Wieczór z serialem – Frauen, die Geschichte machten

utworzone przez | mar 15, 2014 | Film, Polecam | 0 komentarzy

Wieczór z serialem

Poprzedni wpis z serii “Wieczór z serialem” spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Ucieszyło mnie to bardzo i postanowiłam szukać dalej. W dzisiejsze popołudnie wracam do Ciebie z kolejnym serialem po niemiecku. Więc jeśli nie wiesz, co zrobić z wolnym popołudniem czy wieczorem, znalazłam dla Ciebie zajęcie. Przygotuj sobie jakąś przekąskę, napełnij kubek herbatą i zapraszam na kolejny wpis.

Kleopatra – Mit Macht und Eros

Dzień Kobiet był ledwie tydzień temu, dlatego szukając nowego odcinka  wybrałam serial stacji telewizyjnej ZDF, który w każdym odcinku przedstawia kobietę, która odegrała znaczącą rolę w historii. “Frauen, die Geschichte machten” jest na tyle fajny, że można obejrzeć wszystkie odcinki online na stronie stacji i wszystkie mają dodatkowo napisy po niemiecku (UT). Dzisiaj zapraszam Cię na odcinek opowiadający o losach i życiu królowej Egiptu – Kleopatry. Czy królowa była piękna? I którego za panów kochała najbardziej Juliusza Cezara czy Marka Antoniusza? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym odcinku.

Zapraszam tutaj: Kleopatra:Mit Macht und Eros

Nie byłabym sobą, gdybym nie przygotowała dla Ciebie słownictwa związanego z serialem. Możesz je pobrać w biblioteczce.


Jak spodobał Ci się serial? Będzie mi bardzo miło, gdy zostawisz komentarz.


 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk