„Zagubiony Świetlik. Das Verlorene Glühwürmchen” – moja opinia + konkurs

utworzone przez | cze 2, 2021 | Książka, Polecam, Recenzje | 20 Komentarze

Chociaż Dzień Dziecka był wczoraj, to ja mam dla Ciebie mini Dzień Dziecka dzisiaj. Zapraszam Cię do przeczytania mojej recenzji książki „Zagubiony Świetlik. Das Verlorene Glühwürmchen” Adama Święckiego. Będzie także konkurs, w którym będzie można wygrać tę książkę oraz specjalny urodzinowy kod od wydawnictwa Poltext.

„Zagubiony Świetlik. Das Verlorene Glühwürmchen” – od wydawcy

Język niemiecki dla dzieci
Stary las, świadek wielu niesamowitych historii, dzieli się nimi z młodym czytelnikiem. Świetlik, mały leśny duszek, gubi się w lesie. Zazwyczaj to on pomaga zbłąkanym. Czy jednak uda mu się samemu wydobyć z tarapatów? W mroku czyha wiele nieznanych stworzeń. Jak znaleźć przyjaciół i nie wpaść w pułapki wrogów?

Świetlik, ognik, duszek bagienny to postać z ludowych wierzeń słowiańskich, zamieszkująca lasy i bagna. Świecąc żółtym światłem, wskazywał dobrym ludziom drogę, a złych sprowadzał na manowce.


Sięgnij po naszą propozycję aktywnej nauki języka niemieckiego poprzez zabawę!
Książka Zagubiony Świetlik w wersji dwujęzycznej umożliwia naukę języka niemieckiego dzieciom, które już potrafią czytać. Warto skorzystać z tej atrakcyjnej formy nauki. Książka stanowi znakomitą edukacyjną pomoc, dając dziecku dobre podstawy do nabycia umiejętności czytania niemieckich tekstów ze zrozumieniem.

Języka można uczyć się również przez zabawę, a w środku znajdziesz:
  – wykreślanki,
  – rebusy,
  – zagadki.


Nagranie AUDIO
Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. Do książki zostało dołączone bezpłatne nagranie.
Historia zagubionego świetlika w wersji AUDIO została przygotowana w trzech wersjach:
  – nagranie w wersji dwujęzycznej,
  – nagranie w wersji niemieckiej,
  – nagranie w wersji polskiej.

Cena: 42,90 zł

„Zagubiony Świetlik. Das Verlorene Glühwürmchen“ – moja opinia

Ostatnio bardziej zwracam uwagę na książki przeznaczone dla dzieci, dlatego łatwiej było mi spojrzeć na tę książkę krytycznym okiem. Przede wszystkim na plus jest sama historia. Mamy tam nawiązanie do wierzeń słowiańskich, zagubionego duszka, zwroty akcji. Nie jeden dorosły dobrze by się bawił przy tej opowieści.

Poza tym książka posiada ciekawe ilustracje. Jest zrobiona trochę w formie komiksowej. Zdania nie są długie i skomplikowane, dzięki czemu łatwiej o utrzymanie uwagi u dziecka. Osobiście wolałabym, by książka miała twarde, tekturowe strony, ale wiem, że jest ona przeznaczona dla starszych dzieci niż moje.

Myślę, że „Zagubiony Świetlik. Das Verlorene Glühwürmchen“ będzie idealną pozycją dla osób, które wychowują dzieci dwujęzycznie; dla dzieci, które chciałyby poczytać coś w języku niemieckim, ale oryginalne książki jeszcze są dla nich za trudne; dla dorosłych, którym nie przeszkadza dziecięca fabuła i którzy są na początku swojej edukacji.

Dużym plusem tej książki jest także dostęp do nagrań audio, dzięki czemu możemy również ćwiczyć rozumienie ze słuchu. Pod koniec są także różne ćwiczenia w sam raz dla starszych dzieci lub dorosłych. Mam nadzieję, że takich książek będzie pojawiać się coraz więcej.

Konkurs

Mam dla Was dwa egzemplarze powyższej książki. Aby ją zdobyć, należy w komentarzu pod tym wpisem odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego dwujęzyczne książki są super?”. Konkurs trwa od dnia publikacji do 09.06.21 do  godziny 23:59 czasu polskiego.

Poza tym mam również kod rabatowy – 30% od wydawnictwa Poltext na całą ofertę książek do nauki języka niemieckiego. Rabat jest ważny od dziś do 10.06.2021. Kod brzmi: latozniemieckim

Jest to 30% od ceny detalicznej, nalicza się po wpisaniu kodu w koszyku zakupowym.

REGULAMIN

 1. Organizatorem konkursu jest Aleksandra Jakubowska Niemiecka Sofa.
 2. Konkurs trwa od momentu publikacji do 09.06.21, do godziny 23:59 czasu polskiego.
 3. Zadaniem konkursowym jest odpowiedź na pytanie: Dlaczego dwujęzyczne książki są super?. Odpowiedź należy opublikować w komentarzu pod powyższym wpisem.
 4. Uczestnik konkursu potwierdza, że odpowiedź jest jego dziełem i nie została skopiowana, ani użyta w jakimkolwiek innym konkursie.
 5. Nagrodą w konkursie są dwa egzemplarze książki „Zagubiony Świetlik. Das Verlorene Glühwürmchen” Adama Święckiego, po jednym dla każdego zwycięzcy.
 6. Wysyłka nagrody możliwa jest na terenie Unii Europejskiej,
 7. Zwycięzcy wybrani zostaną przez Organizatora konkursu.
 8. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do dwóch dni po zakończeniu konkursu pod tą recenzją oraz na fanpage’u na Facebooku.
 9. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą w ciągu 48h od momentu opublikowania wyników, Organizator zastrzega sobie prawo do wyłonienia innego zwycięzcy.
 10. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych.
 11. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją treści tego regulaminu.

WYNIKI

Dziękuję bardzo wszystkim za wzięcie udziału w konkursie! Jak zwykle daliście z siebie wszystko i ciężko było wybrać zwycięskie odpowiedzi. Każda z nich jest wartościowa, pamiętajcie o tym!

A książki powędrują do:

Emilia Małysiak

Karolina

Gratuluję dziewczyny! Napiszcie do mnie na aleksandra(at)niemieckasofa.pl i podajcie adres do wysyłki nagrody.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk