Sofolinki – linki lutego

utworzone przez | lut 29, 2016 | Polecam | 2 Komentarze

laptop-819285_1920

Kolejny miesiąc za nami. Więc przychodzę do Ciebie z garścią Sofolinków, które znalazłam w sieci. Trochę ich mniej niż w poprzednim miesiącu, ale są równie wartościowe i ciekawe. Jak zwykle zapraszam z kubkiem gorącej herbaty!

Ciekawe wpisy, artykuły

21 słów, które w Hamburgu oznaczają coś zupełnie innego, niż w pozostałych regionach Niemiec

8 powodów, dlaczego warto czytać jedną książkę tygodniowo

Filmy

W tym miesiącu nie wpadł mi w oko, żaden ciekawy film. Dlatego polecam Ci zajrzenie na jedną z mediatek i poszukanie czegoś, co Ci się spodoba. Pamiętaj jednak, że z media tekami najczęściej jest tak, że filmy są dostępne albo na żywo, albo przez określony czas. Sprawdź zatem, czy jest tam „verfügbar bis” (dostępny do) i obejrzyj film przed tą datą. Jeśli przy filmie znajdziesz skrót „UT”, to oznacza, że film ma napisy w języku niemieckim.

[btn text=”ARD” tcolor=#FFF thovercolor=#FFF link=”http://www.ardmediathek.de/tv/Filme/mehr?documentId=33649088″ target=”_blank”]

Blogi w jezyku niemieckim

http://sparfuechsin.com/  Die Sparfüchsin blog Andrei o oszczędzaniu pieiędzy i finansach. Można podpatrzeć kilka rad.
http://www.fashionattitude.de/  Niemiecki blog modowy
http://ichbindeinvater.de/ – ciekawy blog pisany z perspektywy ojca

Aplikacje, narzędzia do nauki języka

http://verbformen.de/  – strona, na której można zapoznać się z odmianą czasownika przez wszystkie osoby, czasy, tryby. Warto korzystać w przypadku mniej popularnych czasowników.

 


Który z dzisiejszych Sofolinków spodobał Ci się najbardziej? Dlaczego?


Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk