Jakie znasz dialekty niemieckie?

utworzone przez | lut 25, 2014 | Motywacja i wskazówki, Muzyka, O krajach DACH | 8 Komentarze

Uczysz się języka obcego, wyjeżdżasz za granicę, zagadujesz pierwszą napotkaną osobę i … totalna porażka. Nie rozumiesz ani słowa. Jak to możliwe?! Tyle lat nauki i nic?! Spokojnie. Najprawdopodobniej spotkałaś osobę, która mówi dialektem. O tym, że każdy język ma swoje dialekty, chyba nie muszę pisać?

Bodo WartkeDialekty niemieckie

Dzięki uprzejmości Christiana z Gesellschaft für deutsch polnische Nachbarschaft Sąsiedzi e.V., trafiłam na stronę Bodo Wartke. Bodo to artysta, muzyk-kabareciarz, kompozytor. Człowiek, którego można porównać do polskiej Grupy MoCarta. Ten młody, zdolny i utalentowany przystojniak stworzył również projekt, dzięki któremu do niego trafiłam. Bodo skomponował piosenkę, którą można wysłuchać w różnych dialektach, a także językach.

Jeśli chcesz posłuchać, jak brzmią dialekty niemieckie, zapraszam na stronę Bodo do wysłuchania pięknej piosenki “Liebeslied”. Wejdź na stronę, wybierz w jakiej jakości chcesz odsłuchać utwór, a potem wybierz interesujący Cię dialekt i słuchaj.

LIEBESLIED – Bodo Wartke

I jak Ci się podobało? Który dialekt brzmi najfajniej?

Źródło zdjęcia: www.bodowartke.de

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk