Podsumowanie lipca i wyzwanie językowe na sierpień

utworzone przez | sie 3, 2015 | Motywacja i wskazówki, Wyzwania językowe | 4 Komentarze

Rok-z-Niemiecką-Sofą-podsumowaniePrzed nami sierpień i kolejne wyzwania językowe! Zanim jednak do niego przejdę, pora krótko podsumować lipiec. Mam nadzieję, że się do mnie przyłączysz.

„Rok z Niemiecką Sofą” – co to jest?

Rok z Niemiecką Sofą” to seria językowych wyzwań, które będę ukazywały się zawsze na początku nowego miesiąca. Mają one za zadanie obudzić w Tobie chęć do nauki, pokazać różne ciekawostki, a przede wszystkim wyzwania mają być dobrą zabawą! Udział może wziąć każdy, kto tylko lubi lub chce się uczyć języka obcego. Zadania będą na tyle uniwersalne, żeby mogły się przyłączyć też osoby uczące się innych języków. W każdym miesiącu będzie inny motyw przewodni, a wyzwanie będzie trwało cały miesiąc. Więcej tutaj.

Podsumowanie lipca

Lipiec był bardzo wakacyjny, co można było zauważyć też po liczbie wpisów, jakie pojawiły się na Niemieckiej Sofie. Z przykrością stwierdzam, że pojawił się tylko jeden wpis dotyczący motywu przewodniego z wakacyjnym słownictwem i bajką o rezolutnym Bobo.

Za to Ty garściami mogłaś korzystać z wpisu, który pojawił się ciut wcześniej o wakacyjnych idiomach.

Nadal pamiętam o tym, że obiecałam zrobić grafikę z wakacyjnymi idiomami, ale jeszcze nie wiem, kiedy się pojawi. Mimo wakacyjnego luzu cieszę się, że udało mi się napisać chociaż jeden wpis i od czasu do czasu wynajdywałam ciekawe artykuły i materiały, które publikowałam w wydarzeniu na Facebooku. Oznacza to, że nawet w wakacje przy mniej intensywnej nauce, można się czegoś dowiedzieć i nie tracić kontaktu z językiem.

Wyzwanie sierpniowe

book-863418_1280

W sierpniu w ramach comiesięcznego wyzwania językowego zajmę się tym, co lubię najbardziej, czyli książkami. A oto zadania dla Ciebie na sierpień:

POCZĄTKUJĄCY: Naucz się 31 słówek związanych z książkami.

(ŚREDNIO)ZAAWANSOWANY: Przeczytaj dowolną książkę, zrób listę książek w języku niemieckim, które „musisz” przeczytać w ciągu najbliższych miesięcy i zacznij je czytać.

GRAMATYKA: W tym miesiącu odpuszczamy gramatykę, wrócimy do niej we wrześniu!

Jeśli masz Facebooka, możesz dołączyć do specjalnego wydarzenia, gdzie umieszczam dodatkowe materiały. Zaproś znajomych i razem weźcie udział w tym wyzwaniu!


Jak Tobie poszło wyzwanie lipcowe? Przyłączysz się do mnie w sierpniu?


P.S. Jeśli piszesz o wyzwaniu u siebie na blogu, dodaj proszę linka do zbioru, klikając w niebieską ikonkę “Add your link” na końcu wpisu.  Nie ważne o jakim języku piszesz, to uniwersalne wyzwanie.  #RokZNiemieckąSofą

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk