Darmowy kalendarz na rok 2016, tygodniowy planner językowy i łańcuch produktywności

utworzone przez | sty 17, 2016 | Pobierz | 13 Komentarze

kalendarz

Udało się! Z lekkim poślizgiem przygotowałam dla Ciebie kalendarz na 2016 rok mnóstwem wartościowej wiedzy. Jestem z siebie dumna, bo przemyciłam do niego wszystko, o co prosili moi czytelnicy. Jeśli uczysz się niemieckiego i poszukujesz ciekawego kalendarza, zapraszam do dalszej części wpisu. Oprócz kalendarza znajdziesz tam planner i coś, co nazywa się łańcuchem produktywności.

Kalendarz

Przed Tobą bezpłatny kalendarz na rok 2016 w języku niemieckim. Każdego miesiąca będziesz mieć szansę nauczenia się nowego słownictwa, przeczytania inspirującego cytatu czy pośmiania się z niemieckich dowcipów. Oprócz tego możesz zapisać sobie najważniejsze daty, żeby Ci nigdy nie umknęły.

podgląd316

Planner językowy

Do kalendarza dorzucam planner tygodniowy i miesięczny, który pomoże Ci uporządkować naukę języka niemieckiego i będzie dobrym narzędziem do monitorowania Twoich postępów. Wystarczy, że zapiszesz sobie, ile słówek dziennie się uczysz, ile minut słuchasz radia, ile ćwiczeń przerobiłeś/aś lub jak długo rozmawiałeś/aś ze znajomym z Niemiec. Po kilku miesiącach w łatwy sposób sprawdzisz, czy posuwasz się do przodu z nauką, czy może stoisz w miejscu. Takie monitorowanie postępów jest również dobrym kopem motywacyjnym.

podgląd116

Łańcuch produktywności – “Nie zawiedź Sofo-sówki”

A propos motywacji, razem z kalendarzem i plannerem znajdziesz również narzędzie, które nazywane jest łańcuchem produktywności. Łańcuch produktywności został wymyślony przez komika Jerry’go Seinfeld’a i jest używany do monitorowania i wyrobienia u siebie codziennych nawyków. Mój łańcuch nazwałam „Nie zawiedź Sofo-sówki”, bo w końcu chcę go używać do nauki. A kto jak nie ładna mała sówka odzwierciedla mądrość i nabywanie wiedzy?!

podgląd216

Na czym polega ta metoda?

Ustalamy sobie jakiś codzienny cel. Przykładowo każdego dnia nauczę się 5 nowych słówek. I jak tylko nauczymy się nowych słówek, kolorujemy naszą Sofo-sówkę. Im więcej kolejnych dni i sówek uda Ci się pomalować, tym dłuższy stanie się Twój łańcuch, a Ty będziesz bardziej zmotywowany/a do dalszej pracy. Będziesz robić wszystko, żeby nie zawieść Sofo-sówki i pokolorować każdą z nich. Dodatkowo rzeczy, które robimy 21 dni pod rząd powoli stają się naszym nowym nawykiem i nie wyobrażamy sobie już bez nich życia. No pewnie, że nie! Kto by sobie wyobrażał życie bez Sofo-sówek?!

Pliki niestety nie są już dostępne. Łańcuszek w nowej odświeżonej wersji można pobrać po zapisie na newsletter.

Koniecznie daj znać, jak podobają Ci się prezenty ode mnie! Wystarczy, że wstawisz na moim fanpage’u na Facebooku lub w komentarzach pod tym wpisem zdjęcie wydrukowanego kalendarza i napiszesz, jak Ci się podoba. Oprócz kalendarza chętnie zobaczę też zdjęcie Twojego planu nauki na ten rok i pomalowanych Sofo-sówek! Możesz również używać hashtaga #kalendarzNiemieckaSofa Wtedy wystarczy tylko, że go wpiszę do wyszukiwarki i łatwo dotrę do każdego zdjęcia, czy wzmianki o moim prezencie na nowy rok.


Podejmiesz wyzwanie i nie zawiedziesz Sofo-sówek?


Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk