Jak wyglądają praktyki na Niemieckiej Sofie? – opinia mojej praktykantki Ilony

utworzone przez | gru 8, 2021 | Dla nauczyciela | 0 komentarzy

Już dawno zbierałam się do tego, by u siebie na Sofie zaoferować praktyki. Zupełny przypadek sprawił, że zrobiłam to szybciej, niż się tego spodziewałam. I muszę przyznać, że to było wspaniałe doświadczenie. Jednak dzisiaj to nie ja będę pisać o praktykach, zrobi to moja praktykantka Ilona. Opowie, jak jej się ze mną współpracowało, czego się nauczyła.

Praktyki na Niemieckiej Sofie

W lipcu i sierpniu miałam ogromną przyjemność współpracować z Olą w ramach odbywania praktyk na moje studia. Wspaniale było współuczestniczyć w tworzeniu materiałów na Niemiecką Sofę. Było to cudowne przeżycie i bardzo mi się podobało, ponieważ Ola sprawia, że współpracuje się z przyjemnością.

Jak to się stało, że wylądowałam na praktykach akurat u Oli?

Otóż w kwietniu zapisałam się na kurs Moja Niemiecka Sofa i ponieważ od dawna śledzę działania Niemieckiej Sofy, to byłam pewna, że się nie zawiodę. I to była prawda! Mogę pracować nad materiałami w dowolnej porze dnia i nocy i zawsze mogę liczyć na wsparcie Oli.

Kiedy zaczęłyśmy po niemiecku rozmawiać o tym, że szukam praktyk na moje studia o kierunku filologia angielska ze specjalizacją komunikacja międzykulturowa w biznesie z językiem niemieckim, zupełnie nie spodziewałam się, że Ola będzie tak kochana i zaproponuje mi praktyki u siebie.

Podziwiam ogromnie zaangażowanie Oli, jej profesjonalizm, pomysłowość i zorganizowanie. To jak przyjęła mnie jako swoją praktykantkę przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Poznałam wiele przydatnych narzędzi do pracy online np. Asanę, która idealnie organizuje pracę i poszczególne zadania, nauczyłam się pracować nad postami, artykułami, newsletterami i lekcjami językowymi. Dowiedziałam się również, jak powinna wyglądać kampania marketingowa i jakie zasady powinny nią sterować. Naprawdę na wiele niesamowicie ciekawych rzeczy związanych z biznesem i językiem niemieckim napotkałam podczas współpracy z Olą. I ta cudowna atmosfera, i to jak Ola traktowała mnie jak równą sobie, mimo jej olbrzymiej wiedzy i doświadczenia jest przekochane.

Jestem ogromnie wdzięczna, że miałam możliwość współpracować z Olą, że zdobyłam to doświadczenie i cieszę się, że nadal mogę być na Mojej Niemieckiej Sofie, uczyć się niemieckiego, mieć z nią kontakt i widzieć jak się rozwija.

Kilka słów ode mnie

Jak już wspomniałam wcześniej, dla mnie to było wspaniałe doświadczenie. Nie tylko otrzymałam wsparcie w codziennej pracy, ale również mogłam się sprawdzić jako szef. Chociaż Ilona pisze wszędzie o praktykach, to tak naprawdę był to płatny staż, który pozwolił jej zaliczyć obowiązkowe praktyki na studiach.

Ilona była bardzo zaangażowana i proaktywna. Wykazywała się zrozumieniem dla moich działań, akceptowała moje informacje zwrotne. Było mi bardzo miło dzielić się swoim doświadczeniem z taką osobą jak Ilona. Życzę jej z całego serca wielu sukcesów zawodowych.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk