Multikurs.pl – recenzja

utworzone przez | maj 10, 2017 | Polecam, Recenzje | 10 Komentarze

Multikurs.pl to nowoczesna platforma do nauki języków, która obiecuje swoim użytkownikom skuteczną naukę i najbardziej rozbudowaną ofertę na rynku. Postanowiłam przyjrzeć się bliżej tej stronie i sprawdzić, ile w tych hasłach prawdy. Zapraszam Cię na recenzję Multikurs.pl.

Od ponad miesiąca testuję w zaciszu domowym platformę do nauki języków mutikurs.pl. Dziś nadszedł czas, żeby w końcu podzielić się z Tobą moją opinią na temat tej platformy. Powiem szczerze, że miesiąc przy moim obecnym nawale zadań to zdecydowanie za mało czasu, żeby wykorzystać wszystkie możliwości. Praca z Multikursem sprawiała mi przyjemność, dlatego cieszę się bardzo, że nie muszę się z nią żegnać po miesiącu testów. Testowałam pakiet kursów intensywnych Profesor Klaus, w skład którego wchodzą trzy kursy: dwa intensywne z lekcjami oraz jeden ze słówkami i aplikacją mobilną do nauki słówek.

Zanim zakupisz jakiś kurs na Multikurs.pl możesz założyć bezpłatne konto i przetestować, czy ten sposób nauki będzie Ci odpowiadał. Na stronie jest dostępny także test poziomujący, dzięki czemu lepiej dopasujesz kurs do Twojego poziomu znajomości języka.

Po wejściu do wybranego kursu wita nas całkiem przejrzysty panel, który przenosi nas do konkretnych lekcji, dodatkowych materiałów i pokazuje nasze statystyki. Fajną opcją jest tutaj ustawienie celu dnia. Możemy sobie wybrać, ile punktów każdego dnia planujemy zdobyć. Punkty zdobywamy za naukę, wykonanie ćwiczeń, powtórki. Taka mała motywacja, żeby codziennie coś zrobić.

Każdy kurs ma 16 rozdziałów z testami sprawdzającymi wiedzę co 6 rozdziałów. Tematyka jest bardzo różnorodna, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jednocześnie ich trudność jest stopniowana. Całość wygląda na bardzo przemyślane i dopracowane. W ramach rozdziału znajduje się 17 lekcji z gramatyką, słownictwem, ciekawostkami. Ucząc się słówek, możemy je odsłuchać, nagrać swoją wersję oraz wydrukować, jeśli wolimy mieć je w formie papierowej. Następnie możemy sprawdzić ich znajomość na różne sposoby. I te ćwiczenia bardzo mi się podobały! Brakuje mi ich niestety w aplikacji Multikursu na telefon. O jakich ćwiczeniach mówię? Wpisywanie ręczne znaczenia, zapisywanie usłyszanego słówka. Zauważyłam, że najwięcej uczę się, gdy muszę ręcznie litera po literze wpisać dane słówko. Przy wybieraniu jednej możliwości z kilku idzie mi gorzej. Więcej słów mi wtedy ulatuje. Jednak zasób i różnorodność słownictwa jakiego możemy się nauczyć jest zdecydowanym atutem Multikursu.

Poza słownictwem znajdziemy w kursach również gramatykę wraz z objaśnieniami i  ćwiczeniami. Tak samo jak przy słówkach taką lekcję możemy sobie wydrukować i wpiąć do segregatora, jeśli tak uczy nam się łatwiej. Ćwiczeń gramatycznych mogłoby być trochę więcej, ale to już chyba takie moje zboczenie zawodowe, więc nie wierz mi na słowo. 😀 Ja wszędzie widziałabym gramatykę i kilkanaście ćwiczeń, a przecież na początek wystarczy kilka, żeby zrozumieć, o co chodzi.

W kursie spodobały mi się także dialogi, które czytane są przez Muttersprachlerów (rodzimych użytkowników języka niemieckiego). Nie tylko mamy szansę, żeby osłuchać się z dobrą wymową, ale możemy śledzić tekst, wykonać ciekawe ćwiczenia oraz nagrać swoją próbkę. Ta część ma jeszcze inną istotną zaletę. Uczymy się małymi kroczkami mówić po niemiecku. Nie jest to jeszcze rozmowa na super poziomie, bo w końcu nie rozmawiamy tam z drugim człowiekiem. Ale uczymy się poprawnie wymawiać słówka oraz poprzez nagrywanie się oswajamy się ze swoim głosem w  języku niemieckim.

Gdybym miała krótko podsumować moją przygodę z Multikursem, to powiem: warto. Warto spróbować, jeśli potrafisz uczyć się samodzielnie i nie potrzebujesz drugiej osoby, z którą porozmawiasz lub wyjaśnisz pewne zawiłości. Kursy przygotowane są bardzo starannie i dostarczają różnorodnych bodźców, dzięki czemu nie popadamy w marazm przy nauce. Platforma jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla zmotywowanych samouków. Oczywiście na pewnym etapie będzie Ci brakowało drugiej osoby, bo język jest przecież stworzony do komunikacji, interakcji międzyludzkich. Ale ten element możesz uzupełnić, wybierając się na wakacje do Niemiec, na spotkania Stammtisch lub rozmawiając z niemieckojęzycznymi znajomymi.

 


Znasz Multikurs? Masz jakieś pytania dotyczące tej platformy? Chętnie na nie odpowiem w komentarzach.


KONKURS

Maj to 4 urodziny Niemieckiej Sofy! Z tej okazji Multikurs postanowił obdarować mnie prezentem i ufundować nagrody dla moich czytelników. Do wygrania są dostępy do kursów z języka niemieckiego na wybranym przez siebie poziomie:

  1. Miejsce – dostęp roczny – jedna osoba

  2. Miejsce – dostęp półroczny – dwie osoby

  3. Miejsce – dostęp 3 miesięczny – 3 osoby

 

Aby wygrać nagrodę, należy do 15 maja 2017 do godziny 23:59 odpowiedzieć na pytanie konkursowe pod tym wpisem. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę 6 najciekawszych i najbardziej kreatywnych odpowiedzi, które nagrodzę wyżej wymienionymi kursami. Wyniki pojawią się w tym wpisie jako aktualizacja do 17 maja 2017.

PYTANIE KONKURSOWE

Co zmieni w Twoim życiu znajomość języka niemieckiego?

EDIT: Wyniki konkursu

 

Dostałam niesamowity prezent urodzinowy od Multikursu! Dzięki czemu nagrodę dostanie każdy, kto w czasie regulaminowym odpowiedział na pytanie konkursowe. Proszę Was o kontakt mailowy, gdzie przekażę dalsze instrukcje.Gratuluję i życzę udanej nauki tego pięknego języka!

 

1 miejsce – Joasia

2 miejsce – Asia i Agnieszka Igreka

3 miejsce – Marlena, Agnieszka X, Karolina, J Blich

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk