Germanisto – rozwijaj się!

utworzone przez | maj 25, 2017 | Polecam | 4 Komentarze

Skończyłaś studia, znalazłaś pracę i myślisz sobie:„Teraz zacznie się prawdziwe życie! Już nigdy więcej nie będę musiała się uczyć!” Błąd. Nauka języka to nieustanna przygoda. Jeśli ją przerwiesz, to Twoje umiejętności będą się powoli wykruszać. Na szczęście można temu zapobiec. Wystarczy dbać o swój rozwój. W dzisiejszym wpisie podrzucę Ci kilka ciekawych szkoleń dla germanistów nauczycieli.

Szkolenia dla germanistów

  1. Goethe-Institut

Różne szkolenia dla nauczycieli organizowane przez najbardziej rozpoznawalną w Polsce instytucję, promującą język niemiecki i kulturę Niemiec. Można wziąć udział w jednorazowych kursach stacjonarnych, seminariach oraz wziąć udział w szkoleniu online.

Więcej informacji tutaj.

  1. Wydawnictwo Hueber

Wydawnictwo Hueber organizuje konferencje metodyczne oraz bezpłatne szkolenia online. Dodatkowo na ich stronie znajdują się ciekawe filmy z informacjami, które przydadzą się każdemu nauczycielowi.

Więcej informacji tutaj.

  1. Wydawnictwo Pearson

Również to wydawnictwo organizuje różne spotkania, konferencje lub webinary. Większość jest dla anglistów, ale znajdziesz także kilka perełek dla germanistów. Zajrzyj do zakładki z bezpłatnymi filmami szkoleniowymi.

Więcej informacji tutaj.

  1. Anna Życka

Fantastyczna kobieta – germanistka, która prowadzi bezpłatne webinaria dla nauczycieli języka niemieckiego. Można się u niej zapisać na szkolenia językowe oraz warsztaty metodyczne.

Więcej informacji tutaj.

  1. Authentic Teaching

Dwie przesympatyczne nauczycielki – Joanna Łucka i Daria Domagała. Prowadzą świetnego bloga z materiałami dla anglistów i germanistów. A na Facebooku pojawiają się regularnie ciekawe webinaria!

Więcej informacji tutaj.

  1. Karolina Roziewicz ze Slow Lingo

Jeśli uczysz online, to z pewnością zainteresuje Cię kurs organizowany przez Karolinę „Warsztat lektora online”. Sama brałam w nim udział i mogę go szczerze polecić!  Mimo doświadczenia w nauce online, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Akurat rusza nowa edycja kursu.

Więcej informacji tutaj.

  1. EduNation TeacherTV

Marka, którą obserwuję od samego początku i jestem pod wrażeniem jakości materiałów, jakie wychodzą spod rąk ekipy EduNation. Szczególnie polecam „Metodyczne Espresso”.

Więcej informacji tutaj.

  1. Konferencja „Deutsch ist toll”

Już 3 czerwca 2017 w Warszawie odbędzie się wyjątkowa konferencja dla germanistów o nazwie „Deutsch ist toll”. Pojawi się dużo ekspertów, będzie można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o nauczaniu czy motywowaniu oraz będzie okazja, aby poznać innych pasjonatów niemieckiego. Ja się wybieram i mam nadzieję, że wrócę naładowana pozytywną energią i pomysłami na dalszy rozwój. Może się zobaczymy?

Więcej informacji tutaj.


Jesteś germanistą? Jak dbasz o swój rozwój?


 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk