deutsch_cDzisiaj w całych Niemczech obchodzi się Dzień Języka Niemieckiego. Więcej o tym dniu pisałam w tamtym roku, zajrzyj do tego wpisu i zrób sobie quizy sprawdzające znajomość języka niemieckiego. To doskonały sposób na świętowanie dzisiejszego Dnia.

Ja chciałabym Cię w ramach świętowania zachęcić do zwierzeń. Jestem pewna, że masz wspomnienia związane z językiem niemieckim, które sprawiają, że uśmiechasz się pod nosem. Podziel się ze mną swoją historią i napisz, jakie masz najmilsze, najlepsze wspomnienia związane z językiem niemieckim lub jego nauką?

Pamiętam tą satysfakcję, gdy po raz pierwszy w życiu spotkałam Niemca i musiałam z nim rozmawiać, a potem okazało się, że idzie mi to całkiem nieźle. Ba! Nawet rozumiem bardzo dużo. Cieszyłam się w duchu jak szalona. Kolejne takie pozytywne odczucia pojawiły się, gdy po raz pierwszy przeczytałam książkę po niemiecku i byłam w stanie zrozumieć wszystko.

Teraz kolej na Twoją historię! Podziel się nią w komentarzu. A może świętujesz dzisiejszy Dzień Języka Niemieckiego w jakiś wyjątkowy sposób? Koniecznie mi o tym napisz.

Jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis, podziel się nim ze znajomymi, używając przycisków poniżej.