MarmeladenOma – Gwiazda niemieckiego YouTube

utworzone przez | cze 23, 2018 | Motywacja i wskazówki, Polecam, Przydatne materiały lub strony | 0 komentarzy

Tęsknisz za dzieciństwem, kiedy wieczorem mama lub babcia czytały Ci bajki przed snem? Wspominasz ten czas, jako jeden z najlepszych okresów w swoim życiu? Brakuje Ci kogoś, kto by się o Ciebie zatroszczył i poczytał na dobranoc? Chciałabym Ci przedstawić dzisiaj fenomenalną osobę. Kobietę niezwykłą, ciepłą i zdobywającą coraz większy rozgłos w niemieckim Internecie. Poznaj MarmeladenOma.

MarmeladenOma to tak naprawdę 86-letnia Helga Sofie Josefa z Ettlingen, która od dwóch lat prowadzi swój kanał na Youtube, na którym w każdą sobotę o godzinie 20:00 czyta jakąś baśń lub opowiadanie po niemiecku. W kwestiach technicznych wspiera ją jej piętnastoletni wnuczek Janik. Muszę przyznać, że tworzą razem zgrany zespół. To właśnie Janik wymyślił nazwę kanału i zaprosił swoją babcię do tego przedsięwzięcia. Nazwa kanału powstała od tego, że Pani Helga w przeszłości robiła pyszną marmoladę, którą Janik uwielbiał.

Od stycznia 2017 marmoladowa babcia stała się rozpoznawalna w całych Niemczech, a to za sprawą innego niemieckiego Youtubera – Gronkh. Gronkh podczas swojej transmisji na żywo odwiedził kanał MarmeladenOma i zachwalał jej filmy. Opowiadał o tym, jakie emocje i wspomnienia wywołuje w nim ta babcia z Youtube. Od tamtego momentu liczba abonentów i osób oglądających MarmeladenOma zaczęła gwałtownie wzrastać. Na chwilę obecną jej kanał subskrybuje około 192 tysiące osób. Pani Helga i Janik zdobyli również dwie nagrody: Goldene Erbse 2017 i Webvideopreis Deutschland w kategorii Livestream.

LINK DO KANAŁU MARMELADENOMA

Dlaczego warto oglądać MarmeladenOma?

Jak już wspomniałam, to bardzo ciepła i życzliwa osoba. Oglądając jej filmy można ją polubić i poczuć się jak jej wnuk. W końcu MarmeladenOma wszystkich swoich fanów nazywa wnukami! Poza tym przeniesiemy się w czasy dzieciństwa, kiedy ktoś czytał nam do snu. Kto by nie chciał się cofnąć w czasie?

 

MarmeladenOma czyta przeróżne bajki, opowieści, dzięki czemu poszerzamy horyzonty, ale także osłuchujemy się z językiem niemieckim. Jej wymowa jest piękna! Babcia mówi wolno, zrozumiale, więc nie powinnaś mieć problemu ze zrozumieniem i wyłapaniem poszczególnych słów. Oprócz bajek MarmeladenOma opowiada także o swoim życiu, swoim dzieciństwie. Mamy zatem wątek kulturowy i poznajemy lepiej naszych zachodnich sąsiadów.


Ja jestem zachwycona tym kanałem i chyba od teraz każdą sobotę będę spędzać z MarmeladenOma. A Ty? Jak podoba Ci się ta koncepcja? Lubiłaś, gdy czytano Ci w dzieciństwie?


Możesz komentować jako gość bez logowania się. Wystarczy, że najedziesz kursorem na pole „nazwa” i rozwiną Ci się dodatkowe opcje. Zaznacz „wolę pisać jako gość”, podaj imię oraz adres e-mail i gotowe.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk