Rok z Niemiecką Sofą – wyzwanie kwietniowe

utworzone przez | kwi 7, 2015 | Wyzwania językowe | 5 Komentarze

Rok-z-Niemiecką-SofąChociaż za oknami można zobaczyć jeszcze śnieg, to od kilkunastu dni mamy już kalendarzową wiosnę. Przyroda budzi się do życia i my mamy trochę więcej energii. Dlatego przyszła pora na kolejne wyzwanie językowe.

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy to chciałabym Ci na szybko powiedzieć, o co chodzi w wyzwaniu „Rok z Niemiecką Sofą”. „Rok z Niemiecką Sofą” to seria językowych wyzwań, które będę ukazywały się zawsze na początku nowego miesiąca. Mają one za zadanie obudzić w Tobie chęć do nauki, pokazać różne ciekawostki, a przede wszystkim wyzwania mają być dobrą zabawą! Udział może wziąć każdy, kto tylko lubi lub chce się uczyć języka obcego. Zadania będą na tyle uniwersalne, żeby mogły się przyłączyć też osoby uczące się innych języków. W każdym miesiącu będzie inny motyw przewodni, a wyzwanie będzie trwało cały miesiąc. Więcej znajdziesz tutaj.

Rok z Niemiecką Sofą  – wyzwanie kwietniowe

W tym miesiącu tematem przewodnim będą zwierzęta. Myślę, że to całkiem przyjemny temat i świetnie łączy się z budzącą się do życia przyrodą.

Zadania

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 30 słówek związanych ze zwierzętami i ułóż do nich zdania.

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Obejrzyj film/bajkę ze zwierzęciem w roli głównej lub przeczytaj książkę.

GRAMATYKA: Powtarzamy czas teraźniejszy.

W tym miesiącu po raz pierwszy wprowadzam zadanie dotyczące gramatyki. Jeżeli będziesz miała jakiekolwiek uwagi lub sugestie, śmiało pisz. Do tej pory powstały dwa wpisy: o czasie teraźniejszym i o czasownikach nieregularnych w czasie teraźniejszym.

Jeżeli chodzi o kwiecień mam już wybraną książkę na to wyzwanie i mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać do końca miesiąca. Będzie to „Die Biene Maja und ihre Abenteuer” Waldemara Bonselsa. Chciałabym zobaczyć też jakiś ciekawy film lub bajkę. Może mi coś polecisz? W głowie kiełkują też pomysły na wpisy związane z wyzwaniem, możesz się ich spodziewać lada chwila.

Wiele dzieje się również w wydarzeniu na Facebooku. Staram się wrzucać tam od czasu do czasu ciekawe linki, grafiki. Pytam też innych o propozycje słówek czy książek. Warto się przyłączyć i porozmawiać z innymi, biorącymi udział w wyzwaniu.


To jak przyłączysz się do wyzwania?


P.S. Jeśli piszesz o wyzwaniu u siebie na blogu, dodaj proszę linka do zbioru, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.  Nie ważne o jakim języku piszesz, to uniwersalne wyzwanie.  #RokZNiemieckąSofą

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk