„Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia”

utworzone przez | maj 29, 2021 | Książka, Polecam, Recenzje | 5 Komentarze

Tego e-booka mam już od miesiąca. Kupiłam go, jak tylko pojawił się w sprzedaży. Najwyższa pora podzielić się moim zdaniem o e-booku „Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia” Magdaleny Surowiec. Zapraszam do czytania. 

„Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia”  – od autorki

„an, auf, mit, von, bei, zu, durch…” – ach, przyimki!

Te małe słówka wielu osobom znacząco utrudniają porozumiewanie się w języku niemieckim. Do tej pory na polskim rynku nie ukazał się żaden podręcznik im poświęcony, co najwyżej można było znaleźć pojedyncze rozdziały w różnych podręcznikach do gramatyki, ale mało gdzie były wyjaśnienia (a może nigdzie ich nie było), czy użyć in czy zu, von czy aus, zu czy mit?

Podręcznik „Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia” zawiera dokładne wyjaśnienia z analizą znaczeń każdego z przyimków, rozdziały poświęcone kwestiom problematycznym oraz mnóstwo ćwiczeń. Zawiera również ilustracje, które pomogą Ci zrozumieć znaczenia przyimków.

Cena: 99 zł (w promocji 79 zł)

Przykładowe strony e-booka można podejrzeć TUTAJ.

„Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia”  – Moja opinia

„Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia” Magdaleny Surowiec to pozycja, która prędzej czy później przyda się każdemu, kto uczy się języka niemieckiego. To prawdziwe kompendium wiedzy o przyimkach. Bardzo brakowało takiej pozycji na rynku polskim, zwłaszcza że przyimki to nie jest wcale taki prosty temat i potrafi nam Polakom przysporzyć sporo kłopotów.

W e-booku „Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia” znajduje się ponad 130 stron teorii i ok. 70 stron ćwiczeń. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej ilości materiału. Magda bardzo się napracowała, przygotowując to wszystko. Podawane przez nią przykłady są różnorodne, tak by każdy miał szansę zrozumieć znaczenie przyimka. Cieszę się również, że Magda poświęciła w e-booku miejsce na wyjaśnienie przyimków, które dla Polaków są problematyczne z różnych względów.

Chociaż grafiki w e-booku na pierwszy rzut oka wydają się być dziecinne, to po chwili przyzwyczajam się do nich i bardzo mi się podobają. Są autentyczne, proste w odbiorze i dzięki nim łatwiej zapamiętać niektóre kwestie.

Komu poleciłabym e-booka? Myślę, że najwięcej skorzystają na nim osoby od poziomu ok. B1 wzwyż. Uzupełnią i uporządkują swoją wiedzę. Natomiast osoby na niższych poziomach mogą skorzystać z e-booka, jednak będą musiały pamiętać o tym, by wybierać z e-booka te treści, które akurat są im przydatne. Inaczej mogą się poczuć przytłoczone nadmiarem informacji i materiału.

Właśnie, jak korzystać z tego e-booka, by nauka z nim była najefektywniejsza? Jeśli chodzi o teorię, to można robić wszystko jedno za drugim lub wybierać sobie najpotrzebniejsze zagadnienia. Zachęcam również do zrobienia ćwiczeń, bo dzięki temu utrwalamy wiedzę. Tutaj warto zdać się na doświadczenie Magdy i zobaczyć, co podpowiada. Przy niektórych ćwiczeniach jasno zaznacza, na jaki poziom są dane ćwiczenia.

Masz już „Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia”? Co sądzisz o tym e-booku? Daj znać w komentarzu.

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk