7 wiosennych idiomów

utworzone przez | mar 20, 2018 | Słownictwo | 6 Komentarze

Chociaż pogoda za oknem nie przekonuje, to wielkimi krokami zbliża się wiosna. Po niemiecku – der Frühling. Przygotowałam dla Ciebie kilka materiałów, z którymi powtórzysz wiosenne słownictwo i będziesz się dobrze bawić. W dzisiejszym wpisie znajdziesz również wideo lekcję.

Wiosenne słownictwo

Gdybyś chciała przetłumaczyć wiosnę dosłownie z języka niemieckiego, można by się pokusić o stwierdzenie, że to coś wczesnego, coś co pojawia się jako pierwsze. To wiosną przyroda budzi się do życia, kwiaty kwitną, temperatury wzrastają.

Zapoznaj się ze słówkami z poniższej grafiki. Wystarczy, że klikniesz na fioletowe kropki, a dowiesz się, jakie słówka tam ukryłam. Jakie inne słówka kojarzą Ci się z wiosną? Napisz w komentarzu.

Mam dla Ciebie wiosenny test, w którym nie tylko powtórzysz słownictwo, ale być może dowiesz się czegoś ciekawego. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

 

To było proste, prawda? Tak myślałam. W końcu ten temat pojawia się na każdych zajęciach co roku, a jeśli czytałaś mojego bloga, to pewnie pamiętasz wpisy z  poprzednich lat. Pora przejść do trudniejszych rzeczy. Obejrzyj wideo i postaraj się zapamiętać jak najwięcej zwrotów. Pod spodem znajdziesz fiszki, które sprawdzą, czy oglądałaś uważnie.

Gotowa na mini test? Jestem pewna, że nie będziesz miała z nim najmniejszych problemów.

 

Na koniec podrzucam jeszcze kilka powiedzeń związanych z wiosną, które nie zmieściły się w lekcji wideo oraz zapraszam do archiwalnych wpisów dotyczących wiosny.

Der Frosch spricht vom Frühling. – Żaba mówi  o wiośnie.

Im Frühjahr Spinnweben auf dem Feld, gibt einen schwülen Sommer. – Gdy wiosną pajęczyny na polu, lato będzie parne.

Viel Nebel im Frühjahr – viel Regen im Sommer. – Dużo mgieł na wiosnę, dużo deszczu latem.

Kommt die wilde Ente, so hat der Winter ein Ende. – Jak przyleci dzika kaczka, to kończy się zima.

 


Jak komentować jako gość (bez logowania)? Tutaj znajdziesz instrukcję.


 

Hallöchen!

Jestem Ola Jakubowska i od 2013 roku sprawiam, że moje dorosłe kursantki mówią po niemiecku płynnie, naturalnie i z większą pewnością siebie. Też tak chcesz? Pozostańmy w kontakcie!

Social Media

POBIERZ BEZPŁATNY
Willkommensgeschenk