„Kaum zu glauben. 12 prawdziwych historii kryminalnych z Niemiec.” – recenzja

utworzone przez | cze 14, 2021 | Język niemiecki, Książka, Polecam, Recenzje | 27 Komentarze

Od dłuższego czasu jestem w posiadaniu nowej książki Daniela Berga – „Kaum zu glauben. 12 prawdziwych historii kryminalnych z Niemiec.” Dzisiaj opowiem Ci o niej trochę więcej i zdradzę, czy warto ją mieć na swojej półce. Będzie też konkurs! Ostatni z zapowiadanych konkursów urodzinowych.

Być może znasz tego autora, gdyż napisał bardzo dobre podręczniki „333 pułapki języka niemieckiego” oraz „300 idiomów języka niemieckiego”. Tym razem postanowił wydać książkę zupełnie inną niż dwie poprzednie. Dzisiaj będzie o samej książce, a w kolejnym wpisie zaproszę Cię na mini wywiad z autorem!

„Kaum zu glauben. 12 prawdziwych historii kryminalnych z Niemiec.” – Od autora

Zbiór prawdziwych historii kryminalnych z Niemiec. Od poziomu B1/B2.

Czy wiesz, że …

… niemiecki listonosz Gert Postel pracował prawie 2 lata jako ordynator w szpitalu psychiatrycznym, mimo że nie miał nawet matury?

… Adele Spitzeder już 140 lat przed aferą Amber Gold stworzyła ogromną piramidę finansową?

… Monika de Montgazon siedziała niewinnie przez 888 dni w więzieniu, ponieważ rzekomo zabiła własnego ojca?

… legendarny szantażysta Dagobert odebrał od policji okup przez studzienkę ściekową?

* Takie i inne historie znajdziesz w tej książce.

* Trudniejsze słowa są wyjaśnione na marginesie

* Po każdym tekście podane są „Quellen und Empfehlungen” (żródła i zachęta do dalszej lektury, linki do filmów itp.)

* Bogaty materiał dodatkowy (np. ćwiczenia gramatyczne, idiomy, pułapki językowe)

* Słowniczek

Cena: 35 zł Książkę można zakupić na stronie autora TU.

„Kaum zu glauben. 12 prawdziwych historii kryminalnych z Niemiec.” – moja opinia

„Kaum zu glauben” to świetna pozycja dla osób na wyższych poziomach zaawansowania. Historie, które pojawiają się w książce, są prawdziwe, a nie układane na potrzeby uczących się. Jestem fanką takich opowieści, dlatego z trudem mogłam się od nich oderwać i przeczytałam książkę raz dwa. Dla osób spragnionych wiedzy pod koniec każdego rozdziału są dodatkowe materiały, linki do źródeł. Dzięki temu poszerzamy wiedzę o wydarzeniu i odkrywamy inne ciekawe słownictwo wokół tego samego tematu.

Na marginesach książki znajdziemy wyjaśnione trudniejsze słówka z tekstu, a pod koniec całe słownictwo zostało zebrane w zgrabne kategorie. To bardzo fajny zabieg. Podczas czytania ułatwia zrozumienie treści, a pod koniec możemy sobie jeszcze raz wszystko powtórzyć. Poza tym do książki dołączone są dodatkowe ćwiczenia, objaśnienia pewnych kwestii leksykalnych czy gramatycznych.

„Kaum zu glauben” to pozycja, która świetnie urozmaici naukę niemieckiego lub (dla nauczycieli) zajęcia z kursantami. Poniżej możesz zerknąć do przykładowych stron. Bezpłatny fragment jest także do pobrania na stronie autora.

Konkurs

Mam dla Was dwa egzemplarze powyższej książki. Aby ją zdobyć, należy w komentarzu pod tym wpisem odpowiedzieć na pytanie: „Czego brakuje Ci w/do samodzielnej nauki?”. Konkurs trwa od dnia publikacji do 20.06.21 do  godziny 23:59 czasu polskiego.

REGULAMIN

 1. Organizatorem konkursu jest Aleksandra Jakubowska Niemiecka Sofa.
 2. Konkurs trwa od momentu publikacji do 20.06.21, do godziny 23:59 czasu polskiego.
 3. Zadaniem konkursowym jest odpowiedź na pytanie: Czego brakuje Ci w/do samodzielnej nauki?. Odpowiedź należy opublikować w komentarzu pod powyższym wpisem.
 4. Uczestnik konkursu potwierdza, że odpowiedź jest jego dziełem i nie została skopiowana, ani użyta w jakimkolwiek innym konkursie.
 5. Nagrodą w konkursie są dwa egzemplarze książki „Kaum zu glauben. 12 prawdziwych historii kryminalnych z Niemiec.” Daniela Berga, po jednym dla każdego zwycięzcy.
 6. Wysyłka nagrody możliwa jest na terenie Unii Europejskiej,
 7. Zwycięzcy wybrani zostaną przez Organizatora konkursu.
 8. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do dwóch dni po zakończeniu konkursu pod tą recenzją oraz na fanpage’u na Facebooku.
 9. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą w ciągu 48h od momentu opublikowania wyników Organizator zastrzega sobie prawo do wyłonienia innego zwycięzcy.
 10. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych.
 11. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją treści tego regulaminu.

Wyniki

Dziękuję wszystkim za bardzo ciekawe odpowiedzi! Nagrody wędrują do:

 • Ksymena
 • Ilona Kowalczyk

Dziewczyny napiszcie do mnie wiadomość na aleksandra(at)niemieckasofa.pl z adresem do wysyłki nagród.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk