Szkoła – słownictwo język niemiecki

utworzone przez | wrz 1, 2013 | Język niemiecki, Słownictwo | 7 Komentarze

Już jutro zaczyna się rok szkolny. Zobaczymy na ulicach dzieci w eleganckich strojach, zmierzające do szkoły. Niesamowite jak wakacje szybko minęły! Nie wiem jak Wy, ale ja nawet nie zauważyłam tego upływającego czasu. W związku z początkiem roku szkolnego przygotowałam dla Was kilka zwrotów idiomatycznych ze szkołą w tle.

Szkoła – zwroty idiomatyczne

Schule machen nachgeahmt werden; als Vorbild dienen – znaleźć naśladowców

aus der Schule plaudernErfahrungen / Informationen preisgeben, die nicht unbedingt für die Öffentlichkeit bestimmt sind – wygadać się, wypaplać sekret

etwas (z.B. die Schule) schwänzennicht (z.B. am Unterricht) teilnehmen – iść na wagary

durch eine harte Schule gehendurch leidvolle Erfahrungen lernen – przejść twardą szkołę

ein Kavalier der alten Schule ein Gentleman; ein Mann, der sich Frauen gegenüber höflich und zuvorkommend verhält – dżentelmen starej szkoły

Szkoła i przybory szkolne to temat wałkowany chyba na każdych zajęciach z języka obcego. Wydawałoby się, że nic nas już nie zaskoczy i znamy wszystkie słówka. Czyżby? Przekonajmy się! Przed Wami rysunek „typowej” klasy z nauczycielem, uczniami i przyborami. Ile przedmiotów jesteś w stanie nazwać w języku niemieckim?

Dla osób, które ciągle mają niedosyt i chciałyby poszerzyć trochę swoje słownictwo związane ze szkołą, przygotowałam krótki dokument z ciekawymi zwrotami. Przydadzą się z pewnością!

Słownictwo dotyczące tematu Szkoła – Pobierz

 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk