Germanisto – rozwijaj się! – cz.2

utworzone przez | wrz 9, 2018 | Dla nauczyciela, Przydatne materiały lub strony | 2 Komentarze

Rok temu opublikowałam pierwszy wpis „Germanisto – rozwijaj się!”. Od tego czasu trochę się zmieniło, postanowiłam zatem napisać drugą część, w której uwzględnię kolejne miejsca, w których germanista-nauczyciel może znaleźć ciekawą wiedzę. Odsyłam oczywiście także do pierwszej części, bo tamte miejsca się nie zdezaktualizowały.

Szkolenia dla nauczycieli niemieckiego

 1. Kanał na Youtube – Nowa Era Niemieckiego

Znajdziesz tam szkolenia Asi Łuckiej, Ani Życkiej i Pani Sylwii Mróz-Dwornikowskiej. O tym jak uczyć gramatyki, a jak leksyki. Jak sprawić, by zajęcia były ciekawsze i jak rozgadać uczniów na zajęciach.

 1. Warsztat GREAT

Miałam okazję uczestniczyć na żywo w jednym z warsztatów we Wrocławiu. Justyna Mak i Ania Życka rozwaliły system. Cały cykl warsztatów to wspaniałe kompendium wiedzy i umiejętności, potrzebnych nauczycielom. Szkolenia już się skończyły,  ale wszystkie wystąpienia można obejrzeć na Youtube.

 1. Lekcje niemieckiego – Wydawnictwo Klett

Przy okazji promocji nowego podręcznika wydawnictwo Klett zorganizowało serię webinarów i lekcji z języka niemieckiego. Muszę przyznać, że cała seria bardzo mi się podobała.

 1. Akademia Jesienna Niwki

Dwudniowe szkolenie w październiku pod patronatem Instytutu Goethego o używaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu języka niemieckiego oraz o teatrze na lekcjach.

 1. DOS na Wynos

Kolejne wspaniałe szkolenia dla nauczycieli języków obcych. Webinary odbywają się w środy o 20:30, a wszystkie zaległe szkolenia można obejrzeć na Youtubie.

 1. Kursy EDU-MACH

Ciekawe szkolenia dotyczące edukacji i nauczania. Nie dotyczą tylko niemieckiego, więc warto zajrzeć i wybrać coś dla siebie.

 1. Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM

Kolejne fajne miejsce! Co miesiąc są ciekawe kursy/szkolenia online, szkolenia i konferencje w placówce. Jak również szkolenia i konferencje wyjazdowe organizowane przez wydawnictwa. Warto spojrzeć na stronę i poszukać tego ośrodka w swojej okolicy.

 1. Clever Lehrer

Znowu niezawodna Ania Życka. Spędź 8 intensywnych godzin z Anią, a z pewnością dowiesz się dużo więcej o nauczaniu, o pracy z różnymi typami uczniów, o technologii. Jak znam Anię, to z pewnością nie będą to stracone godziny.

 1. Warsztat dla nauczycieli „Jak promować swoje usługi i zdobywać klientów w internecie

Dwie przesympatyczne nauczycielki – Dagmara Bożek-Andryszczak i Alla Ozhyievska pokażą Ci 22 września 2018 w Katowicach, jak rozwijać swoją markę osobistą jako nauczyciel/korepetytor. Nauczysz się także tworzenia skutecznej oferty, korzystania z różnych kanałów promocji.

 1. I Wrocławskie Forum Nauczycieli Języka Niemieckiego „Niemiecki skraca dystans!

Już 21 września odbędzie się pierwsze spotkanie dla germanistów i pasjonatów języka niemieckiego. Zapraszam serdecznie, chociaż mnie nie pasuje termin.

 1. KAPELUSZE LEKTORA PASE – XII EDYCJA 

Natomiast w październiku warto zainteresować się Kapeluszami Lektora.  W tym roku będzie sporo o motywacji i zaangażowaniu. Dowiesz się, jak funkcjonuje mózg, jak zmotywować uczniów i jak zwiększyć ich zaangażowanie.

Z pewnością to nie są jedyne miejsca, gdzie można zdobyć wiedzę i nie jedyne konferencje, w których można wziąć udział. Jeśli uzbieram więcej linków, to chętnie się nimi podzielę w kolejnym wpisie dla germanistów.


Znasz te strony/konferencje? Bierzesz w nich udział?


W następnym wpisie dowiesz się więcej o nauczycielach niemieckiego, którzy blogują.

Możesz komentować jako gość bez logowania się. Wystarczy, że najedziesz kursorem na pole „nazwa” i rozwiną Ci się dodatkowe opcje. Zaznacz „wolę pisać jako gość”, podaj imię oraz adres e-mail i gotowe.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk