“Konjunktiv II” Patrycja Reinbold – moja opinia

utworzone przez | mar 24, 2021 | Książka, Polecam, Recenzje | 0 komentarzy

Mówią, że gdybanie w języku niemieckim to wyższa szkoła jazdy. To prawda. Konjunktiv II sprawia problemy wielu moim kursantom, nawet tym na zaawansowanych poziomach. Na rynku e-booków do języka niemieckiego nie było treści poświęconych tylko temu zagadnieniu. Aż pojawił się Czarny Gacek, czyli Patrycja Reinbold, która napisała e-booka o Konjunktiv II. Miałam okazję zapoznać się z tym e-bookiem i już spieszę z informacją, czy warto go kupić.

Od autorki

Czy wciąż przeraża Cię niemiecki tryb przypuszczający?

Czy jak widzisz te wszystkie trudne językoznawcze słówka, to odechciewa Ci się uczyć?

Jeśli TAK, to ten podręcznik z ćwiczeniami jest dla Ciebie idealny 🙂

Co w nim znajdziesz?

– dużą liczbę grafik

– bardzo proste tłumaczenie

– minimum trudnego gramatycznego słownictwa

– dużo praktycznych wskazówek

– karty pracy

Dodatkowo do podręcznika i ćwiczeń dostajesz w prezencie PDF o czasie Präteritum (Imperfekt), wypaśną tabelkę czasowników nieregularnych i PDF z piosenkami, dzięki którym będziesz mógł praktycznie poćwiczyć Konjunktiv II.

Podręcznik zawiera wiedzę na poziomie od A2 do C1.

Cena: 35 € (do końca marca 2021 – 15 €). Do zakupienia TU.

Moja opinia

Bardzo podoba mi się sposób, w jaki Patrycja opowiada o gramatyce. To czyta się jak dobrą książkę przygodową, a nie książkę o trybie przypuszczającym! Każda teoria poparta jest ilustracjami, ciekawymi powiązaniami.

Autorka krok po kroku przeprowadza nas przez meandry trybu przypuszczającego – Konjunktiv II. Od rzeczy prostych po te bardziej skomplikowane. A gdy już zapoznamy się z teorią, możemy wszystko przećwiczyć w praktyce, ponieważ dołączone są ćwiczenia, które skutecznie utrwalają wiedzę.

Dodatkowo zdania użyte w podręczniku oraz ćwiczeniach są przemyślane. Każde z nich możesz wykorzystać w praktyce przy najbliższej okazji. Dla osób, które lubią mieć wszystko pod ręką, Patrycja przygotowała ściągę. Dzięki niej zawsze w chwili zwątpienia możesz szybko zerknąć i już wiesz, jak powinna brzmieć odpowiednia forma.

Świetną sprawą są starannie wybrane piosenki w języku niemieckim, z którymi również możemy poćwiczyć tryb przypuszczający. Wprowadzają element relaksu, rozrywki. W przyjemnej atmosferze od razu lepiej przyswaja się nawet skomplikowany materiał.

Polecam tę pozycję każdej osobie, która chce raz a porządnie opanować Konjunktiv II. Osoby na zaawansowanym poziomie mogą przy pomocy e-booka odświeżyć wiedzę i uporządkować ewentualne nieścisłości, braki.  Myślę, że jest to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce zająć się niemieckim na poważnie.

Masz już ten e-book? Co o nim sądzisz?

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk