Share Week 2015

utworzone przez | mar 20, 2015 | Motywacja i wskazówki | 8 Komentarze

Share-WeekAndrzej z bloga Jest Kultura, którego czytam bardziej lub mniej regularnie, od 4 lat zaprasza wszystkich blogerów na akcję Share Week. Akcja ma na celu wskazanie blogów, które są dla nas w pewien sposób ważne, inspirują nas do działania lub po prostu doceniamy ich istnienie. To nie ma być kolejny ranking blogerów i wyścig, kto lepszy, kto ładniejszy. To ma być podziękowanie za to, że jest w Internecie miejsce, do którego zaglądamy z przyjemnością. Chcesz dowiedzieć się, kogo polecam? Koniecznie czytaj dalej.

Zgodnie z zasadami Andrzeja mam wyróżnić trzech blogerów, którzy według mnie zasługują na miano najlepszych. Zastanawiałam się, jak to rozwiązać, bo zaglądam na różne blogi i niekoniecznie są one blogami językowymi. A nie chciałabym pominąć zupełnie blogów językowych, które są mi bardzo bliskie. Dlatego podzieliłam dzisiejszy Share Week na dwie części – ogólną i językową.

Share Week – ogólnie

annasikoraBlog Ani pozwala mi na wędrówkę po Wiedniu, który pokochałam podczas jednej z podróży. Dowiaduję się wiele o tym, co dzieje się w tym pięknym mieście, poznaję nowe miejsca i uczę się historii Wiednia. A to wszystko pisane ciekawym językiem i bez wychodzenia z domu!

viennesebreakfastDo Beaty zaglądam czasem właśnie na wiedeńskie śniadanie. Wrzucam niższy bieg i pozwalam życiu biec wolniej. Czytam o tym, co Beata ugotowała, gdzie była i jak udaje jej się realizować filozofię „slow life”. Oczywiście największą moją uwagę przykuwają informacje o Wiedniu.

polkawmonachiumDominikę powinnaś już kojarzyć, bo wspominałam o niej kilkakrotnie na blogu i na Facebooku. Gdy zaglądam na jej bloga mam wrażenie, jakbym czytała wpisy mojej dobrej znajomej, która zdecydowała się jednak mieszkać w innym miejscu niż ja. Zupełnie nie wiem, dlaczego. Wpadam do niej zobaczyć, jakie ciekawe miejsca w Niemczech zwiedziła ze swoimi chłopakami, jak sobie radzi w dwujęzycznym wychowywaniu synów i jakie inspirujące Polki mieszkają w Monachium.

Share Week – językowo

JęzykowaoazaBlog Janusza to prawdziwa skarbnica wiedzy o uczeniu się języka. Mam wrażenie, że przetestował on już chyba wszystkie metody, a mimo to ciągle zaskakuje mnie nowymi bardzo ciekawymi wpisami. Jeśli szukasz różnych sposobów na naukę języka, z pewnością znajdziesz je w Językowej Oazie. Janusz jest współautorem poradnika “Jak nauczyć się języka obcego”.

nastepna-blogujacaJagoda jest fantastyczną kobietą, która interesuje się językiem. Pozwolę sobie ją zacytować: „Uważa, że językoznawstwo nadal jest dziedziną niedocenianą”. Wchodzę do niej, żeby uzupełnić wiedzę i przeczytać artykuły, które zawsze są dla mnie szalenie interesujące. Cóż, język zawsze mnie fascynował.

blog o francji francuskimBlog Justyny to klasa sama w sobie. Można się od niej wiele nauczyć o blogowaniu o językach. Ma sporo ciekawych pomysłów, dzięki niej poznaję Francję i Francuzów coraz lepiej. Widziałam już na blogu Diany wzmiankę o Justynie, dlatego postanowiłam solidarnie ją wesprzeć. Niech usłyszą o niej inni. Celowo nie napisałam dzisiaj o blogach o języku niemieckim, bo tym zajmę się innym razem.


A Ty jakie blogi czytasz?


Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk