Poranek z bajką – Weihnachten

utworzone przez | gru 16, 2013 | Film, Polecam | 7 Komentarze

Świąteczny nastrój pojawił się już wraz z ostatnim wpisem, gdzie mogłaś wysłuchać mojej prywatnej listy świątecznych piosenek po niemiecku. W dzisiejszy poranek chciałam Cię zaprosić na krótką bajkę, która tematyką również nawiązuje do Bożego Narodzenia (das Weihnachten).

Przed Tobą Pettersson i jego kot Findus czekają na święta. Przez długi czas było tak  zimno, że bohaterowie nie wychodzili z domu. Jednak dzień przed wigilią musieli wziąć się do pracy i przygotować wszystko na święta. A do zrobienia było sporo: odśnieżanie, zakupy, porządki. Nie obyło się też bez małej awarii. Czy Pettersson i Findus będą mieli wymarzone święta?

Zapraszam do oglądania! Na dole znajdziesz plik ze słowniczkiem do bajki i jednym małym ćwiczeniem. Mam nadzieję, że to ułatwi i uprzyjemni Ci oglądanie filmu. Być może będzie to też doskonała okazja, żeby przypomnieć sobie słownictwo związane ze świętami?

Pettersson und Findus warten auf Weihnachten

 

Do tego wideo znajdziesz słowniczek i ćwiczenie, które udostępniam w biblioteczce.

Jak Ci się spodobały przygody Petterssona i Findusa? Chcesz więcej? Zastanawiam się nad nowym cyklem: poranek z bajką. Co o tym sądzisz?

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk