdzam jednak, że podręcznik jest ciekawie przygotowany i chętnie będę z niego korzystać na zajęciach z uczniami na niższych poziomach.

KONKURS – wygraj podręcznik

Mam dla Ciebie i innych nauczycieli trzy zestawy z powyższym podręcznikiem! Aby je zdobyć, należy w komentarzu pod tym wpisem odpowiedzieć na pytanie: „Twój kreatywny pomysł na wykorzystanie podręcznika na zajęciach”. Można podawać więcej niż jeden pomysł. Konkurs trwa od dnia publikacji do 26.05.19 do godziny 23:59 czasu polskiego.

konkurs - wygraj zestaw podręcznik

REGULAMIN

 1. Organizatorem konkursu jest Aleksandra Jakubowska Niemiecka Sofa.
 2. Konkurs trwa od momentu publikacji do 26.05.2019, do godziny 23:59 czasu polskiego.
 3. Zadaniem konkursowym jest odpowiedź na pytanie: „Twój kreatywny pomysł na wykorzystanie podręcznika na zajęciach”. Odpowiedź należy opublikować w komentarzu pod powyższym wpisem.
 4. Uczestnik konkursu potwierdza, że odpowiedź jest jego dziełem i nie została skopiowana, ani użyta w jakimkolwiek innym konkursie.
 5. Nagrodą w konkursie są trzy zestawy składające się z podręcznika nauczyciela z nadpisanymi odpowiedziami Schritte International. Neu., zeszyt ćwiczeń Schritte International. Neu, książka Schritte Neu. Grammatik. oraz zestaw gadżetów od wydawnictwa, po jednym dla każdego zwycięzcy.
 6. Wysyłka nagrody możliwa jest na terenie Polski.
 7. Zwycięzcy wybrani zostaną przez Organizatora konkursu.
 8. Można udzielać więcej odpowiedzi. Organizator konkursu wyłoni trzy osoby i nagrodzi ich za jedną z odpowiedzi.
 9. W przypadku wątpliwości, że zwycięzca jest nauczycielem, mogą pojawić się dodatkowe pytania weryfikujące.
 10. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do czterech dni po zakończeniu konkursu pod tą recenzją oraz na fanpage’u na Facebooku.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą w ciągu 48h od momentu opublikowania wyników, Organizator zastrzega sobie prawo do wyłonienia innego zwycięzcy.
 12. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych.
 13. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją treści tego regulaminu.

WYNIKI KONKURSU

Po Waszych komentarzach było widać, że jesteście doświadczone w boju i macie mnóstwo ciekawych pomysłów na wykorzystanie podręcznika podczas zajęć. Cieszę się z każdego komentarza i z każdego pomysłu, bo nie ukrywam, że będę je wykorzystywać na własnych zajęciach. Nagrody mam jednak tylko trzy i powędrują one do:

 • Justyny – za pomysł z głuchym telefonem.
 • Ali – za słuchanie i zgadywanie.
 • Fajnej lekcji niemieckiego – za pomysł z zalaminowaną folią.

Dziewczyny, gorąco Wam gratuluję i proszę o wysłanie mi na adres e-mail Waszego adresu.

Jeśli masz jakikolwiek problem z napisaniem komentarza, wyślij mi swoją odpowiedź na maila aleksandra(at)niemieckasofa.pl. Opublikuję ją tutaj w Twoim imieniu.

dołącz do newslettera niemiecka sofa

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk