Euro 2016

utworzone przez | cze 10, 2016 | O krajach DACH, Słownictwo | 0 komentarzy

fussball

Wiem, że mojego bloga czytają także fani piłki nożnej. Dlatego z myślą o nich przygotowałam dzisiaj ten krótki wpis. Znajdziesz w nim słownictwo związane z piłką nożną oraz plan rozgrywek do uzupełniania w formie pdf. Zapraszam gorąco.

Słówka dotyczące piłki nożnej już kiedyś publikowałam na Niemieckiej Sofie i dzisiaj zalinkuję tylko do poprzedniego wpisu, gdzie możesz te słówka przejrzeć i pobrać w formacie pdf. Jest tam też fajne wideo tłumaczące, co to jest spalony. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Ale przygotowałam także króciutką grafikę, która obrazuje najważniejsze słówka w skrócie.

piłka nożna słówka

 

Jeśli lubisz być na bieżąco z wszystkimi meczami, z pewnością zainteresuje Cię stworzony przeze mnie plan rozgrywek. Przy okazji przećwiczysz nazwy państw po niemiecku. Poniżej zobaczysz podgląd w formie zdjęcia, ale możesz go pobrać także w formie pdf TUTAJ.

 

euro2

 


Jesteś fanem piłki nożnej? Której drużynie poza Polską i Niemcami kibicujesz?


 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk