Sofolinki – linki stycznia

utworzone przez | sty 31, 2016 | Motywacja i wskazówki, Polecam | 4 Komentarze

laptop-819285_1920

 

Przez cały miesiąc natykam się na różne ciekawe artykuły, miejsca w sieci. Szkoda byłoby o nich zapomnieć lub zgubić link. Postanowiłam raz w miesiącu pokazywać Ci, co ciekawego znalazłam w Internecie i czym warto się zainteresować. Herbata gotowa?  To zaczynamy! Nie zapomnij zostawić komentarza pod wpisem.

Ciekawe wpisy, artykuły

Wpis dotyczący angielskich idiomów ze światłem i ciemnością w tle. Polecam bloga Marcela, jeśli uczycie się angielskiego. Cenię go za wiedzę, poczucie humoru i tę herbatę w nazwie bloga. Jego wpis mocno mnie zainspirował i być może zrobię jego niemiecką wersję? Bleib dran!

[btn text=”Angielska Hebrata – czytaj dalej” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://angielskaherbata.blog.pl/2016/01/19/angielskie-idiomy-ze-swiatlem-i-ciemnoscia-w-tle/ ” target=”_blank”]

Jeśli zastanawiasz się, czy słowo „Deutsch” piszemy z małej litery czy z dużej, to polecam poniższy artykuł. Rozwiewa on wszelkie wątpliwości i zawiera masę przykładów.

[btn text=”Deutsch oder deutsch? – czytaj dalej” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://www.abendblatt.de/meinung/article111938321/Deutsch-oder-deutsch-das-ist-hier-die-Frage.html ” target=”_blank”]

Skoro już o niemieckim mowa, to zapraszam serdecznie do Magdy z Niemiecki po ludzku. Tym razem Magda opowiada o przyimkach „samt”, „mitsamt” oraz „nebst” i pokazuje ich zastosowanie.

[btn text=”Niemiecki po ludzku – czytaj dalej” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://niemiecki-po-ludzku.blogspot.com/2016/01/przyimki-samt-mitsamt-oraz-nebst.html” target=”_blank”]

Interesuje Cię historia powojennych Niemiec?  Koniecznie zajrzyj na tą interaktywną stronę. Dowiesz się z niej wielu ciekawych rzeczy i poszerzysz swoje słownictwo.

[btn text=”Zeitklicks” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://www.zeitklicks.de/” target=”_blank”]

Chciałabyś/chciałbyś używać niemieckich umlautów podczas pisania ze znajomymi, ale nie wiesz jak? Przygotowałam specjalnie dla Ciebie wpis, w którym wyjaśniam, jak to zrobić w prosty sposób.

Jak pisać po niemiecku na polskiej klawiaturze?

Filmy

Do 18 lutego można bezpłatnie oglądać francuskie filmy z polskimi lub niemieckimi napisami na stronie My French Film Festival. Dużo ciekawych filmów, które warto zobaczyć. Jeśli oglądasz z innego kraju i masz jakieś ograniczenia, użyj wtyczki Hola, która zmieni Ci kraj wyświetlania na Polskę.

[btn text=”My French Film Festival” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/” target=”_blank”]

Czytelniczka poleciła mi obejrzenie filmu „Die Frau des Schläfers” z Yvonne Catterfeld w roli głównej. Niestety film nie jest już dostępny na stronie Sat.1, ale sprawdzałam i można go w całości obejrzeć na Youtube.

[btn text=”Die Frau des Schläfers – na Sat. 1″ tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://www.sat1.de/film/der-sat-1-filmfilm/die-frau-des-schlaefers” target=”_blank”]

Blogi w jezyku niemieckim

Jeśli lubisz podróżować, to znalazłam ostatnio ciekawego bloga w języku niemieckim Planet Backpack. Warto czytać blogi w języku niemieckim, zwłaszcza z tematyki, która nas interesuje. Poszerzamy wtedy swoje słownictwo i mamy szansę wejść w interakcję z autorem bloga, zostawiając komentarz.

[btn text=”Planet Backpack” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://www.planetbackpack.de/ ” target=”_blank”]

Blog o osiąganiu sukcesów, prowadzeniu biznesu online. Znajdziesz tam sporo wartościowych porad, jak osiągać cele i jak stać się bardziej pewnym siebie. Ja już przepadłam na tym blogu i wyjść z niego nie mogę.

[btn text=”Um 180 Grad” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://www.um180grad.de/um-180-grad-der-blog/ ” target=”_blank”]

Aplikacje, narzędzia do nauki języka

Znalazłam ostatnio stronę z aplikacją, która umożliwia tłumaczenie słów w tekście, który właśnie czytamy w języku obcym. Wystarczy najechać kursorem na interesujące nas słowo i otrzymujemy jego tłumaczenie. Jeszcze nie testowałam, ale wydaje mi się świetnym rozwiązaniem.

[btn text=”Readlang” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://readlang.com/” target=”_blank”]

U Uli z Francais mon amour możemy dowiedzieć się, jak działa strona Duolingo i jak dzięki niej można uczyć się języka obcego. Warto zajrzeć, wypróbować, bo może stanie się to Twoją ulubioną metodą nauki.

http://francais-mon-amour.eu/2013/11/comment-apprendre-jak-sie-uczyc/

 

Sprachportal – strona Instytutu Austriackiego, na której znajduje się dużo bezpłatnych i ciekawych materiałów do nauki języka niemieckiego.

[btn text=”Sprachportal” tcolor=#FFF bcolor=#cb1302 thovercolor=#FFF link=”http://sprachportal.integrationsfonds.at/polski.html” target=”_blank”]

 


Który z dzisiejszych Sofolinków spodobał Ci się najbardziej? Dlaczego?


 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk